Zavrieť

Porady

Stravne listky zo socialneho fondu az do 100%

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu - jedna sa o jednoosobovu s.r.o., kde spolocnik je aj konatelom a zaroven aj zamestnancom (ina pracovna napln ako cinnost konatela samozrejme).
Doteraz to funguvalo takto: zisk po zdaneni je kazdy rok v 100% vyske vyplateny ako dividendy, z ktorych su zaplatene zdravotne odvody. Zamestnanec (=spolocnik s.r.o.) dostava stravne listky, za ktore mu firma nic nestrhava (nedanovych 45% je dodanenych v mzde zamestnanca a zaplatene z toho odvody...)
Ak by sa uskutocnila zo zisku dotacia socialneho fondu (teda z tejto casti zisku by zdravotne odvody z dividend zaplatene neboli) a nasledne by 45% hodnoty stravnych listkov bolo kryte prispevkom zo socialneho fondu - nebude tato cast zamestnancovi nijako dodanena...?? je to spravna uvaha?

Velmi pekne dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A účtuje sa povinný prídel do S.F. zo mzdových nákladov? Aj zo zisku sa môže prideliť do fondu,( o rozdelení rozhoduje VZ) ale až po povinnom prídele z nákladov.
    mia_mi ano, povinny pridel sa robi normalne z nakladov, ale ten by nepokryl 45% hodnoty stravnych listkov (vlastne nepokryje ani 1% ich hodnoty...). zamestnanec dostava takmer minimalnu mzdu a listky v hodnote 5 eur...

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ak dostava stravne listky a nedoplaca za ne ide o zdanitelny prijem??? podla mna to ma firma tych 45% nedanovy naklad, ci musi to dodanit v mzde ked je to stravny listok???
    mia_mi najdes viacere komentare, ze sa jedna o zdanitelny prijem... uz sa predsa nejedna o socialnmy fond ale o iny prijem...
    zuzanna takze ten doplatok co mu nezrazame musim dat ako zdanitelny prijem a odviest odvody a dan??? prosim nema niekto taky pripad

    Stravne listky zo socialneho fondu az do 100%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.