Zavrieť

Porady

Čo nevidieť je to aj tu.

Remeselník,stavbár.
Takto sa začínala aj druhá svetová.Matky bránia svojich synov proti násilným odvodom na front.
Poslanec Ivan Papadjuk, vybízející k vojenské službě v ukrajinské armádě, byl zbit rozzuřenými demonstranty. Zachránili ho policisté. Incident se odehrál vedle vojenské správy v ukrajinském městě Novoselica během mítinku proti vojenské mobilizaci.Video potyčky se objevilo i na YouTube.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem ti Zitka za prekrasny prispevok a aj za to, ze si sa pridala k mojej ziadosti o uzavretie temy. My zial, aj z profesneho hladiska vieme, co taka tema obnasa....
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Uzavretím témy sa niečo vyrieši?
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zitulda
Je to abnormálne deprimujúce iba čo si pomyslieť na dôsledky diania na Ukrajine a nie čítať príspevky v téjto téme.
Už v prvých príspevkoch bola vyslovená žiadosť o jej uzavretie, ale nič sa neudialo
Viem, že mnohí poviete " tak to nečítaj ! " ...áno máte pravdu, nielen že je to dnes po prvé, ale aj naposledy čo som nakukla do tejto témy.

No nedá mi, položiť otázku... Vy nemáte obavy, že nakoniec to dopadne naozaj zle? veľmi veľmi zle?...Ja áno a strach v duši sa znásobuje pri každej správe z TV.
Ľudstvo,ale aj politici a je to jedno, či sú z USA, Ruska,Ukrajiny a všetci z ÉU asi už nevie zo samej roztopaše, lebo majú všetko nevedia čo robiť.
Nikdy sa nezmierim s pocitom, že prečo tak obrovský štát ako USA (ich vodcovia a politici) sa pod zámienkou, že chcú, aby v tej či onej krajine sa ľudia mali dobre a všade posielajú svojich vojakov so zbraňami robiť poriadok. Pritom sú iba farizei, ktorí sa tak hrdo hlásia k Bohu a jeho učeniu, aj požehnávajú svoje vojská, čo idú do cudzej krajiny...to je hnus a nič iné! BOH toto určite nechcel!
Nie, ja to zasahovanie nenazývam ináč ako rozdúchávanie nepokojov, s chuťou ovládať celý svet a všetko mať iba pre seba.
Takže hrať WABANK vo svete tak krehkom, ako je dnešný, je to o KRK.
Mám už svoje roky, ako malé dieťa zažila som útrapy druhej svetovej vojny a mnohé udalosti boli tak silné, že mi napriek môjmu veku ostali v pamäti... videla som pri prechode frontu cez Košice mladých nemeckých vojakov, plakať za rodičmi, od ich oficierov moja chorá babka dostala lieky, ja čokoládu (prišli, mamka nič nezmohla oficieri sa ubytovali všade v rôznych bytoch, vojaci spali na obrovskom dvore bloku) a o pár dní odišl Po nich prišli Rusi, tí tak isto až na to, že boli hladní a nenechali ani kôrku suchého chleba v komore. Videla som, ako pani suseda čo s otvorenou náručou vítala Ruských vojakov pribehla s plačom k nám, že bola znásilnená. Videla som ako ich veliteľ po tom, čo suseda ukázala ktorýí to bol, vojaka na dvore odstrelil. Videla som mamkinu radosť, keď došiel môj ocko domov z Nemecka v uniforme pilota americkej armády. Na pleci mal veľké súkenné vrece kde bol hákový kríž, ale vrece bolo plné dobrých konzerv Unprofor. Videla so zverstvá, keď po hlavnej ulici z nákladného auta gardisti vešali partizánov-slovákov. Zažila som, represálie voči nám, (nakoľko sa u nás najviac rozprávalo po maďarsky!) a páni v kožených kabátoch po večeroch chodili načúvať pred byty. K mnohým rodinám potom prišlo komando, že nakoľko sme maďari, musíme byť vysídlení do sloevnských dedín, Vážec-Východná, aby sme sa poslovenčili. Otecko sa nedal lebo on bol rodák z Trstenej na Orave a výhražky naňho neplatili a tak sme ostali tu.
Vojna, čo bola, bola zlá a strašná, ostalo mnoho sirôt, ľudia nemali domovy, ale sa dalo pozbierať a začať žiť, aj keď ťažko.
Ale tá, čo je hrozbou....nechcem ani pomyslieť...
Moja zbožná žiadosť aby ostal mier na tomto svete!
Táto téma dobrá nie je preto prosím aj tu admína o jej uzavretie.
zatvorenie témy nie stiahnutie opony v divadle alebo vypnutie deja v televízore, treba vyburcovať svedomie všetkých, teraz treba ísť do ulíc teraz ide o našu kožu nie pri skandovaní okolo gorily čo bolo podľa mňa divadielko síce zatiaľ ti bude lepšie kým to divadielko neuvidíš na vlastné oči ale keby všetci boli aktívni tak by k nemu nemuselo dôjsť myslíš že tých vojnových pravdovravníkov sa so nejak dotkne? ani náhodou pokiaľ rátajú s konvenčnou vojnou, ale snáď si nemyslia že by sa to nezlomilo v nekonvenčnú nech zabudnú. Takže žiadne zatváranie ale ukázanie na tých čo vojnu chcú
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

