Zavrieť

Porady

Kupil som v AAAauto audi s motorom z oktavie, ktory ma iny vykon ako je uvedeny v TP. Je to dovod na zruseneńie kupnopredajnej zmluvy?

kupa dna 25.05.2014, dakujem za pripadne odpovede.

ze ma iny vykon viem tak, ze som sa nahodou dostal k cloveku (vcera] , ktory to auto pozna a povedal mi o nom to, co mi mali povedat v AAAauto pred kupou, motor z oktavie nema kovane piesty- t.j. nevydrzi nacipovanie na 165kw, ktore mam v TP...
Naposledy upravil lofer : 29.07.14 at 08:57
12 komentárov     zbaliť
Chobot To máš informáciu typu JPP. Toto nedokážeš na súde. Zabudni na to, užívaj si auto, kým ti jazdí. Či má auto 165 kW alebo 135, je zanedbateľné. Čo chceš s ním trhať asfalt?

Podľa vyjadrení si mladé ucho, netreba ti tak silné auto. Potom v správach počúvame o samých nehodách, lebo robíte frajeriny. Alebo ťa navnadil ten magor, čo išiel cez obec 220 km?
lujza.j By som dala do zakona ako v HR vodici do 24r max.75kw a cau...a aj rychlost obmedzila...kupi stary crep a potom s nim ohrozuje okolie...
lofer dakujem, ze je to k otazke.
1. narodil som sa v roku 1975, bohuzial, radsej by som napisal 1995, podla pravopisu ste mohli zistit, ze som starsi rocnik, lebo s tým nemam problem
2. sluzobnou c4 som najazdil od 1.5.2010 viac ako 110 000km bez nehody zima-leto
3. otazka bola jednoducha typu yes/no question
4. zenam by som dal povolenie do 50 kw, lebo 9 z 10 zien ma absolutny problem predbehnut auto iduce rychlostou 70km/h
5. a Vam by som aj skratil retaz v kuchyni
lofer neviem kto isiel cez obec 220, platil som 2x pokutu za rychlost raz na konci Jelsavy smerom na Roznavu daleko za pumpou som isiel vrazednou rychlostou 72km/h a raz som isiel pod Furcou taktiez vrazednou 65km/h, v roku 1999 som mal 14000 hrubeho a to auto stalo 1500000, padaju z neho na rit vsetci co ku mne pridu, lenze ja chcem audi s motorom audi, c4 s motorom citroen a vsetky ostatne crepy co mam, maju nielen motor, ktory aj maju zapisany v Tp, ale aj emisnu, technicku a zaplatene vypalne Pzp
Chobot Dobre, ale keď si kupoval auto, tak si si ho pozrel, nie? A musel si vidieť, že je tam motor z oktávie (neviem, či je tam ten motor od výroby, alebo či ho niekto menil) a navyše, ak podľa TP sedí typ motora (prípadne ešte aj číslo), tak údaj o výkone je nepodstatný. To, že ti niekto povedal, že ten motor nedá taký výkon, ako je v TP, nie je dôvodom na odstúpenie od zmluvy.

Bolo mi čudné, že si si kúpil auto (asi sa ti páčilo) a len kvôli tomu, že nemá taký výkon by si bol ochotný ho vrátiť. Že tak lipneš na tom výkone.
lujza.j Este horsie...uz mas dost rokov....ked nevies kupovat auto...tak aby ta neobabrali mal ist s niekym kto sa vyzna a isto nie do 3A...
lujza.j K tym zenam za volantom...parada chlap zrovna dnes...zaklopeny pravy speták....ty kupis -teba obabru ..ale zeny nevedia predbiehat,to malo k comu suvis....chlapi su dokonali za volantom v šparani v nose a vidim,ze aj pri kupe auta
bjuty smis lujza, poriadne ťa zotrel )))
reťaz v kuchyni )))

chlapi vedia jazdiť aj bez bočných speťákov, to ťa šokuje ??
Ice dive aj tak žasnem, že sa chlap nechá obabrať pri kúpe auta na technickom údaji... nepoviem pri stočených km, nepoviem pri aute zo záplav, nepoviem pri búračke... ale pri výkone motora... a ako sa dá dôjsť na to, že daný motor je z octávie... aj keď je to koncernové auto, aj tak pri zdvyhnutej kapote by asi svietilo nesprávne logo... resp. je to podľa mňa info JPP....
lujza.j Bjuty...trhni sividela som ako sa bez toho spetatka radildi pruhu...Chlapi su dokonali ja vieeem....len mi je smiesno ked nevedia kupit autoa potom tu dupkaju...viem aka som vodicka co viem a co neviem/parkovat/ moj problem...nikoho ineho....do garaze si zacuvam to mi staci....a kto ako jazdi je paradne vidiet v hlavnej dedine....
Ice...ked kupujem dam si kuknut mechanikovi aj stocene km sa daju zistit....
duves nie 75kw, ved ja mam 59kw a mam 2x tolko ako usmrkanec
Ice dive Viem že sa dajú zistiť aj stočené km... ale zas na druhej strane ten kto ich stáča, to robí aj tak aby to nebolo také jednoduché... svojim príspevkom som chcel povedať, to že stať sa môže že sa človek popáli pri kúpe na veci ktorá vznikne používaním napr. nešetrné zaobchádzanie, maskovanie istých neduhov..., ale ofajčiť sa pri niečom takom ako je výkon motora... resp. ak už auto má iný motor ako z fabriky tak čo bolo dôvodom jeho výmeny... zadretie, ťažká búračka... ak je auto takýto zlepenec a pozná ho to miestny servisák... tak to musel byť riadny šrot už len na pohľad... i keď do AAA by som si veľmi rád dal vyčistiť interiér, to vedia vypucovať na jednotku lepšie ako od výroby...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    podla toho co mas uvedene v tp-to je rozhodujuce...ak tam mas uvedene iny motor nez original, tak mas smolu, pokial mas uvedene ze v audine je motor original, tak ide o podvode.
    Ice dive no len on by musel vedieť dokázať, že v AAA vedeli o tom, že tam je iný motor ako má uvedené v papieroch... tiež môžu povedať, že im to predávajúci zamlčal... a že vykúpili v dobrej viere...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie. Vedel si, čo kupuješ, s cenou si súhlasil so stavom tiež.

    A ako vieš, že má iný výkon?
    denis_m6 tieto AAA stories...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no, predpokladám, že ti dali podpísať rozsiahly preberací protokol, kde bolo uvedené kde-čo. Síce nie konkrétne (ako píšeš), ale bolo. Takže so stavom si bol oboznámený a podpísal si. Ak si z tých, čo sa chcú za každú cenu súdiť, nech sa páči. Máš nejakú malú šancu, že motyka vystrelí.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no a ktorá audina má papierový výkon 165 kW... na to aby mala mať motor z octávie tak aby sedel s prevodovkou atď tak to musí byť dvojliter... lebo do octávie sa vyšší obsah ani nemontoval... a tieto dvojlitre boli nastavované či už ako TSFIčka na 132 kW, alebo ako TDIčka na 125 kW.... 165 kW mala tušim jedine 3,0 TDI A6tka.. takže si radšej pozri čo si vlastne kúpil a či náhodou nemáš chybu v techničáku...

    Kupil som v AAAauto audi s motorom z oktavie, ktory ma iny vykon ako je uvedeny v TP. Je to dovod na zruseneńie kupnopredajnej zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.