Zavrieť

Porady

Aký darček treba dať pri narodení bábätka?

Zdravím, mám takú dilemu, že potrebujem kúpiť dar novonarodenému synovcovi a neviem čo by to malo byť. Neporadili by ste mi? Nemám o tom ani šajn čo by trebalo. A pýtal som sa brata tak klasická odpoveď nič nekupuj, ale mne je trápne prísť s prázdnymi rukami. Plyšové hračky tiež nie, radšej niečo čo by aj využili. Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
simon7 No toto je dobrý nápad, určite ju kúpim a ešte niečo by som možno dal, nejaké to lehátko alebo tie deky rozvojové či ako sa to volá, ohradku alebo odrážadlo?
kopretinka záleží,koľko máš financií,robí sa to na objednávku,daj to urobiť z rôznych veľkostí, si najprv zisti,že kde u teba sa to dá zohnať,.......k tej torte sa dajú ešte pribaliť rôzne hračky,hrkálky,kúsatká,prípadne môžeš dať aj nejaké knižky,alebo album....na odrážadlo je ešte skoro,a ohrádku? no neviem,záleží,akú oni budú chcieť,toho je tiež veľa na výber,takže to by som nechala na neskôr...
Andy Kralik Hygienicke potreby nekupuj, ak presne nevies ake pouzivaju. Koli alergiam vacsinou rodicia pouzivaju len to co maju osvedcene. Dostali sme rozne detske mydla.. Minul som ich ja..

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom... Letko
Odporúčam plienky, tie sa vždy zídu, ale väčšie číslo, nie pre novorodencov, lebo tie malé určite dostane. Potom ešte napr. oblečenie, ale tiež pre staršie bábätko, tak okolo jedného roka - dupačky, dupačkovú pyžamu s dlhými rukávmi. Určite nekupuj kusatko, cumeľ, hrkalky. Ak chceš niečo drahšie, tak vysielačky.
Andy Kralik Plienky sa opytaj na znacku ktoru pouzivaju. Koli alergiam ich tie ludia moc nestriedaju.

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav
Najlepšie by bolo spýtať sa švagrinej. Dobré dary sú aj detská deka, tzv. španielska, detský paplón,(90x130), alebo aj napríklad Lego-Duplo peknú veľkú sadu - veď ku nej raz-dva dorastie a bude mať aj pamiatku.
simon7 To je celkom zaujímavý nápad, len moja švagriná povedala že nič im netreba, zo slušnosti, ale veď je to normálne že by som chcel im dať niečo čo aj využijú, preto sa pýtam na názory čo by to mohlo byť.
Andy Kralik Lego-DUPLO je fajn. Urcite tak od 6 mesiaca vyuziju.

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Dostať krásne albumy,kde si rodičia budú vkladať fotky od narodenia
Môžeš kúpiť aj veľké keramické prasiatko a vložiť mu tam základ:
https://www.google.sk/search?q=ve%C4...w=1272&bih=615
Voľakedy sa dala zriadiť vkladná knižka na dieťa,teraz asi nie,neviem...
simon7 To je tiež veľmi dobrý nápad
Andy Kralik Albumov sme dostali vela. Pouzili sme jeden. Zbytocne.

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
ja by som fakt odporucila všetko s rodičmi konzultovať, aby sa nestalo, že kupiš značku plienok, na ktorú malé zle reaguje, alebo štvrtú rovnakú pomôcku.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Pozri sem: simon7 (Dnes 10:44) No toto je dobrý nápad, určite ju kúpim a ešte niečo by som možno dal, nejaké to lehátko alebo tie deky rozvojové či ako sa to volá, ohradku alebo odrážadlo?
http://www.dracik.sk/pre-najmensich/?frem=all&pageno=4

papap je offline (nepripojený) papap

Vylúčený člen papap
Tak najprv kým to kúpiš tak sa ich opýtaj, že či im to nikto iný nekupuje...respektíve od tých čo tam budú sa spýtaj, čo kupujú oni a sa dohodnite na rôznych daroch. Ja by som odporučil kresielko. Je to veľmi praktické a dieťa sa im v tom pekne vyhrá a majú oňho postarané na nejakú chvíľku, kým sa bude upratovať...z vlastnej skúsenosti hovorím. Manželka si to nevie vynachváliť, náš malý sa v tom vyhral:-D http://www.babybabo.sk/babybabo/esho...FOLD-JANE-2011
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Andy Kralik Ak to nemaju asi to kupovat budu.
Gabi03 aj keď nespochybňujem úžitkovosť toho kresielka, ja som sa bez neho zaobišla...
Zita5 Úžitkovosť dobrá ...ale keď sme povedali detskej pani doktorke , v čom malý občas trávi čas , tak nás vypoklonkovala a odvtedy sa kresielko nepoužívalo .Takže pri kresielku treba pozerať aj na zdravie dieťaťa.
  zbaliť

