Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra

Ak som 4.10.2004 vystavila zálohovú fa na tovar na 60% sumy, bola vyplatená 10.10.2004 a tovar bol odovzdaný 15.10.2004 ale nie všetok, kedy mi vzniká povinnosť vystaviť riadnu faktúru?Do 15 dní od úhrady vystavím riadnu faktúru na zálohu s DPH(tých 60%) a ak odovzdám komplet tovar tak riadnu faktúru na celú sumu mínus tá záloha?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    zuzana
    Ak som 4.10.2004 vystavila zálohovú fa na tovar na 60% sumy, bola vyplatená 10.10.2004 a tovar bol odovzdaný 15.10.2004 ale nie všetok, kedy mi vzniká povinnosť vystaviť riadnu faktúru?Do 15 dní od úhrady vystavím riadnu faktúru na zálohu s DPH(tých 60%) a ak odovzdám komplet tovar tak riadnu faktúru na celú sumu mínus tá záloha?
    Zuzka, ten tovar, ktorý si odovzdala 15.10.2004 nebol aspoň vo výške tej 60%-tnej zálohy? A bude zvyšok tovaru odovzdaný do konca októbra?
    1. ak si odovzdala tovar vo výške aspoň 60%-tnej zálohy, tak by som vystavila ostrú faktúru na dodávku tovaru mínus prijatá záloha. Dátum dodania na faktúre by bol 15.10.2004
    2. ak si neodovzdala tovar vo výške aspoň 60%-tnej zálohy, tak by som vystavila ostrú faktúru na tovar mínus záloha vo výške tovaru a na ten zvyšok 60%-tnej zálohy by som vystavila ostrú faktúru na prijatú zálohu
    3. ak odovzdáš zvyšok tovaru do konca októbra tak to bude asi najjednoduchšie, vystavíš faktúru po odovzdaní tovaru a odpočítaš 60% zálohy
    4. ak neodovzdáš zvyšok tovaru do konca októbra, tak platí bod 2 a pri dodávke zvyšného tovaru napríklad v novembri vystavíš ostrú faktúru na tovar mínus zvyšok 60%-tnej zálohy
    Asi komplikované, však? :-)
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.