Zavrieť

Porady

Je hrubé porušenie prac.disciplíny,ak príde počas pn kontrola zo zamestnania a najdu nie doma,ale pred vchodom do bytovky,kde bývam?Vychádzky som nemala.

3.6.14 som začala pn.Za 2dni prišli z práce na kontrolu,našli ma pred vchodom do bytovky kde bývam,venčila som psíka.Dali mi podpísat papier,že som doma bola.Včera som od veducej dostala vytíkací list,zato že ma nasli vonku pred bytovkou.Zijem sama,tak nemá kto sním ist von,zároven nemám balkon tak veci vešiam pred bytovku na šnury,to by muselo byt tiez hrubé porušenie prac.disciplíni,nie? Vychádzky som nemala,ale aj ked som bola von stále som bola na adrese,ktorá bola uvedená na pn.Je to porušenie,ci nie,maju nato pravo?PN som dostala riadne zaplatenu,aj od zamestnavatela,aj od socialky.Neviem oco im ide?Zjavne sa ma chcu zbavit,lebo neviem byt ticho ked su neaké problémy.A este jedna otázka mohla by som toto napísat na inšpektorát práce?
Naposledy upravil Dav : 22.07.14 at 10:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Určite to nie je závažné porušenie PD. Zamestnáv. asi len hľadá spôsob ako nevyplatiť náhradu mzdy za DPN. A obzvlášť ak je zápiis, že si bola zastihnutá doma, nevidím dôvod na vytýkací list. Samozrejme, ak tu píšeš pravdu a nezavádzaš.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    .Dali mi podpísat papier,že som doma bola.Včera som od veducej dostala vytíkací list,zato že ma nasli vonku pred bytovkou.
    Tak ako teda,bola si doma a aj tak si dostala vytýkací list? Dúfam,že si s tým nesúhlasila a že si tam napísala,že kontrola ťa predsa našla doma....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nedodrzanie liecebneho rezimu je nedodrzanie zakladnych povinnosti pracovnika podla Zakonnika prace, teda priamo o nedodrzanie ZP, co je porusenie prac. discipliny

    § 81
    Základné povinnosti zamestnanca

    Zamestnanec je povinný najmä

    a) pracovať zodpovedne a riadne, plniť pokyny nadriadených vydané v súlade s právnymi predpismi; nadriadeným je aj predstavený podľa osobitného predpisu,
    b) byť na pracovisku na začiatku pracovného času, využívať pracovný čas na prácu a odchádzať z neho až po skončení pracovného času,
    c) dodržiavať právne predpisy a ostatné predpisy vzťahujúce sa na prácu ním vykonávanú, ak bol s nimi riadne oboznámený,
    d) v období, v ktorom má podľa osobitného predpisu nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom,
    ....

    Je hrubé porušenie prac.disciplíny,ak príde počas pn kontrola zo zamestnania a najdu nie doma,ale pred vchodom do bytovky,kde bývam?Vychádzky som nemala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.