Zavrieť

Porady

Starý pes - inkontinencia

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

14 ročná kastrovaná fena má od soboty samovoľný únik moču. Veterinár poradil podložky do pelechu, na internete som našla liečbu pangaminom a nejaké lieky. Pangamin už má, lieky má objednané na zajtra, podložky sú všade, často venčím. Má niekto skúsenosti s vyliečením inkontinencie u feny? Hľadám vhodnú veľkosť plienok, ďalšieho veterinára a srdce nechce počuť, čo radí rozum...
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ahoj, Wendy, už je to skoro rok, čo sme sa rozlúčili. Chýbaš mi. To vieš, ten malý plch, ktorého som nafasovala 3 dni po Tvojom odchode, nie je náhrada za Teba. Cítil Ťa všade, nechápal, prečo Ťa nikde niet, keď mu z toho Sava stále prerážala Tvoja vôňa. Nie, nemá nič Tvoje. Obojok, tú tenkú retiazku, som si odložila, spolu so srdiečkovou granulou, ktorú si mi zahrabala na niektorého z Valentínov pod vankúš. Áno, viem, že si to bola Ty. Všetko ostatné šlo buď do smetí, alebo do útulku. On si zvykol, že Ťa neobjaví, sa si zvykám, že na hladkanie mám psa, ktorý je štvrtina z Teba. Mám ho rada, dobre vieš, že mám rada všetkých psov. Lenže Ty si bola láska na prvý pohľad. Výnimočná. Som rada, že že sme spolu toho toľko prežili. Obdivovala som Tvoju povahu, zmysel pre humor, bezchybné odhadnutie ľudských pováh. Tvoju snahu pomôcť psovi, ktorého by si najradšej pretrepala v zuboch. To vtedy, keď si začula brechať v hore Lady a išla ju doviesť do dvora. Tvoje zdvorilé správanie k hosťom, ktorým si však bez akýchkoľvek rozpakov zhltla desiatu. Aj raňajky, obed, večeru, však? Tvoju hluchotu k akýmkoľvek príkazom, ktoré boli v rozpore s Tvojím názorom. Pracovitosť, s akou si budovala golfové ihrisko, Tvoju ochranu územia a svorky pred nepriateľmi. Či to bol krt v hriadke, myš v spálni, had pod vaňou, mucha na vankúši . Tvoje stopárske schopnosti a Tvoj spôsob žalovania, ak dakto z nás nerobil to, čo mal. Cúvanie a kýchanie spod postelí, kde malo byť čisto. Vrčanie do tašiek, kde nemala byť desiata. Vyťahovanie cudzích tričiek z prania. Kývanie chvostom posediačky na kôpke práve pozmetaných smetí. Mohli Ťa hladkať a kŕmiť z ruky, ale presne na tú ruku si im skočila, keď mi chceli pripáliť cigaretu. Vyhrabávala a trhala si burinu, keď sme si stavali domček na záhrade. Spávala si v posteli, ale iba keď som zamkla dvere. Prevravela si ľudskou rečou, mimochodom, slovo si si mohla vybrať slušnejšie! Na Silvestra si bola po tabletke najlepšie číslo programu. Spomínam si, ako si sa zľakla vlastného tieňa, ako si si zašla po ľade za kačičkami meter pod hladinu a na kruhy nad Tvojím ňufákom. Spomínam na Tvoju rýchlosť, aj tú, ktorou si zdrhala popod plot . Na psie oči, hauu s mačacím prízvukom, žobranie jedla, na svätožiaru nad ušami, keď si rozhádzala smetný kôš. A na všeličo iné, čo naša svorka prežila spolu. Svojich psích kamarátov máš už všetkých okolo seba. Predvádzate to parádne číslo, že Ty prvá, polkrok za Tebou Čert so šípkou z ňufáku a imidžovými bielymi zubami a krok za Tebou Riky s výrazom Stoj, lebo hryziem? A ozaj, zabehneš dakedy za Zoe chytiť jej nejakú myš? Teraz je to in, že sa mačky a psy hrajú spolu, aj tu na Zemi. Čo ešte by som Ti napísala? Naša ľudská svorka sa rozrastá, psiu spoločnosť mám, a Tvoje chlpy sú ešte stále temer na všetkom. Tak sa maj, Tvoja gazdiná
10 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vedela som,ze budem revatale neva....
4 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať