Zavrieť

Porady

Aké sú možnosti ak realitná kancelária počas platnosti dohody o zložení blokovacieho depozitu nepredložila kúpno predajnú zmluvu?

Realitná kancelária predáva „štvorizbový rod. dom novostavba“ podľa fotografií obývaný- v obývačke televízor sedačka na stole noviny, v kuchyni na stole poháre. Pri prehliadke tvrdili že skolaudovaný a bez ťarchy mám dvoch svedkov. Podpísal som „ dohodu o zložení blokovacieho depozitu „ a zaviazal že do troch mesiacoch od podpísania rezervačnej zmluvy kúpim za dohodnutú cenu zaplatil 3000€ rezervačný poplatok. Len som si nevšimol že sa zaväzujem kúpiť „d, stavby: rozostavený rodinný dom nachádzajúci sa na parc. č.“ Po zaplatení rezervačného poplatku som sa dozvedel, že dom nie je skolaudovaný. Agent realitnej kancelárie aj predávajúci stále tvrdili že už dom bude skolaudovaný. Deň pred skončením rezervačnej zmluvy mi podstrčili znalecký posudok vypracovaný v mojom mene „ určenie stupňa rozostavanosti rodinného domu bez súpisného čísla“ s ťarchou v prospech ČSOB. V deň skončenia rezervačnej zmluvy na dohodnuté stretnutie (dohodnuté telefonicky), odmietol prísť agent realitnej kancelárie aj majiteľ domu. Platnosť dohody vypršala. Počas celej doby trvania rezervačnej zmluvy mi nepredložili kúpnu zmluvu. Mám naďalej záujem kúpiť ten dom za dohodnutú cenu, ale len po kolaudácii a bez ťarchy . Preto som sa dožadoval predĺženia rezervačnej zmluvy u majiteľa realitky. Zatiaľ čakám na odpoveď . Aké mám šance na súde ak mi zatajili pred podpisom blokovacieho depozitu že dom je s ťarchou a bez kolaudácie. Počas platnosti rezervačnej zmluvy my nepredložili kúpno predajnú zmluvu len čakali na vypršanie platnosti. Ak realitná kancelária odmietne vrátiť depozit .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aké sú možnosti ak realitná kancelária počas platnosti dohody o zložení blokovacieho depozitu nepredložila kúpno predajnú zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.