Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri podani na sud, o urceni neplatnosti zmluvy

Zmluvy boli podpisane este v dusevnej poruche.
Emka Roman Zmluva, alebo zmluvy ?
Na poruchu sú papiere ?
klenotic Porucha je dlhodoba a trva.Lekarska sprava existuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 38 ods. 2 obč. zákonníka je absolútne neplatný taký právny úkon, ktorý vykonala osoba v duševnej poruche, ktorá ju robí nespôsobilou na jeho vykonanie. Neschopnosť a neplatnosť vykonaných právnych úkonov, spôsobuje aj okamžitá duševná porucha, najmä pokiaľ ide o konanie v afekte a pod. Táto
    skutočnosť je predmetom znaleckého dokazovania.

    Možno podať žalobu o neplatnosť zmluvy, o určene vlastníctva ... Otázkou je, či je naliehavý právny záujem na určení - či to pomôže vyriešiť celú vec.
    Nájdi si viac vzorov a prispôsob.

    http://www.vzory-online.cz/zaloba-na...i-vlastnictvi/
    http://rodina.juristic.cz/61877/clanek/rodina2.html
    vojato Maria nevolas sa Janka) mám dotaz povedzme, som ID s IQ vysokým, mám Psychickú poruchu, co je dôvod na 65%, ostatných 13 DG 10%.Choroby mi spôsobujú že močím 7l, aby som spal Dostavám lieky na spanie...a proti bolesti chronickému zápalu prostaty a moč. mechúra a ľadvín Algifen a Tramal. Práve keď som mal všetky príznaky kumulované, depresia, bolesti, silné analgetiká až opiáty som podpísal KP zmluvu.Jede deň prišiel list s ponkov, dospal som noc do 11:00 a išiel podpísať zmluvu. Pýtal som sa ho načo mu je ten kúsok pôdy, ....že pôdu nie je zlá mec...pýtal som sa ho či tade nepôjde diaľnica......že nie...predal mi ju 10x lacnejšie Lebo z následnej komunikácie KU vyplynulo ze.tadiaľ pôjde diaľnica.
    MOZEM PRED SÚdom argumentovať, že som sa nachádzal v zdravotnom stave, kedy som nebol robiť korektné rozhodnutia pod tiesňou bolesťi a depresie umocnenou tlmiacimi prípravkami. AK UZIVAM TAKETO SILNE PRÍPRAVKY-predpisané lekárom, sudca to bude hodnotiť negatívne/pozitívne v zmysle že logické rozhodovanie bolo potlačene uzná to aj u mna....alebo ma zaradí medzi fetošov a radšej to nespomínať....ale taka bola pravda Lubor, dik už si mi ra z popmohla,že,dik
    Mária27 pokúsiť sa môžeš

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Ak budete tvrdiť v žalobe, že trpíte duševnou poruchou, vašu duševnú poruchu bude posudzovať súd na základe ustanoveného znalca a ten vyhotoví znalecký posudok, v ktorom zodpovie na súdom zadané otázky. Jedna z nich bude, či ste mohli mať takú duševnú chorobu (v čase podpísania zmluvy vzhľadom na diagnózu a lieky, ktoré užívate), ktorá vás robila nespôsobilou na posúdenie závažnosti daného úkonu (podpisu zmluvy). Ak to ustojíte a znalec vypracuje posudok, ktorý bude v prospech vás, máte šancu na úspech. Ak nie, trovy na právne zastupovanie druhej strany a trovy na znalecký posudok budete platiť vy. Treba si dobre rozmyslieť, koľko môžte získať a koľko stratiť...
    Naposledy upravil AmmiS : 15.02.15 at 17:34
    vojato porucha bol zistená pred 18 rokmi....maniodepresivna psychóza..zobral mi 140 tisic EURO. Ale choroba len zosilnila depresiu pri zapale prostaty atd.....tych chorob mam cca 14. samozrejme podchitené lek správami niektore 20 rokov.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    - Napísať návrh
    - Zaplatiť súdny poplatok
    - Čakať, kým pridelený sudca vytýči pojednávanie

    Alebo čo chceš vedieť? A duševná porucha už pominula?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vojato postup je nasledovný:
    -Návrh na zápis vlastníckeho práva vložiť do katastra nehnuteľnosti so záznamom, o odstupení od KP zmluvy §49 OZ, t.j. najprv na KU a kupujúcemu
    -KU vyzve kupujúceho
    -Kupujúci musí dať žalobu
    MarcoM Kataster to akceptovať nebude. Pokiaľ sú všetky náležitosti splnené zapíše to.
    vojato Stalo sa no a, Nasledoval návrh o zrušenie a prepisanie nehnutelnoti na mna podľa OZ §49.
    Chobot Komu si poslal ten návrh? Katastru alebo na súd?

    Tak teraz čakaj na vyjadrenie alebo na vytýčenie termínu pojednávania.
    vojato Katastru, presne tak.
      zbaliť

    Ako postupovat pri podani na sud, o urceni neplatnosti zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.