Zavrieť

Porady

Odpustenie pokuty-Sociálna poisťovňa

Prišla nám do firmy pokuta zo Sociálnej poisťovne za oneskorené podanie výkazov za roky 2005-2014. Poistné bolo vždy zaplatené včas. Máte niekto skúsenosť či Sociálna poisťovňa pokutu zníži v prípade odvolania.?Ak budem argumentovať tým, že som poisťovňu finančne neukrátila, všetko mám načas vysporiadané. Jedná sa "iba" o onekorené zaslanie "papiera" - výkazu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    chvália sa zlepšeným výberom poistného a postihovaním neplatičov - jednoducho naháňajú každé €, takže si nemyslím, že sa dočkáš zhovievavosti http://spravy.pravda.sk/domace/clano...la-neplaticov/
    nika.sum nevedia peniaze dostat od velkych neplaticov a tak zdieraju poctivych co spravia malu chybu, hanba tomuto statu :-(
    willma asi tak nejako, ale aj tak nepostihnú všetkých - viem o minimálne jednom, ktorý neodvádzal za zamestnancov do SP ani ZP - teraz firmu predal a je vysmiaty

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ešte som sa nestretla s tým, aby SP pokutovala zamestnávateľa, za oneskorené výkazy????
    teda....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    neji Veru áno a máme to za 400 €. Len neviem aký úspech bude mať odvolanie, či to aj nebude zbytočná námaha tvoriť odvolanie.
    Mila123 poprosím ťa , cituj aký §§§ a ktorého zákona použili?
    sankcia je za jeden omeškaný výkaz jednotná, alebo sa líši počtom zmeškaných dní???alebo?
    neji porušenie povinnosti ustanovenej v § 231 ods. 1 písm.f) zákona v znení účinnom do 31.12.2013 a v §231 ods. 1 písm.f) zákona v znení účinnom od 1.1.2014.
    neji sankcia je udelená jednou sumou.
    Akurát je priložená tabuľka s rozpisom kedy bol dátum termínu predloženia výkazu a kedy sme výkaz skutočne predložili. Žiadny prepočet na jednotlivé dni omeškania tu nie je.
    Mila123 pozri, za odvolanie nič nedáš, nemusíš prikladať koly (ako na DU), vyzdvihni tú skutočnosť, že nikdy nemeškáte s platbou, len ste boli v omeškaní s podávaním mesačných výkazov.......nech zvážia výšku pokuty.....
    neji asi tak aj urobím. Len som chcela vedieť či s tým nemá niekto tu na porade skúsenosť. Lebo za oneskorenie (2-3 dni, nie žeby sme meškali týžden alebo dokonca viac) zaslania papiera zaplatiť 400 €, no neviem, skoro som odpadla ked som to čítala.
      zbaliť

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    V zákone možnosť odpustiť pokutu nie je, takže SP tak neučiní, nemala by na akom základe..
    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...013-a.html#239
    Žiadať môžete jedine ak o splátky pre fin. situáciu..
    Odvolanie je určené na to, ak by ste si mysleli, že nadelenie pokuty bolo neoprávnené /výkazy boli poslané načas a viete to aj zdokladovať../
    neji Dakujem, odvolanie je teda zbytocne.

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    nadviažem na tému: v skutočnosti je potrebné zaslať výkazy do troch dní od zaplatenia poistného?
    neji zamestnávateľ je povinný predkladať pobočke SP výkaz poistného a príspevkov za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov t.j. ak má termín do 30. dňa nasledujúceho mesiaca za ktorý sa počíta mzda, tak do tohto termínu t.j. do 30. musí byť zaplatené poistné i odovzdané výkazy.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Tak sa mi zdá, že SP pokuty už neodpúšťa. Kedysi - asi v 90 rokoch bola nejaká možnosť odpustenia, ale týkala sa myslím len penále - nepamätám sa už. Viem isto, že pred dvoma rokmi až táto možnosť nebola a ani žiadne pokuty neodpúšťali. Dokonca som sa stretla s tým, že známemu za 5 rokov vyúčtovali penále 3,85 eur. Dobre, zrátali mu omeškania o deň napr., ale: List na doručenku v obálke A5, 4 papiere, niekto kto to spočítal, vytlačil, odniesol na poštu - veru neviem či sa oplatilo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzanka_ba áno, s odpúšťaním penále sa šibrinkovalo hore dole... na pokuty táto možnosť nebola ani v minulosti.
    s pokutou je to tak, že pobočka ktorá ju nadeľuje, môže dosť voľne rozhodovať o výške /zváži to a ono.../, nedá sa proti samotnej výške odvolať, že je neprimerane prísna.
    dodržia nejakú maximálnu hranicu sankcie danú predpisom, resp. idú hlboko pod ňu, a tým je to v suchu.
    aj v prípade trivialít ako je táto to môžu byť stovky eur.
    Gabhus Vieš, ja nie som ani náhodou nejakou zástankyňou neplatičstva. Mňa len vie vytočiť, keď medzi dlžníkmi nájdem firmu ktorá dlhuje vyše 30000 eur, ani náhodou neplatí a mala štátnu zákazku. To mi pripadá na hlavu, že takého nechajú a niekomu naúčtujú 3,85 - čo sa im v podstate ani neoplatí vzhľadom na náklady. Ale čo už
    Zuzanka_ba tušímže pri štátnych zakázkach by mali dokladovať, že majú zaplatené dane a nie sú dlžníkmi na poistnom, no vidíme ako to je v praxi.. jasné že celá réžia okolo týchto pokút za hocičo stojí nenormálne peniaze, náklady na strane štátu a ešte k tomu nezriedkakedy likvidácia podnikateľa.. absurdistan.
    Stina čo povedať na túto situáciu :
    SP dala na exekúciu pohľadávku vo výške 0,41 Eur. Trovy exekúcie boli vyčíslené na 209,20 Eur (v tom odmena exekútora 181,20 Eur , náklady exekúcie 28,00 Eur).
    SP a tento štát sa museli zblázniť !!!!
    Mila123 publikovanie nepomohlo, aspoň pripustiť absurdistan,,,,,,????
    Zuzanka_ba @Mila, nerozumiem komentáru
      zbaliť

    Odpustenie pokuty-Sociálna poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.