Zavrieť

Porady

Lehota na stavebne povolenie

Mam otazku ohladom stavebného povolenia
byvam v panelaku a chcem realizovat novy dverny otvor v nosnej stene, mam projekt, statika, suhlasy.... 12.6.2014 som odniesla ziadost o stavebne povolenie na stavebny urad.

A teraz otazka znie, ake maju lehoty? dokedy musia rozhodnut?

dnes je 5.8, a na nastenku vyvesili Oznamenie o zacati stavebného konania, na ktorom je datum 28.7 (z pred tyzdna) lehota 7 dni na vyjadrenie asi este neplynie pretoze za ten tyzden mi nic postou domov nedoslo (podla toho dokumentu mi dane oznamenie ma prist aj postou, a vsetci dotknuti sa do 7 dni od dorucenia maju vyjadrit)

Ako dlho moze trvat stavebne konanie? a dockam sa ho do Vianoc?

Date mi prosim nejake odkazy na paragrafy kde najdem lehoty ktore sa ma tykaju? ak nejaku lehotu porusili chystam sa pytat poplatok za stavebne povolenie (100e) pytat spat, celkom sa mi hodia.

Dakujem
Naposledy upravil janka a danka : 05.08.14 at 11:20
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Jarka 1
Jáááj, to sa ešte načakáš. Píšeš, že všetci dotknutí sa majú vyjadriť do 7 dní od doručenia. Ak bude niekto na dovolenke, tak mu to doručené nebude a pošta to vráti. A znovu sa to bude doručovať.
Môžeš si pomôcť tak, že obeháš všetkých susedov a podpíšu, že sa vzdávajú odvolania - teda nebudú mať žiadne námietky.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
command Ak si niekto neprevezme postu a posta vrati odosielatelovi cize SU tak sa to rata ako dorucene. Lehota nie je ale ak odoslali vyjadrenie o zacati SK tak rataj 8 dni to moze byt na poste max. potom 7 dni na odpovedt nejake 2-3 dni sa este caka keby nahodou prislo ze posta zaspala potom uz SU nic nebrani Vydat SP.
janka a danka Susedom sa to oznamuje len verejnou vyhlaskou, takze toto nic, postou to ide len mne, statikovi a na zivotne prostredie. Ja sa ale pytam ako je mozme ze zacali stavebne konanie po 46 dnoch, ked zakon 50/1976 hovori, stavebne konanie sa ma zacat do 7 dni odkedy je ziadost uplna, odomna nic nepytali takze uplna zjavne bola. Ako je toto mozne?

uz som cakala takmer 2 mesiace a zas mam cakat 60 dni, lebo nesu chopni rozhodnut o jednej diere v stene? ta co staviam dialnicu?
som uplne napalena, nemozem zacat s rekonstrukciou bytu (lebo od tej diery zavisi kuchyna a jadro) minimalne ma to casovo zatazuje, a aj financne kedze platim dva byty.

prepacte, ospravelnujem sa za moj vylev ale fakt ma to hneva ked sa stale tvrdi ze urady su pre ludi a potom clovek zazije uplne ignorantstvo. Ja sa vôbec nedivim ze si ludia robia vsetko na cierno, ved dostat sa k papierom chce fakt nervy.


§ 61 zákona č. 50/1976 Zb o územnom plánovaní a stavebnom poriadku

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/stavebny-zakon/

§ 61
(1) Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania dotknutým orgánom štátnej správy, všetkým známym účastníkom a nariadi ústne konanie spojené s miestnym zisťovaním. Súčasne ich upozorní, že svoje námietky môžu uplatniť najneskoršie pri ústnom pojednávaní, inak že sa na ne neprihliadne. Na pripomienky a námietky, ktoré boli alebo mohli byť uplatnené v územnom pojednávaní alebo pri prerokúvaní územného plánu zóny, sa neprihliada. Stavebný úrad oznámi začatie stavebného konania do 7 dní odo dňa, keď je žiadosť o stavebné povolenie úplná.
command Bohuzial si nepomozete nakolko napr ak potrebujete vyjadrenie spp, elektrarne, telekomunikacie a pod tak oni maju na to 30 dni pokial sa vyjadria, v nasom pripade niektore sme si vybavovali sami niektore isli cez SU, lebo napr ak je to starsia budova tak moze spadat pod pamiatkovy urad a pod. Najhorsie je ze je tzo pekne stary zakon ktorý mal byt uz pred 20 rokmi obnoveny a nie az teraz a aj to bude robeny niektorymi tlkmi takze je to z dazda pod odkvap.Napr ja som dal pani na SU skoro vsetko ale pokial zacalo SK tak to trvalo nieco cez mesiac potom este tusim nejakych 20 dni pokial nam vydali stavebne povolenie.
  zbaliť
Ja som podal uplnu ziadost o stavebne povolenie v auguste 2018 na staveby urad Banska Bystrica kompletnuuuuu. Dnes je 3.1.2019 a zatiaĺ prislo oznamenue o zacati konania 10 decembra. A od vtedy nič. Bol som sa pytat osobne a pekne ma odfajčili že čo si myslim kolko maju roboty a tak ..... potom som chcel podať staznosť na klienskom centre: panu skiro porazilo že co si predstavujem že ake lehoty vraj to nic neznamena a oni su ako sud a kym nerozhodnu tak mam čakať. A uz sa neviem dalej pohnuť a ani neviem na koho sa obratit.pocul som ze ak sa neda uplatok tak ti trvaaaaaa nekonecne. A zacinam tomu veriť ..asi tak to funguje v Bystrici.

Lehota na stavebne povolenie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.