To snad nemyslis vazne, ze sa mame my zapajat do niecoho, co sa nas- momentalne priamo netyka. ved sadni do auta a chod tam a skanduj a vykrikuj a bojuj!!!. Mnohe mamy aj tu maju synov, myslis, ze toto matkam prospieva??. Myslis, ze takato stupidna tema na nejakej intern. stranke nieco vyriesi? Nie, iba vyvolava v ludoch pocity bezmocnosti, zufalstva a strachu. No, ty o tom asi prd vies....bojovnik !!.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
pavol54
Zitulda
Je to abnormálne deprimujúce iba čo si pomyslieť na dôsledky diania na Ukrajine a nie čítať príspevky v téjto téme.
Už v prvých príspevkoch bola vyslovená žiadosť o jej uzavretie, ale nič sa neudialo
Viem, že mnohí poviete " tak to nečítaj ! " ...áno máte pravdu, nielen že je to dnes po prvé, ale aj naposledy čo som nakukla do tejto témy.

No nedá mi, položiť otázku... Vy nemáte obavy, že nakoniec to dopadne naozaj zle? veľmi veľmi zle?...Ja áno a strach v duši sa znásobuje pri každej správe z TV.
Ľudstvo,ale aj politici a je to jedno, či sú z USA, Ruska,Ukrajiny a všetci z ÉU asi už nevie zo samej roztopaše, lebo majú všetko nevedia čo robiť.
Nikdy sa nezmierim s pocitom, že prečo tak obrovský štát ako USA (ich vodcovia a politici) sa pod zámienkou, že chcú, aby v tej či onej krajine sa ľudia mali dobre a všade posielajú svojich vojakov so zbraňami robiť poriadok. Pritom sú iba farizei, ktorí sa tak hrdo hlásia k Bohu a jeho učeniu, aj požehnávajú svoje vojská, čo idú do cudzej krajiny...to je hnus a nič iné! BOH toto určite nechcel!
Nie, ja to zasahovanie nenazývam ináč ako rozdúchávanie nepokojov, s chuťou ovládať celý svet a všetko mať iba pre seba.
Takže hrať WABANK vo svete tak krehkom, ako je dnešný, je to o KRK.
Mám už svoje roky, ako malé dieťa zažila som útrapy druhej svetovej vojny a mnohé udalosti boli tak silné, že mi napriek môjmu veku ostali v pamäti... videla som pri prechode frontu cez Košice mladých nemeckých vojakov, plakať za rodičmi, od ich oficierov moja chorá babka dostala lieky, ja čokoládu (prišli, mamka nič nezmohla oficieri sa ubytovali všade v rôznych bytoch, vojaci spali na obrovskom dvore bloku) a o pár dní odišl Po nich prišli Rusi, tí tak isto až na to, že boli hladní a nenechali ani kôrku suchého chleba v komore. Videla som, ako pani suseda čo s otvorenou náručou vítala Ruských vojakov pribehla s plačom k nám, že bola znásilnená. Videla som ako ich veliteľ po tom, čo suseda ukázala ktorýí to bol, vojaka na dvore odstrelil. Videla som mamkinu radosť, keď došiel môj ocko domov z Nemecka v uniforme pilota americkej armády. Na pleci mal veľké súkenné vrece kde bol hákový kríž, ale vrece bolo plné dobrých konzerv Unprofor. Videla so zverstvá, keď po hlavnej ulici z nákladného auta gardisti vešali partizánov-slovákov. Zažila som, represálie voči nám, (nakoľko sa u nás najviac rozprávalo po maďarsky!) a páni v kožených kabátoch po večeroch chodili načúvať pred byty. K mnohým rodinám potom prišlo komando, že nakoľko sme maďari, musíme byť vysídlení do sloevnských dedín, Vážec-Východná, aby sme sa poslovenčili. Otecko sa nedal lebo on bol rodák z Trstenej na Orave a výhražky naňho neplatili a tak sme ostali tu.
Vojna, čo bola, bola zlá a strašná, ostalo mnoho sirôt, ľudia nemali domovy, ale sa dalo pozbierať a začať žiť, aj keď ťažko.
Ale tá, čo je hrozbou....nechcem ani pomyslieť...
Moja zbožná žiadosť aby ostal mier na tomto svete!
Táto téma dobrá nie je preto prosím aj tu admína o jej uzavretie.
zatvorenie témy nie stiahnutie opony v divadle alebo vypnutie deja v televízore, treba vyburcovať svedomie všetkých, teraz treba ísť do ulíc teraz ide o našu kožu nie pri skandovaní okolo gorily čo bolo podľa mňa divadielko síce zatiaľ ti bude lepšie kým to divadielko neuvidíš na vlastné oči ale keby všetci boli aktívni tak by k nemu nemuselo dôjsť myslíš že tých vojnových pravdovravníkov sa so nejak dotkne? ani náhodou pokiaľ rátajú s konvenčnou vojnou, ale snáď si nemyslia že by sa to nezlomilo v nekonvenčnú nech zabudnú. Takže žiadne zatváranie ale ukázanie na tých čo vojnu chcú
