Zavrieť

Porady

Chcem sa opýtať aká hĺbka diery na kotol musí byt ak chcem aby kotol fungoval na samospad,podľa čoho sa určuje.Ďakujem

a v centimetroch je to koľko? dik
Naposledy upravil judzin : 10.08.14 at 10:47
buchač Tak toto by aj mňa teda fest zaujímalo......

Rád by som vedieť, či je to vôbec aj technicky možné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Už bolo preberané

    http://www.porada.sk/t145813-bezpecn...samospade.html

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    podľa spádu, stačí aby bol nejaký, t.j. aby rúra spiatočky smerom ku kotlu iba klesala, prívod môže mať výhybku napr. k ochladzovacej slučke ale na najvyššom bode výhybky treba automatický odvzdušňovák...
    judzin a v centimetroch je to koľko? medzi radiátorom a kotolom mam mam polovicu čiže 50centi.stačíto? dik
    lapejko neviem, aký spád má byť, ale podľa toho, čo mám doma a vidím po iných domoch, stačí minimálny spád, už 1% by malo fungovať, t.j. 1 cm na 1 bm.
    buchač Nuž je to možné, len ja som to zle pochopil.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Aby to fungovalo, stačí, aby stred kotla (výhrevného telesa v ňom) bol nižšie ako stred najnižšie položeného radiátora. Radiátory, ktoré sú vyššie alebo ďalej od kotla majú ťah silnejší, treba doregulovať.. Takéto etážové kúrenie som kedysi mal s kotlom asi 25 -30 cm zapustenom a kúrilo veľmi dobre.

    akal je offline (nepripojený) akal

    akal
    podstane je aby kotol bol nizsie ako najnizsi radiator, v tejto hydraulike ide o to aby vystup s kotla bol rovno hore koli tomu aby sa voda mala kde rozbehnut ale pravdu ma Petmar

    Chcem sa opýtať aká hĺbka diery na kotol musí byt ak chcem aby kotol fungoval na samospad,podľa čoho sa určuje.Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.