Zavrieť

Porady

máme sa obrátiť aj na políciu v prípade neoprávneného výberu z účtu?

neviem ako správne sa už na porade zadávajú príspevky ,tak dúfam som klikla dobre na súvisiacu otázku....Môj syn si v sobotu vkladal na účet v SLSP peniaze,v tom čase sa robila údržba systému a tak sa doklady vypisovali ručne. Spravil vklad,bol tam aj s manželom,zobral doklad a šiel domov....notifikácie sms boli dočasne pozastavené...večer mu prišla sms o vklade a vzápätí o výbere na sumu 1000 euro..skoro skolaboval....nahlásili sme to telefonický na centrálu ,tam samozrejme veľa nepomohli ,ale odkázali nás na pobočku v pondelok,,,,ešte sme napísali aj priamo cez net reklamáciu...a v pondelok šli na pobočku.Aké bolo naše prekvapenie,keď nám ukázali doklad o výbere hotovosti aj s podpisom ,ktorý bol podobný ,ale nebol to synov,no pokladničke sa zdal dôverihodný vraj aj občianka bola predložená...syn nikdy občianku nestratil a mal ju pri sebe celý víkend...ak sa snažili ho vmanipulovať do toho ,že asi to len spravil sám...tak som sa už vložila do debaty a žiadala okamžite zavolať políciu...tak prifrčal riaditeľ a ukľudňoval ma ,že všetko sa vyrieši ,vyžiadajú si kamerový záznam a hneď zistia ,kto to vybral....ak to nebude syn.....tak mu vložia na účet peniaze a ostatné je už ich problém a problém polície.....dnes mu volal ,že to postúpili vyššie,vraj sa zdá ,že to niekto predsa len vybral...jak niekto?...To sme vedeli už v sobotu...vraj do kamerového záznamu môže nazrieť len konateľ.....ako tu čítam,radíte aj nahlásiť to na polícii..?Veď niekto asi behá s falošnou občiankou na syna
Naposledy upravil JankaII : 24.07.14 at 10:05
3 komentárov     zbaliť
Oliwa Janka, už ste tam dávno mali byť...
JankaII tak už to máme nahlásené...zajtra ráno kriminálka vstúpi do banky zaistiť dôkazový kamerový material......
alaya1 To ste este neurobili??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Keďže škoda bola 1000 eur, musia sa tým zaoberať. Teda mali by... Polícia má právo vidieť kamerový systém, syn ako poškodený žiaľ /momentálne/ nie. Ak by bol konateľom zahraničný subjekt /kedysi Regina Ovesny Straka/ alebo je na dovolenke, či dlhodobo PN, budete naňho čakať? Má predsa svojho zástupcu, povereného konaním v jeho neprítomnosti. A banka má platenú bezpečnostnú službu, ktorej pracovník má tiež do toho čo povedať, keďže tam v tej chvíli bol.

    Kuk tu: www.orsr.sk
    Tam nájdete komplet predstavenstvo, konajú dvaja konatelia /alebo prokúra/... Predseda predstavenstva + jeho dvaja členovia /cca 3 zo 6 členov/ majú sídlo v Prahe...
    Nedajte sa vodiť za nos riaditeľom pobočky. Evidentne nechce prúser, chce to ututlať...

    Iba na mail by som sa nespoliehala. "Nemusia" ho na centrále dostať... Pobočka má tlačivo na spísanie reklamácie, tam podrobne opíšte, čo sa Vám stalo. Banka ho musí prevziať, potvrdiť pečiatkou s dátumom a kópiu Vám odovzdať. Aby nemohli tvrdiť, že ste nekonali... A s tým tlačivom z banky choďte rovno na políciu.
    Prípadne sa skúste informovať u bankového ombudsmana - Eva Černá, ako v takomto prípade postupovať...
    Naposledy upravil Oliwa : 23.07.14 at 14:42