.
Vladimir_Putin_-_2006.jpg  
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
To snad nemyslis vazne, ze sa mame my zapajat do niecoho, co sa nas- momentalne priamo netyka. ved sadni do auta a chod tam a skanduj a vykrikuj a bojuj!!!. Mnohe mamy aj tu maju synov, myslis, ze toto matkam prospieva??. Myslis, ze takato stupidna tema na nejakej intern. stranke nieco vyriesi? Nie, iba vyvolava v ludoch pocity bezmocnosti, zufalstva a strachu. No, ty o tom asi prd vies....bojovnik !!.
nás sa to dotýka veľmi to nie je nejaký ďaleký IRAK alebo Vietnam, a myslíš že teba sa to ako matky syna štátu člena NATO vyhne? jeden nič nezmôže akurát že na seba upriamy pozornosť mocenských štruktúr štátu, ale keby vyšli do ulíc tí ktorí hovoria a myslia si že ich sa to netýka tak ako vyšli do ulíc v 89 tak to by si niekto rozmyslel A to o bezmocnosti, strachu a zúfalstve v súvislosti s vojnovým konfliktom viem podstatne viac ako si ty myslíš aj v tých tvojich najhorších predstavách by sa to nedalo porovnať s realitou.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol, asi nerozumies o co ide. Ak mas chut chod do ulic a manifestuj. Tu ide o toto temu, o to, ako znie jej zadanie a ake prispevky v nej su. takato tema nie je vhodna na takyto portal. Ak mas chut diskutovat, zastrasovat, stresovat ludi, vytvor si miniporadu a tam do sytosti. Ved len to zadanie - Čo nevidieť je to aj tu- je dobrym emocnym atakom na ludi so slabsou psychikou, ktori o tuto temu nemaju ani zaujem, ale zo zadania sa neda rozpoznat o co v teme ide.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
alaya1
To snad nemyslis vazne, ze sa mame my zapajat do niecoho, co sa nas- momentalne priamo netyka. ved sadni do auta a chod tam a skanduj a vykrikuj a bojuj!!!. Mnohe mamy aj tu maju synov, myslis, ze toto matkam prospieva??. Myslis, ze takato stupidna tema na nejakej intern. stranke nieco vyriesi? Nie, iba vyvolava v ludoch pocity bezmocnosti, zufalstva a strachu. No, ty o tom asi prd vies....bojovnik !!.
nás sa to dotýka veľmi to nie je nejaký ďaleký IRAK alebo Vietnam, a myslíš že teba sa to ako matky syna štátu člena NATO vyhne? jeden nič nezmôže akurát že na seba upriamy pozornosť mocenských štruktúr štátu, ale keby vyšli do ulíc tí ktorí hovoria a myslia si že ich sa to netýka tak ako vyšli do ulíc v 89 tak to by si niekto rozmyslel A to o bezmocnosti, strachu a zúfalstve v súvislosti s vojnovým konfliktom viem podstatne viac ako si ty myslíš aj v tých tvojich najhorších predstavách by sa to nedalo porovnať s realitou.
Reakcia na alayia1
Z doterajších prispievajúcich tu robíš od začiatku najväčší poplach práve ty. Ja tu zatiaľ nevididím žiadne príspevky od labilných osôb. Táto téma je slabučký odvar toho, čo si môže človek denne prečítať, vidieť v médiách, na YT a iných fórach.
Nemusíš tu stále zdôrazňovať svoju profesiu, boli tu a aj sú tu na Porade erudovanejší ľudia ako ty, s dlhšou praxou psychológov ako ty, a tí zatiaľ mlčia. A nepofľakujú sa z dlhej chvíle po šuťáku, je to pod ich dôstojnosť.
Ani sa nerozbehla táto téma rýchlosťou, ako ste očakávali. Bojujte proti násiliu tam, kde sa prejavuje na nesprávnom mieste. Ale do toho sa vám nejako nechce.
Tak prečo by ľudia mali práve nad touto situáciou zatvárať oči a umlčať ich. Lebo alaya1? Expertka na vojnové konflikty?
B y t o s t n e sa táto téma týka celého sveta, nie iba Európy a tobôž nie iba nás. Nemáš syna. Je ti o to relatívne ľahšie.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Excise Duty
pavol54
Zitulda
Je to abnormálne deprimujúce iba čo si pomyslieť na dôsledky diania na Ukrajine a nie čítať príspevky v téjto téme.
Už v prvých príspevkoch bola vyslovená žiadosť o jej uzavretie, ale nič sa neudialo
Viem, že mnohí poviete " tak to nečítaj ! " ...áno máte pravdu, nielen že je to dnes po prvé, ale aj naposledy čo som nakukla do tejto témy.

