Zavrieť

Porady

Predala som auto a technicky som poslala na dobierku, ktorú ešte neprevzal

Kludne mi možte nadavat..predala som auto bez kupno predajnej zmluvy - nesla mi tlaciaren, vypisali sme len doklad o zaplateni ale tam nieje nic pisane za co to bolo..dohodli sme sa ustne ze odhlasený technicak mu poslem na dobierku 50eur a doteraz si to neprevzal..co vsetko mi hrozi? hnevam sa velmi na seba, lebo nebolo to prve auto co som predavala a vzdy to bolo so zmluvou...nechapem preco som teraz aspon rucne nevypisala..:-(
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

A za koľko si predala auto? Za tých 50 EUR? Alebo kupujúci zaplatil ešte niečo?

Ak si auto odhlásila a neprevzal si TP, tak si auto prihlás späť na seba. A máš po probléme. RPedáš ho niekomu inému.

Alebo v čom je problém? Ty predsa neškoduješ (až na to, že sa ti nepodarilo predať auto).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ddankaa
Kludne mi možte nadavat..predala som auto bez kupno predajnej zmluvy - nesla mi tlaciaren, vypisali sme len doklad o zaplateni ale tam nieje nic pisane za co to bolo..dohodli sme sa ustne ze odhlasený technicak mu poslem na dobierku 50eur a doteraz si to neprevzal..co vsetko mi hrozi? hnevam sa velmi na seba, lebo nebolo to prve auto co som predavala a vzdy to bolo so zmluvou...nechapem preco som teraz aspon rucne nevypisala..:-(
ako vieš, že napr. dnes neprevzal dobierku? alebo sa ti už vrátila? alebo si poštu poslala cez e-poštu? alebo???
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

auto som predala za 3150eur z toho 50eur mala byt dobierka z odhlaseným technicakom..no v piatok mu to prilo a este si to neprevzal..bojim sa aby v tom nebola nejaka finta..nechapem samu seba, som vo vsetkom velmi opatrná a teraz toto... bol si pre auto aj s kamaratom policajtom a on je na papieri ako svedok o zaplatení, len moja chyba, ze sme na ten papier aspon vin cislo nenapisali..:-(
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Jááj, dievča, nerob paniku. To, že mu to v piatok prišlo ešte neznamená, že to neprevzal. Dobierka sa nedoručuje domov, ale ukladá na doručovacej pošte. Adresát dostane do schránky oznámenie o doručení (ten žltý lístok), takže ak bola zásielak uložená v piatok, dnes dostal oznámenie. Podľa mňa si to prevezme zajtra alebo pozajtra. On pre to musí ísť na poštu, lebo je to dobierka. Odberná lehota je 18 dní, takže vyčkaj. Ak sa ti zásielak vráti späť, potom budeme niečo riešiť. Zatiaľ si vylož nohy a daj si kávu.

Na paniku máš času dosť.
2 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

ja viem, že vždy robim predcasnu paniku :-( v poslednom case mam toho tak vela, že další problem by som uz nezvladla:-( no vyčkam a budem dufať, že to bol korektný clovek a nebude nic vymyslat, dobierku si prevezme..no ja som na podaci listok pisala aj tel.c. a na sledovanie zasielok mi ukazalo, ze sa nepodarilo v piatok dorucit, tak to ulozili na postu..dik sa povzbudenie :-) idem si dat zmrzku :-)
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Keď pozeráš sledovanie, tak pri dobierke sa vždy uvedie, že sa nepodarilo doručiť - lebo zásielka sa uložila na pošte a neodnášala adresátovi. Niekedy si aj samotní poštári uľahčujú prácu - už ráno vypíšu oznámenia o doručení a zásielku (doporučenú) nechajú rovno na pošte. Oznámenie len vhodia do schránky, nechce sa im v paneláku vyzváňať na ľudí, že majú doporučenú zásielku.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kludne mi možte nadavat..predala som auto bez kupno predajnej zmluvy - nesla mi tlaciaren, vypisali sme len doklad o zaplateni ale tam nieje nic pisane za co to bolo..dohodli sme sa ustne ze odhlásený technicak mu poslem na dobierku 50eur a doteraz si to neprevzal..co vsetko mi hrozi? hnevam sa velmi na seba, lebo nebolo to prve auto co som predavala a vzdy to bolo so zmluvou...nechapem preco som teraz aspon rucne nevypisala..:-(
Žeby to bolo tým blížiacim sa maxisplnom?


Ale: je možné, že si prevezme ten TP.

A aj keby - auto je od teba odhlásené, na neho neprihlásené; - je to v rámci okresu? Alebo cezokresne? Značky ostali, alebo si ich odovzdala? V každom prípade - ak ho čapnú jazdiť - problémy bude mať v prvom rade on!
Naposledy upravil misoft : 11.08.14 at 18:54 Dôvod: blbne formátovanie - nutné úpravy textu
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Auto malo malý techničák-kartičku a ten si mu dala?
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Ja by som neriesil, ty mas peniaze, on nema technicak. Ak neprevezme, ty mas technicak aj peniaze. Vobec by som si s tym nerobil starosti....
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

misoft
Kludne mi možte nadavat..predala som auto bez kupno predajnej zmluvy - nesla mi tlaciaren, vypisali sme len doklad o zaplateni ale tam nieje nic pisane za co to bolo..dohodli sme sa ustne ze odhlásený technicak mu poslem na dobierku 50eur a doteraz si to neprevzal..co vsetko mi hrozi? hnevam sa velmi na seba, lebo nebolo to prve auto co som predavala a vzdy to bolo so zmluvou...nechapem preco som teraz aspon rucne nevypisala..:-(
Žeby to bolo tým blížiacim sa maxisplnom?