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Ing. Ľubomír Janoška, Kvaka, taiko, JankaII, Katy a R, Dav
    6
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaII ďakujem za rýchlu odpoveď...i odkaz pozriem to.....,ten mail na centrále dostali,
    prišla aj odpoveď ,že to postúpili na riešenie pobočke ,no pred tým sme mi už na pobočke boli a spísali sme aj reklamáciu prefotili si občianský...,ale vtedy riaditeľ tvrdil ,že akonáhle dostanú ten kamerový záznam ,budú vedieť presne ,že kto to vybral,,teda nie môj syn.....povedal ,že možno aj ten deň sa im podarí ho mať k dispozícii ,nevravel nič o konateľoch.no dnes synovi do telofonu ano....škoda ,že som s ním ja nevravela...takže určte to nahlásiť na polícii...však mu skoro nič na učte nezostalo...chlapec robí na týždňovkách a niekto ho oberie o vyše mesačný plat...
    Oliwa Mimochodom čudujem sa, načo si robili fotokópiu synovho OP. Veď ju predsa majú mať založenú v dokumentácii, keď si otváral účet /iba ak by sa to nestalo na domovskej pobočke/.
    Synovi OP odcudzený nebol, ani sa nepreukazoval novým OP, tak nebol dôvod. To si mali radšej prefotiť OP toho, kto tie peniaze "vyberal"... Dúfam, že ste ten OP mali stále v dohľade - že s ním neodcupitali niekde mimo do kopírky...
    JankaII ano prefocovali to priamo.pri nás...no neviem..načo..? tiež som im povedala ,že keby pri každom otvorení učtu bankou figuroval automatický aj OP a fotka v ňom..dalo by sa predísť tomu ,že sa vydajú peniaze podvodníkovi....
    Oliwa Podpisové vzory /staršieho dáta/ majú banky naskenované, takže kdekoľvek si peniaze vyberáš, pozrú si vzor v databáze, netreba posielať faxy ako kedysi. Čudujem sa, že tomu tak nie je aj s OP... Scan je predsa kvalitnejší ako čierno-biela fotokópia...
    JankaII dlhujem Vám Happy end...po dvoch mesiacoch syn má na učte vrátené od banky peniaze.Kamerový záznam potvrdil krádež z účtu....
    Oliwa Janka, ďakujeme veľmi pekne za spätnú väzbu. Tej je tu v ostatnom čase ako šafranu... Teší ma, že ste svoje ťaženie dotiahli do víťazného konca. Rozumiem tomu správne, že páchateľom bol zamestnanec banky, či...? Ale na tom nezáleží, hlavne, že máte späť svoje peniaze. A že Ti porada dokázala poradiť... Veď preto kedysi pôvodne vznikla, aj keď dnes je to už často o inom... Pekný deň.
    JankaII Oliwka,.zatiaľ je to v štádiu pátrania
    To je škoda ,že porada už nie je to čo bola..síce sem chodím menej,ale ak potrebujem radu ,vždy si spomeniem...však to tu bola dobrá partia..i na relax...
    misoft A dúfam, že banka a pracovníci za prepážkou majú riadne problémy. Inak - toto by sa dalo i oznámiť (ten ich kiks) aj NBS - a tá by už urobila riadne ofuky!
    misoft Koniec dobrý - všetko dobré.....
    A ešte niečo: ak sa takéto veci v banke stávajú - tak jednoducho smer iná banka a v pôvodnej zrušiť účet a peniaze previesť na nový účet v inej banke. Banka týmto stratila dôveryhodnosť, darmo "vyvodia" dôsledky....
      zbaliť

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    V každom prípade neodkladne podať trestne oznámenie so žiadosťou o zabezpečenie kamerového záznamu ako usvedčujúceho dôkazu. Aby nedošlo k situácii, že zbytočným naťahovaním času záznamy nebudú zachované - budú vymazané.
    Naposledy upravil AmmiS : 23.07.14 at 19:07