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
Keďže je to novorodenec, tak pochybujem, že majú nejake extra veci nakúpené dopredu + tie rozvojové deky a pod aj tak veľmi málo takto skoro využijú a budú to iba prehadzovať pár mesiacov. Keď nechceš ísť s plienkami a obálkou, tak napr. darčekový poukaz do hračkárstva alebonejakého podobného obchodu)) Ja aj plienky by som tie "tortove" nebrala, najspokojnejsi su ludia s pampers premium care,velkost pre novorodenca je jasne 1tka. To su plienky na ktore malokto zle reaguje... ostatne si musia vyskúšať... alebo sa treba opýtať maminky, či im dačo netreba, aelbo sa poskladať so starkými... u nás sme tiež veľa nedarčekovali, keď tak doniesli nejaké oblečenie veľkosti 62-68... keď bude 1. oslava narodenín dobehne sa to ))) Bicykel, odrážadlo, rádio... Taktiež u nás svokrovci fungujú na sporiacu knižku ) Založili ju dcérke sami a dávajú jej tam peniaze
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kopretinka a z čoho si myslíš,že je plienková torta? z plienok,z ktorých si to objednáš.
anet Ja som plienkovu tortu, ktoru sme dostali, darovala. Pouzivame len pampers, ale active baby, premium care je podla mna somarina (mam odskusane), zdaleka neabsorbuju tolko ako active baby. Pouzivam ich od narodenia, dupku jej nemusim vobec natierat proti zapareninam .... ale to neznamena ze sadnu kazdemu babu. Preto podla mna plienky len ak vie aku znacku.
fortunka tak tak, ked niekto nevie ake pllienky, radsej nekupovat )) u nas boli premiumky vzdy v poriadku, zase ja neznasam active baby a detto sleep&play... ) kolko ludi tolko chuti
  zbaliť

anet je offline (nepripojený) anet

anet
Ako matka takmer 11 mes. dceri poradím:
- kresielko s hrazdičkou a hračkami je dobrá vec, vyuzila som tak do 5 mes. - kozmetika, ak nevies presne znacku tak radsej nie
- plienky ak nevies znacku tak tiez radsej nie
- lego, skladacky somarinky .... s tym sa male babo nebude hrat, nasa ich ma kopec, nebavi ju to a ked tak si kocky posuva po zemi a rozhadzuje ich
- hracia deka s hrazdickou, podla mna nie .... dieta len lezi na chrbte a natahuje sa za hrackami ... je to zle na motoriku, dieta ma byt na brusku ... takze
- cokolvek co ide a hra a musi sa za tym z bruska natahovat ... ja som mala od segry takeho psika, ked ho tapnes po zadku tak ide a hra, steka .... len asi to na SK nekupis .... ale v tescu som videla taku korytnacku zvrchu ju zatlacis a ide a hra cena cca 12 eur
- aj ten psik co tlacis za packy a rozprava, spieva, ten ju bavi od mala a stale .... nasa ma maca - cokolvek co sa hybe, co moze neskor pri stvornozkovani tlacit .... nekupuj zbytocne nic drahe, raz s tym tresne o zem, vyleti spruzina a je po hracke
- oblecenie potesi, ale vela krat som dostala veci ktore si ani nestihla obliect, lebo uz bola vacsia, alebo neprakticke veci, ktore sa tazko obliekaju .... deti sa nerady obliekaju, vacsina z nich pri tom reve
- este ma napadlo, ak maju plavacku alebo dlazbu, tak tie penove puzle, aj dva baliky, na ne da deku a moze sa hrat, a su aj take co sa rozoberaju a vkladaju do nich zvieratka alebo cisla ...
- kusatka, nasa to nechce (nechcela ani cumel, co je super), sem tam kusne do plysaka ... ale fajn je detska zubna kefka (napr. zn MAM) okusuje aj cisti zubky
Inak ked uz dieta stvornozkuje, pobehuje .... naj je hrabat sa mame v kuch. linke, sklada do seba plastove misky a pod.
Naposledy upravil anet : 30.08.14 at 08:52

mareko je offline (nepripojený) mareko

mareko
Ak je to ešte aktuálne, ja by som poradila založiť dieťaťu dáky vkladový list (záleží akú sumu máš k dispozícii). Pri dobrej rade z banky sa môže celkom pekne zhodnotiť a rodičia neskôr použijú pre potreby dieťaťa. Plienková torta je tiež fajn, len treba najprv zistiť, aké plienky používajú a z takých ju dať urobiť. Tiež nie je zlá uteráčiková torta plus rôzne umývacie "žinky" a pod.. Fantázii sa medze nekladú
Ahoj, určite niečo praktické, napríklad teplomer. Ja som vďačná za Thermoval duo scan, ten je infračervený a meria na čele a v uchu. Alebo Thermoval kids flex, digitálny s ohybnou špičkou, to je náhrada klasického.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.