Zavrieť

Porady

Moze banka v ramci platobneho styku (platba Sepa) zverejnit druhej strane moje osobne udaje - adresu ?

Ked som uskutocnil prevodny prikaz cez IB, druha strana ma upozornila, ze okrem mena a priezviska ako vlastnika uctu sa mu zobrazila aj cela moja adresa trvaleho bydliska. Moze banka takuto informaciu poskytnut ? Nie je to v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    najprv si sama skontroluj,aké údaje si vypísala do príkazu do kolonky info pre príjemcu

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ako sa tam dostala?Ja keď sa prihlásim,vidím svoje meno (bez adresy),ale na IB už len číslo účtu.Jedine,že by som vpísala svoju adresu do kolonky:info pre príjemcu.
    kopretinka ja si tiež myslím,že bolo toto vyplnené,tak sa to zobrazuje....
    Ing. Ľubomír Janoška
    Zákon o bankách nedáva banke výslovné oprávnenie poskytnúť osobné údaje klienta inému klientovi. Nejde iba o ochranu osobných údajov, ale aj o bankové tajomstvo.
    Je ale možné, že ste poskytli súhlas akceptovaním textu zmluvy o bežnom účte alebo textu všeobecných obchodných podmienok. Ak takýto súhlas nenájdete na zmluve ani vo všeobecných obchodných podmienkach, odporúčam Vám využiť právo dotktnutej osoby žiadať o informáciu o spracúvaní Vašich osobných údajov, konkrétne informáciu o právnom základe poskytovania Vašich osobných údajov iným klientom.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Neviem, mne takto chodia platby napr. z UniCreditbank aj niektore aj s mBank. Tiez som sa nad tym pozastavoval, preco to tak posielaju. Pred sepou to banky nerobili.

    dusanko10 je offline (nepripojený) dusanko10

    dusanko10
    platby SEPA by so zverejňovaním adresy trvalého bydliska nemali mať nič spoločné, myslím že v prvom rade bude potrebné pozrieť sa na vyplnené udaje.
    kopretinka to som písala už 24.7..............
    Ing. Ľubomír Janoška 24.07.14 04:51 priradil do Porady

    Moze banka v ramci platobneho styku (platba Sepa) zverejnit druhej strane moje osobne udaje - adresu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.