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Katy a R, JankaII, Kvaka, Llívia, právnik-probono
    5
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaII záznamy sa po určitej dobe vymazávajú..?
    AmmiS Áno, napr. obchodné centrá uchovávajú kamerové záznamy len 7 dní. Musíte požiadať písomne v trestnom oznámení o zabezpečenie dôkazu. Je to veľmi dôležitý krok, to mi verte.
    JankaII veľmi pekne ďakujem za túto informáciu......
    Oliwa Janka, nerozumiem tomu, prečo Ti riaditeľ tvrdil, že akonáhle dostanú kamerový záznam, budú vedieť presne, že kto to vybral... Kto im akože má ten kamerový záznam poslať???
    Môj šéf mal v kancelárii obrazovky, na ktorých boli monitorované kľúčové miesta v banke - vchod, pokladne, trezory... Nedávno mi v obchode ukradli kabelku s komplet vecami - doklady, mobil, peňaženka, kľúče, atď. Okamžite som volala políciu, policajt s pracovníkom bezpečnostnej služby /ktorá tam bola len viac-menej na ozdobu/ si odišli pozrieť /bezomňa/ kamerový záznam... Síce mi to pomohlo ako hadovi koleno, ale nečakala som na žiadneho konateľa, ktorý sedí na zadku niekde v Británii...
    JankaII vraj to má bezpečnostná služba a od nej si záznam ,vyžiadajú,dušoval sa,že síce nie je si istý či v ten deň ho už budú mať k dispozícii,ale v priebehu pár dni určite(vraj také niečo sa v ich pobočke ešte nestalo a tak sám nevie,ale bude to urgovať) ...každý deň nám v banke nevyberie len tak niekto peniaze až teraz s odstupom si spájam všetko a zdá sa mi divné,prečo je taký problém nahliadnuť do záznamu?
    evuš ..aby v tom nešiel sám pán riaditeľ :-(
    Oliwa Má banka stálu bezpečnostnú službu alebo len v určitých hodinách, alebo ju nemá vôbec a priestor je len monitorovaný kamerovým systémom? Ak má, bol jej zamestnanec prítomný v čase Vášho "incidentu" a Vašej "reklamácie"? Hovoril s ním riaditeľ pobočky a informoval Vás o tom, či si SBS nevšimol nejaké podozrivé správanie klienta?
    Kedysi boli SBS-kári mladí, vyšportovaní a aj zaplatení chlapci, ktorí sa striedali v akčných službách pri zvoze a rozvoze peňazí a "ničnerobení" v bankách... Dnes sú niektorí takí šťúpli a chatrní, že ak by lupič s pištoľou zakričal "ruky hore", padne im z gatí ten veľký remeň aj so zbraňou a prvý do nich od strachu pustí... Žiaľ, v každej sfére to ide dolu vodou... Ako v Terchovej...
    JankaII evuš.........teraz mám už rôzne pocity.....
    JankaII Olíwa.....veru nebol tam ..som si všimla hneď pri vstupe...lebo napr v OTP mám skúsennosť,že stojí pri vstupe do banky..a celý čas ako ste pri prepážke pozoruje...
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Však pred pár dňami prebehlo médiami toto:
    http://www.topky.sk/cl/100370/141108...r-400-000-eur-
    Určite by som okamžite podala trestné oznámenie.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, JankaII, Kvaka, Llívia
    4
    JankaII ďakujem idem to kuk...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    niekto ich asi špehoval....a potom už len skúsil a podarilo sa....ak nespísali reklamáciu v banke písomne chod podať oznámenie...
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Ak bol vklad a vzápätí výber, bez OP to nebolo možné. A ten nebol odcudzený. Takže asi nikto zvonka. Ja to tipujem skôr na zamestnanca banky - napodobnil podpis a bolo...
    Alebo si zmýlil číslo účtu a vydal ich omylom niekomu inému.
    Stalo sa kolegyni... Volal jej muž, že prečo nemajú nič na účte - boli obaja na infarkt. V banke mu tvrdili, že vybrala peniaze na ich pobočke - v meste, v ktorom ani nebola.
    Výsledok: cudzia pani s rovnakým menom a priezviskom a podobným podpisom neúmyselne dostala peniaze - z ich účtu. Banka peniaze samozrejme musela vrátiť.
    lujza.j ...to ako nemyslíš vážne...no to je bordel !!!
    Oliwa Tomu sa hovorí ľudský faktor... Slovenskóóó!!!