No nedá mi, položiť otázku... Vy nemáte obavy, že nakoniec to dopadne naozaj zle? veľmi veľmi zle?...Ja áno a strach v duši sa znásobuje pri každej správe z TV.
Ľudstvo,ale aj politici a je to jedno, či sú z USA, Ruska,Ukrajiny a všetci z ÉU asi už nevie zo samej roztopaše, lebo majú všetko nevedia čo robiť.
Nikdy sa nezmierim s pocitom, že prečo tak obrovský štát ako USA (ich vodcovia a politici) sa pod zámienkou, že chcú, aby v tej či onej krajine sa ľudia mali dobre a všade posielajú svojich vojakov so zbraňami robiť poriadok. Pritom sú iba farizei, ktorí sa tak hrdo hlásia k Bohu a jeho učeniu, aj požehnávajú svoje vojská, čo idú do cudzej krajiny...to je hnus a nič iné! BOH toto určite nechcel!
Nie, ja to zasahovanie nenazývam ináč ako rozdúchávanie nepokojov, s chuťou ovládať celý svet a všetko mať iba pre seba.
Takže hrať WABANK vo svete tak krehkom, ako je dnešný, je to o KRK.
Mám už svoje roky, ako malé dieťa zažila som útrapy druhej svetovej vojny a mnohé udalosti boli tak silné, že mi napriek môjmu veku ostali v pamäti... videla som pri prechode frontu cez Košice mladých nemeckých vojakov, plakať za rodičmi, od ich oficierov moja chorá babka dostala lieky, ja čokoládu (prišli, mamka nič nezmohla oficieri sa ubytovali všade v rôznych bytoch, vojaci spali na obrovskom dvore bloku) a o pár dní odišl Po nich prišli Rusi, tí tak isto až na to, že boli hladní a nenechali ani kôrku suchého chleba v komore. Videla som, ako pani suseda čo s otvorenou náručou vítala Ruských vojakov pribehla s plačom k nám, že bola znásilnená. Videla som ako ich veliteľ po tom, čo suseda ukázala ktorýí to bol, vojaka na dvore odstrelil. Videla som mamkinu radosť, keď došiel môj ocko domov z Nemecka v uniforme pilota americkej armády. Na pleci mal veľké súkenné vrece kde bol hákový kríž, ale vrece bolo plné dobrých konzerv Unprofor. Videla so zverstvá, keď po hlavnej ulici z nákladného auta gardisti vešali partizánov-slovákov. Zažila som, represálie voči nám, (nakoľko sa u nás najviac rozprávalo po maďarsky!) a páni v kožených kabátoch po večeroch chodili načúvať pred byty. K mnohým rodinám potom prišlo komando, že nakoľko sme maďari, musíme byť vysídlení do sloevnských dedín, Vážec-Východná, aby sme sa poslovenčili. Otecko sa nedal lebo on bol rodák z Trstenej na Orave a výhražky naňho neplatili a tak sme ostali tu.
Vojna, čo bola, bola zlá a strašná, ostalo mnoho sirôt, ľudia nemali domovy, ale sa dalo pozbierať a začať žiť, aj keď ťažko.
Ale tá, čo je hrozbou....nechcem ani pomyslieť...
Moja zbožná žiadosť aby ostal mier na tomto svete!
Táto téma dobrá nie je preto prosím aj tu admína o jej uzavretie.
zatvorenie témy nie stiahnutie opony v divadle alebo vypnutie deja v televízore, treba vyburcovať svedomie všetkých, teraz treba ísť do ulíc teraz ide o našu kožu nie pri skandovaní okolo gorily čo bolo podľa mňa divadielko síce zatiaľ ti bude lepšie kým to divadielko neuvidíš na vlastné oči ale keby všetci boli aktívni tak by k nemu nemuselo dôjsť myslíš že tých vojnových pravdovravníkov sa so nejak dotkne? ani náhodou pokiaľ rátajú s konvenčnou vojnou, ale snáď si nemyslia že by sa to nezlomilo v nekonvenčnú nech zabudnú. Takže žiadne zatváranie ale ukázanie na tých čo vojnu chcú
.
Vypočul si si Putinov prejav? Čo vyjadruje jeho foto?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela- urazky vracat nebudem. Je mi vas v celku aj luto. ze sa znizujete k takym urazkam, mam 20 rocnu prax v psychologii, zelam hlavne, vela zdravia a snad aj milych ludi vo vasom okoli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Proč jednat, když Kyjev nedodržuje příměří?

