Zavrieť

Porady

Ako opraviť pokazenú pamäťovú kartu?

Včera mi len tak zrazu prestala fungovat pamatovka, ked som ju vlozila do mobilu tak mi tam pise ze karta je pripravena na bezpecne odstranie, a potom mi pise ze ''karta je prazdna' a ked na to tuknem tak cche formatovat no ja by som chcela zachranit tie data ktore som tam mala ..a ked ju dam do pc tak mi to nechce otvorit a chce ju najprv formatovat ..aj som ju davala do ineho mobilu tam mi tiez nesla..a neviem co s tym prosim poradte ) ..ale na googli niekde som citala ze ju mam sformatovat a tak pomocou nejakeho programu na obnovu tie data naspat obnovit, ale bojim sa ze sa mi uz neobnovia :'( .. co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Existujú programy na obnovu dát z flash pamätí (pam. karta je flash pamät, ako aj napr. USB kľúč). Niektoré sú aj voľne stiahnuteľné.

    Ďalší postup záleží od toho, aké dôležité č jedinečné dáta si na tej karte mala. Ak sú to veľmi dôležité fotky, bez ktorých bude problém, zver obnovu radšej profesionálnej firme. Ak sú to fotky alebo dáta, ktorých strata nebude tragédiou, tak to môžeš skúsiť aj sama.

    Ak sa trochu vyznáš v PC, nájdi si na nete takéto programy a nainštaluj si ich.

    Potom skús pripojiť kartu do PC. Ak PC stále bude chcieť kartu formátovať, tak daj rýchly formát. Pamätovka je ako kniha - má obsah a potom má samotné úložný priestor. Pri rýchlom formáte sa prepíše a naformátuje ten "obsah" (v prípade kariet sa jedno o FAT - File Allocation Table), ale samotné dáta tam stále zostávajú. Tým zabezpečíš, že PC aspoň rozpozná kartu a bude mať na ňu prístup. Tie programy potom dokážu prečítať dáta na karte aj bez obsahu a obnoviť ich.

    Napr. skús tento program:

    http://download.cnet.com/Flash-File-...-10441482.html

    Je to trial verzia - ak ti nájde fotky, tak ti ukáže ich ukážky. Na obnovu si ale budeš musieť zakúpiť licenciu. Budeš ale vedieť, že tie fotky tam ešte sú a skúsiť iný program, napr. tento:

    http://www.pcinspector.de/default.htm?language=1

    vyzerá byť ako free.

    Alebo si daj vyhľadať iné podľa kľúčových slov "flash recovery".

    Ak sa nepodarí obnoviť nič, tak asi sa porúčala samotná pamätová časť karty a tam už nie je žiadna pomoc. Po obnove už nedoporučujem používať kartu na dôležité veci.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ešte by tu bola možnosť (nezaručené) - zmeniť Disk formát. Pretože ako jej to hlási, OS nepozná, čo za formát tam je (FAT, FAT32, NTFS)
    Takže by musela vložiť pamäťovku do čítačky/slotu pre pamäťovky.
    Štart
    V príkazovom riadku napísať : cmd [Enter]
    Vyskočí okno command. Napísať: convert meno_disku:/fs:ntfs - to meno_disku - je to, kde sa zasunulo...
    Malo by to zmeniť formátovanie pamäťovky na NTFS bez straty údajov. Ak sa to podarí - dáta stiahnuť a zachrániť.
    Pamäťovka však už nebude bezpečná (ak vykázala takúto chybu)
    Richard 29.07.14 16:44 odstránil(a) z Porady

    Ako opraviť pokazenú pamäťovú kartu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.