    kopretinka tak že má niekto rovnaké meno aj priezvisko,to je normálne......ale ako si mohli pomýliť číslo účtu? šak keď idem do banky,dávam OP aj kartičku s číslom účtu.........
    JankaII kartičku veru nepýtajú,na moju otázku ,prečo ? Ja vo svojej banke musím dať aj kartičku, však tou tiež len ja disponujem,tak riadiletľ i pokladnička mi oponovali ,že to není dôveryhodný doklad...moje nervy....
    Peggynka A čo pýtali ako dôveryhodný doklad- len občiansky? Číslo účtu nie?
    JankaII vraj im postačoval občianský preukaz na výber
    Peggynka Tak si treba overiť,či neporušili predpisy.Pretože kartičku predkladáš kvôli číslu účtu (pochybujem,že si ho niekto pamätá),nie kvôli dôveryhodnosti.Mala som spolužiačku v banke a poznala ma dobre,vždy pýtala kartičku,vždy vyhľadávala podľa čísla účtu a nie podľa mena.
    JankaII ceľkovo sa mi nezdá viac veci.....v tom strese som si až teraz uvedomila ,že sme nedostali kopiu spísanej reklamácie,proste jak sa vráti syn z práce pôjde na políciu a nech to všetko poriadne vyšetria..
    Kvaka Dnes je už štvrtok, vy ste ešte nepodali trestné oznámenie? Veď kamerový záznam od soboty môže byť zajtra už fuč. Prečo to odkladáte?
    JankaII Kváka ak si všetko pozorne prečítaš,my sme ešte v sobotu večer hneď ako nabehla notifikácia reagovali ..nahlásili sme to na centrálu,tam nás
    upozornili,že sa pravdepodobne jedná z dôvodu údržby systému o chybu ,ale aby sme aj šli hneď jak otvoria pobočky ,čo je v pondelok ráno priamo na pobočku ,čo sme spravili ,tam sa spísala reklamácia s tým ,že bude vyžiadaný kamerový záznam ,podľa ktorého sa zistí ,že ten výber nespravil syn a v takom prípade už banka podá podnet polícii.....ale i riaditeľ poukázal na pravdepodobnú systémovu chybu,no ak už sa to stalo tak ,či tak ,riadne to prešetria a dajú synovi vedieť,včera volal ,že asi ozaj tam šlo o výber a postupujú to vyššie,vtedy som začala mať podzrenie na zámerné praťahovanie a sadla si pri net ,že pozriem na poradu ,či niečo podobné sa už tu neprejednávalo ,nakoľko som sa utvrdila v tom ,že sme mali hneď v banke volať políciu ako som aj pokladničke povedal keď silou mocou tvrdila synovi ,že doklad o výbere je OK...vravím jej " ako v poriadku? Tu niekto len tak vybieli synov účet a vy len mykáte plecami ,okamžite volám políciu ,tak doletel riaditeľ a spísala reklámacia s prísľubom toho čo som hore napísala,,,,,ono sa ľahko triezvo premýšľa ak sa to človeka netýka,sama by som hneď mala odpoveď no v tom strese ak sa také niečo dozviete s čím ste ani nerátali,vám úplne mozog odstaví..........to mi ver......asi za hoďku odchádzame na políciu
    Oliwa Janka, držím palce, aby ste na nič nezabudli. Radšej si spravte doma pár poznámok na papierik, čo všetko chcete do zápisnice uviesť. Máš pravdu, áno je to stres, mala som tú "česť". Až na tretí deň, keď som si čítala, čo tam ten policajt napísal, mi vlasy dupkom vstávali... A po týždni mi volal jeho kolega, že "ideme chytať zlodeja". Ten už aj zabudol, na čo minul moje peniaze...
    Zápisnicu som dostala síce pred podpisom prečítať, ale viac-menej zbytočne, lebo v ukradnutej kabelke som mala aj okuliare na čítanie, tak mi to vlastne musel "predčítať"...
    A k tomu záznamu: ako ma informoval, v niektorých prípadoch ani oni nemajú prístup k záznamu, až keď majú súdny príkaz...
    A ak je poškodený syn /dospelý/, Ty budeš musieť zostať určite na chodbe. Iba ak by si figurovala ako svedok, neviem presne...
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
    zaujimava tema, ale prosim oprav si nazov. Mozno sa potom lahsie pomoze aj inym

    JuroS1 je offline (nepripojený) JuroS1

    JuroS1
    Tak ako to pokracuje?? trestne oznamenie podane? pripadne nejake odpovede od banky, policie?
    ivka70 Pred 2 dnami Janka doplnila happy end do jedného komentu.

    máme sa obrátiť aj na políciu v prípade neoprávneného výberu z účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.