Ale: je možné, že si prevezme ten TP.

A aj keby - auto je od teba odhlásené, na neho neprihlásené; - je to v rámci okresu? Alebo cezokresne? Značky ostali, alebo si ich odovzdala? V každom prípade - ak ho čapnú jazdiť - problémy bude mať v prvom rade on!
Pri prepise mimo okresu značky odovzdáva budúci majiteľ
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

peterkos2
misoft
Kludne mi možte nadavat..predala som auto bez kupno predajnej zmluvy - nesla mi tlaciaren, vypisali sme len doklad o zaplateni ale tam nieje nic pisane za co to bolo..dohodli sme sa ustne ze odhlásený technicak mu poslem na dobierku 50eur a doteraz si to neprevzal..co vsetko mi hrozi? hnevam sa velmi na seba, lebo nebolo to prve auto co som predavala a vzdy to bolo so zmluvou...nechapem preco som teraz aspon rucne nevypisala..:-(
Žeby to bolo tým blížiacim sa maxisplnom?


Ale: je možné, že si prevezme ten TP.

A aj keby - auto je od teba odhlásené, na neho neprihlásené; - je to v rámci okresu? Alebo cezokresne? Značky ostali, alebo si ich odovzdala? V každom prípade - ak ho čapnú jazdiť - problémy bude mať v prvom rade on!
Pri prepise mimo okresu značky odovzdáva budúci majiteľ
Vidíš, to ma nenapadlo..... fáro už dlho nemám (ako dobre...) - ale i tak! Čísla bude mať, ale v evidencii nebude....
0 0
Zuzanka_ba Zuzanka_ba

Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

Určite máš na kupcu číslo, pošli mu SMS, že si poslala techničák. Žlté lístky sa niekedy stratia, tak pre istotu.
0 0
právnik-probono právnik-probono

právnik-probono je offline (nepripojený) právnik-probono

V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac
Predpokladám, že auto si po zaplatení 3100,-Eur aj odviezol spolu s časťou I. OEV (tzv. malý techničák). Prinajhoršom už kupujúci nahlásil stratu časti II. OEV (tzv. veľký techničák) a auto si na seba prihlásil, keďže ste ho vy naňho odhlásili. V tomto prípade ste prišli o 50 eur a on ušetril, pretože pri prihlásení vozidla mu stačilo dať "falošné" čestné vyhlásenie, že OEV stratil a tak ho nemusel odovzdávať, odovzdal iba TEČ (tzv. ŠPZtky) a vydali mu nové OEV s jeho údajmi a takisto aj nové TEČ z jeho okresu. V tomto prípade vaša dohoda o poslednej platbe z kúpnej ceny (tých 50eur na dobierku) je ťažko dokázateľná a s tým spojená vymožiteľnosť takmer nulová. Predpokladám, že sledujete zásielku cez internet podľa podacieho čísla. Môže byť ešte problém ten, že je tam technická chyba a údaje nie sú autentické. Treba pár dní počkať a skontrolovať znova. Istotu, že ste boli o poslednú časť z kúpnej ceny kupujúcim oklamaná budete mať až v prípade, ak sa vám dobierka vráti naspäť. Ešte vám radím, skutočnosť, že či je už vlastníkom vozidla kupujúci, alebo ešte stále vy (teda evidujú len odhlášku a zmenu vlastníka ešte nie) si overte v evidencii vozidiel na príslušnom KDI vo vašom kraji (tam kde ste vykonávali odhlásenie vozidla).
Naposledy upravil právnik-probono : 13.08.14 at 13:15
0 0
právnik-probono právnik-probono

právnik-probono je offline (nepripojený) právnik-probono

V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac
aha teraz čítam... bol si pre auto aj s kamarátom POLICAJTOM. Fakt sorry, ale neviem sa zbaviť pocitu, že auto je už dávno prihlásené (aj za pomoci kamaráta - POLICAJTA) a môžu celý technický preukaz kašľať.
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

Dakujem vsetkym..este si to podla podacieho cisla dobierku neprevzal..napadlo ma aj to, ze nahlasil stratu technicaku a prihlasil si ho bez velkeho technicaku..50eur mi je jedno, peniaze boli aj budu, len sa bojim aby nebol nejaky iny problem..v piatok pojdem prihlasit auto tak sa hned opytam ci uz bolo to predane aj prihlasene... volala som mu hned v pondelok, ze sa chcem uistit ci mu to prislo a on ze ano babka mi cosi volala ze to mam na poste..to bolo vsetko...:-( no dufam, ze vsetko dobre dopadne..
0 0
právnik-probono právnik-probono

právnik-probono je offline (nepripojený) právnik-probono

V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac
Nič iné mimo peňažnej straty 50 eur nehrozí. Zákonné práva a povinnosti držiteľa a vlastníka vozidla prešli naňho aktom zmeny v dopravnej evidencii. Ak sa naplní moja domnienka o zmene vlastníka s vyhlásením o strate OEV, aspoň by som ho z princípu udal za podozrenie z priestupku podľa §21 priestupkového zákona, tj. uviedol úradu klamlivé skutočnosti. Ak ho uznajú vinným z priestupku, hrozí mu sankcia pokuty až do výšky 165,-Eur. Takže ušetrených 50,-Eur sa mu zúročí!
Naposledy upravil právnik-probono : 13.08.14 at 13:16
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

Ďakujem všetkým za rady a podporu..dobierku si nakoniec prevzal..zbytočne moje obavy...:-)
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať