Zavrieť

Porady

Čiastočný pracovný pomer popri rodičovskej dovolenke aj popri hlavnom pracovnom pomere

Prosím o radu. Som zamestnaná na dobu neurčitú vo firme ABC, momentálne na RD. Keďže sa teraz chcem vrátiť do práce, no vo firme ABC nemajú momentálne pre mňa voľné miesto, hľadala som inde a našla som prácu XY. Pokiaľ to bude možné, chcem si svoju pozíciu vo firme ABC zachovať do veku 3 rokov dieťaťa, keď už nič iné aspoň kvôli odstupnému. Vo firme XY mám možnosť zamestnať sa na čiastočný pracovný pomer. (na dohodu to v XY nie je možné). Môžem tak urobiť popri HPP vo firme ABC ako aj popri rodičovskej dovolenke? Musím firme ABC oznámiť skutočnosť že pracujem v XY na čiastočný pomer? Ak áno, čo zo vzniknutej situácie ďalej vyplýva? (zdravotné, dôchodkové poistenie?) Zostane mi aj rodičovský príspevok? Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš popri poberaní RP pracovať vo firme XY. Pôvodnému zamestnáv. nemusíš oznámiť dohodu v inej firme. Odvody budeš platiť rovnako ako ostatní.
    evka.e Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš ... jedine ak by si mala v pracovnej zmluve vyslovene uvedené, že nemôžeš vykonávať bez súhlasu zamestnávateľa nejakú prácu (u konkurencie napr)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evka.e To tam nie je uvedené. Len mi je osobne zvláštne mať súbežne dva pracovné pomery. Nechcem aby sa pôvodný zamestnávateľ o tom dozvedel keďže sa tam chcem vrátiť. Ďakujem za odpoveď.
    Tweety mať dva PP súbežne nie je protizákonne
    Katy a R ak nemáš žiadne obmedzenia - netreba mu nič vravieť pracovných pomerov môžeš mať súbežne aj viac - ak zvládneš (a ak sa podarí vôbec nájsť) - teraz za teba platí dôchodkové poistenie štát - treba sa ísť odhlásiť!
    evka.e Už je mi to jasné. Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť
    Kvaka 30.09.14 09:45 odstránil(a) z Porady

    Čiastočný pracovný pomer popri rodičovskej dovolenke aj popri hlavnom pracovnom pomere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.