Zavrieť

Porady

Ak už zaplatím exekúciou stanovenú sumu,je možné sa domáhať spetného prešetrenia?

Dcéra dostala pokutu za 5 min.jazdy v MHD po uplynutí platnosti cestovného lístku.Keďže žije dlhodobo v zahraničí pokutu som zaplatila ja. Po 9 rokoch prišlo oznámenie o exekúcii.Dozvedela som sa,že pokutu,ktorú som zaplatila bola za iný dátum,(o 5 dní neskor)kedy dcéra ani nebola v BA. a ani na Slovensku.Lístok o zaplatení mám ale,neviem ako dokázať,že sa zrejme jedná o podvod,neviem či revizora,alebo advokátnej kancelárie. Zrejme sa spravodlivosti nedovolám,či snáď áno????
Zuzanka_ba zdravím, takže
- prišla teraz exekúcia, a predtým nedošiel platobný rozkaz zo súdu?
- tá prvá pokuta ktorú ste uhradili bola uhradená na základe čoho? lístku od revízora, listu od právnika, platobného rozkazu zo súdu alebo až na základe listu od exekútora?
pre akúkoľvek odpoveď treba dať presnejšie informácie.
nie je mi jasné ktorá pokuta je neopodstatnená z dôvodu odcestovania, tá prvá ktorá bola zaplatená vami alebo tá čo je v exekúcii???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Zabudni na to. Jednoducho dcéru chytili za čiernu jazdu. Pokutu mohla zaplatiť na mieste, alebo pár dní potom na dopravnom podniku. Neurobila tak, myslela si, že DP na to zabudne - ale on nezabudol. Teraz to máte aj s trovami exekútora.

    Rozprávky o tom, že je to neoprávnené tu vypisujú ľudia každý týždeň.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pokuta Chobot,máš pravdu v tom ,že ju mala zaplatiť hneď..Ale teraz ide o iné! Ja som to zaplatila,aj keď až na druhú upomienku,ale AK,ktorej som platila mi teraz tvrdí že som platila za iný dátum,kedy už dcéra nebola v Ba,bolo to 5 dní neskoršie,ťažko to budem dokazovať a preto som exekútorovi zaplatila
    Chobot Toto je ťažké posúdiť, kto má pravdu. NAjmä teraz, toľko rokov po tom. Možno ju chytili ešte aj inokedy, len ti to nepovedala. Možno si DP pomýlil dátum. Ale nemyslím si, že by si DP vymyslel čiernu jazdu úmyselne, len aby vybral nejakú pokutu. Ja som tiež zaplatil niekoľko pokút - myslel som si, že na 2 zastávky nepride revízor - a on prišiel. Ja radšej uhradim na mieste, vtedy ani meno netreba nahlásiť, nemajú žiadny záznam a k takýmto chybám, ako v tvojom prípade nepríde.

    Malo by zmysel priečiť sa s DP, keby si bola na 100% presvedčená o svojej pravde a vedela bysi ju dokázať.
    AmmiS Chobot, uniká ti informácia, že mama za dcérinu čiernu jazdu zaplatila pokutu.

    Teraz má zaplatiť za čiernu jazdu opäť, ale jej dcéra v BA vôbec vtedy nebola. Pravdepodobne to vie dokázať, keďže si na ten deň spomína. Jej dcéra práve mohla odcestovať do zahraničia. V takom prípade je úplne jednoduché dosiahnuť - právnou cestou, aby túto "vymyslenú" pokutu platiť nemusela a ani trovy exekučného konania.

    Ja neviem, ale radiť každému, aby všetko, čo mu príde len bezhlavo platil.... :-)
    Chobot No ak vie po 9 rokoch dokázať, že dcéra v ten deň nebola v BA... Ešte keby bola ten mesiac vo väzbe (trochu prehnaný príklad, ale kvôli názornosti), to je jednoznačné. Ale tvrdiť, že bola v zahraničí?
    AmmiS No... ja som mala prípad, že klient to dokázal (presne v kauze DP), pretože pracoval v zahraničí.
      zbaliť

    Ak už zaplatím exekúciou stanovenú sumu,je možné sa domáhať spetného prešetrenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.