http://www.lidovky.cz/proc-jednat-kd....clanky.clicks
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ukrajinská vláda je horšia, ako boli fašisti!"


http://www.hlavnespravy.sk/matkam-do...h-synov/361707
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rusofóbia a užitoční idioti

Najlepšie funguje rozsievanie strachu. Treba rozpútať rusofóbiu, podľa ktorej je Putin ako Hitler a vo svojom imperializme sa nezastaví, kým nedobyje celú Európu až po Rejkjavík. Rýchlo treba konať a upísať sa Amerike...

Bill Clinton to svojho času vystihol: ide o ekonomiku, ty blázon! Tú americkú - of course.

http://www.aktuality.sk/clanok/26148...ampaign=cross#
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ak sa budeme správať ako pštrosy, síce si ochránime hlavu a nebudeme nič vidieť ani počuť. Zároveň však zadky nasmerujeme dohora a oni sa stanú ľahkým terčom pre rôzne aktivity.
Súhlasím s názorom, že treba dať najavo mienku občanov "o hraní sa na ochranu hodnôt" tými, ktorí tieto hodnoty masívne pošliapavajú.
Pred chvíľou som čítala správu o tom, že USA a krajiny NATO začali vojenské cvičenia na Ukrajine. Čo pohľadávajú cudzie vojská na území iného štátu?
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bez kontroly a dozoru

Idealizovat si Ajdar však není na místě. Podle Amnesty International (AI) se jeho členové dopustili četných únosů, případů nezákonného věznění, loupeží, vydírání a možná dokonce i poprav.

http://zpravy.idnes.cz/batalion-ajda...zahranicni_vez
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
" Objektívne " média...???
0 0
pankratz pankratz

pankratz je offline (nepripojený) pankratz

Načo otvárate tieto príspevky, to je 2 mesiace staré !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Angela Merkelová je na návšteve u Obamu a Obama sa jej chváli:

" Pozri Angela, keď stlačím tento gombík, celá Moskva je zrovnaná so zemou.
Keď stlačím tento gombík, celé Rusko je zrovnané so zemou.
A ak stlačím tento gombík, celé Rusko aj Čína sú zrovnané so zemou...."

Angela mu odpovie:

" Noooo. . . Moja babka bývala v Berlíne a v dome mala tri záchody.
Prvý mala porcelánový záchod, druhý mala strieborný záchod a tretí mala zlatý záchod.
Ale keď prišli Rusi, dosrala sa na chodbe....."
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Petra Nová
Ak sa budeme správať ako pštrosy, síce si ochránime hlavu a nebudeme nič vidieť ani počuť. Zároveň však zadky nasmerujeme dohora a oni sa stanú ľahkým terčom pre rôzne aktivity.
Súhlasím s názorom, že treba dať najavo mienku občanov "o hraní sa na ochranu hodnôt" tými, ktorí tieto hodnoty masívne pošliapavajú.
Pred chvíľou som čítala správu o tom, že USA a krajiny NATO začali vojenské cvičenia na Ukrajine. Čo pohľadávajú cudzie vojská na území iného štátu?
Tak, túto otázku som si položil aj ja v auguste 1968...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať