Zavrieť

Porady

Moze sa z fondu oprav a udrzby NP platit vypratanie garaze, do ktorej sa "nastahovali " potkany ?

Mame pod domom prazdnu garaz, cez kanalizaciu sa tam behom mesiaca namnozili potkany, prezrali co sa dalo, narobili neporiadok (pozhadzovane policky, skrinky, trus..) Ziadame vypratanie aj deratizaciu z fondu OaU, do ktorého mesacne ako NP tiez prispievame.Je to OK ?
Naposledy upravil katarina925 : 21.07.14 at 20:33
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A kto je vlastnikom garaze?
katarina925 my - mama a dcery
Chobot Počkaj ... nejak mi to nesedí:

"Mame pod domom prazdnu garaz.."
vs.
"...narobili neporiadok (pozhadzovane policky, skrinky, trus..).."

Tak je tá garáž prázdna alebo nie. Len tak pre nič za nič sa tie potkany do garáže nenasťahujú. Musia tam mať potravu.

Takže čo máte v tej garáži a neklam, že je prázdna.

Ďalej - je to len problém vašej garáže? Ostatné garáže nemajú potkany? Iní susedia (majitelia garáží) sa nesťažujú?

AKo som prísal v príspevku, ak chceš, aby to išlo z FO, treba to navrhnúť na schôdzi a ak sa to odsúhlasí, tak to môžete uhradiť z FO. Inak obytné domy majú povinnú pravidelnú deratizáciu, u nás v bytovke pravidelne ukladajú nástrahy proti hlodavcom (zabezpečuje to správca). Neviem, či túto povinnosť majú správcovia aj v nebytových priestoroch. Zisti u správcu, kedy bola u vás naposledy deratizácia.

Ak nie, aký je problém kúpiť sáčok jedu na potkany a umiestniť to v garáži? Stojí to pár euro, ja by som také obštrukcie kvôli tomu nerobil:

http://www.interstore.sk/produkt/Bro...-p4324143.html

http://eshop.adera.cz/produkty/proti...roti-potkanum/

http://www.zahradni-obchod.cz/zahrad...ka-navnada-1kg
katarina925 .. pod cinzovym domom (cca 50 byt.jednotiek) garaze su 3, potkany v garazi u nas a ostatných spol. priestoroch, ale u nas max.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna vypratanie osobnej garaze vam nikto z FO nezaplati.
    To je asi to iste ako keby si chcela umyt okna v byte za peniaze z FO.

    Mozes ziadat opravu kanalizacneho poklopu (ale zasa potkany su potvory, najdu si cestu), mozes ziadat deratizaciu v celom bytovom dome,
    vlastnu garaz si ale upratat musite sami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot To som si ani nevšimol, že chcela aj vypratanie financovať z FO.

    Jasné, že vypratanie v žiadnom prípade. Veď je to tvoja garáž, upratať si ju musíš sama.
    katarina925 dakujem za nazory, nejde mi o upratanie garaze, ale vypratanie spiny po potkanoch. spravili z prazdnej, nepouzivanej garaze paseku.budeme teda hlasovat.dakujem.katarina.
    Chobot No špinu su budeš musieť upratať sama. Ja som písal o deratizácii, tzn. nakladenie pascí alebo otravy na potkany. To, že ti urobia v pivnici neporiadok, neznamená, že všetci sú poviiní ti zaplatiť upratanie garáže. Asi sme sa nepochopili.

    Keď ti vtáci označkujú okná, budeš žiadať, aby ti bytovka zaplatila umytie okien?
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katarina925 Vdaka,
    garaz je skutocne prazdna, bez auta. preto sa usadili tam a nie v ostatných 2 garazach.v garazi je kanalizacia bez gule + sa prekusali pri potrubiach. zradlo maju v celom dome, susedia nechavaju smeti pri dverách. u nas sa iba mnozili.zdarilo.proste paseka. aj z toho mala, co tam bolo. sused ich strielal - 15 sa mu podarilo...
    Chobot Tak tam umiestnite aj mechanické pasce.

    A hlavne - treba tú kanalizáciu uzatvoriť - dať tam také prekážky - mriežky, ktoré neprekúšu - zo železa.
    sito To, že v garáži nie je auto neznamená, že je prázdna. Tie spomínané police sú vaše. Trus, nie!

    Zabezpečenie prieniku hlodovcov do garáže je aj zamedzenie vstupu hlodovcov do domu, spoločného v ktorom sú aj byty, nie spoločné. Ale to tie hlodavce nevedia, ani netrvajú na tom, že vy tri im ho musíte zamedziť, aby sa nedostali aj do jednotlivých bytov. Či?
      zbaliť

    Moze sa z fondu oprav a udrzby NP platit vypratanie garaze, do ktorej sa "nastahovali " potkany ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.