Zavrieť

Porady

pracka bucha

dobry vecer, prosim skuste poradit. mam novu pracku whirlpool wtls 66912.
pri prvom prani strasne buchala, zabudli sme vzadu odmontovat bezpecnostne sruby ktore sluzia pri prevoze pracky, zabudli sme odmontovat ten panel..... pracku sme po cca 40 sek nasilu vypli....po odsrubovani ide..ale len ked perem plnu davku ,cize 5 az 6 kil pradla ... ked dam do pracku 0,5 - 1 kg pradla, pracka trepe, vydava hrozne zvuky, otriasa sa, takze ju zas na silu vypinam....nei pocas celeho prania, iba pri zaciatocnom odcerpavani a naberani otacok.... u svokrovcov sme tiez mali pracku, bezne som prala aj jednu vec (pri 15 minutovom programe) a pracka takto nevyvadzala....to mam teraz prat vzdy len 6 kil?? obcas potrebujem hodit len dve tri veci, na 15 minutovy osviezujuci program..... o prani kupelnovych kobercekov, ci uterakov ani snivat..mam volat technika,? kolko za to zaplatim?? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Treba skontrolovať, či pružiny, ktoré držia bubon nevypadli alebo sa nepoškodili. Normálne by to mali odpružiť.
    Norushka a pri akom zasahu s amohli poskodit?
    Chobot No vtedy, keď bol bubon zablokovaný a práčka skákala ako koza. Mohlo sa stať, že jedna pružina vypadla z úchytu. Je to len taký nápad, neviem, či áno. Za pozretie nič nedáš. Keď otvoríš vrch a trochu odsunieš vnútro na bok, tak za ním uvidíš pružiny. Mali by byť 4, na kaoždom rohu jedna. Ak tam sú riadne uchytené a pružia, tak problém bude inde.

    Tiež môžeš vyskúšať, či prižia dobre - keď zatlačíš to vnútro smerom dole, malo by voľne pružiť a vrátiť sa späť do hornej polohy.

    A keď si vybrala prepravnú lištu, postupovala si podľa návodu?:

    INŠTALÁCIA
    Vyberte prepravnú lištu
    Práčka je upevnená prepravnou lištou, aby s predišlo
    akémukoľvek poškodeniu počas prepravy.
    DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: pred použitím práčky MUSÍTE
    vybrat’ prepravnú lištu na zadnej strane.
    1. Odskrutkujte dve skrutky “A” a štyri skrutky “B” plochým
    skrutkovačom alebo kľúčom č. 8.
    2. Vyberte prepravnú lištu.
    3. Umiestnite spät’ štyri vonkajšie skrutky “B” na práčku a
    pritiahnite ich.
    4. Vsuňte dve dodávané tesnenia “C” do otvorov “D” práčky.
    Poznámky: nezabudnite umiestnit’ spät’ a pritiahnut’ štyri
    vonkajšie skrutky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    I keď ste "zabudli" dať dole prepravné istenie bubna - práčke by to uškodiť nemalo - maximálne by skákala jak divá kobyla.
    Čo sa týka "buchotania" pri malom množstve: už Chobot naznačil - skontrolovať pružiace elementy (pružiny). A za druhé: práčka pri malom množstve prádla by mala mať voľbu "1/2 prádlo" - vtedy práčka pred každou akciou, kde sa ude do otáčok, niekoľkokrát "zakýve" bubnom vpred-vzad, aby "vyvážila" to malé množstvo.
    Mám dojem, že toto u vás nerobí, pri praví sa zastaví - prdlo je na dne a ona sa roztočí - a bubon je nevyvážený. No a potom máte divú kobylu s rámusom.
    kopretinka prdlo....sorry
    ja nemám možnosť 1/2 prádla,ale neskáče mi takto.....robí mi to iba vtedy,keď tam mám jednu ťažkú vec (koberec)
    Norushka ani ja tu moznost nemam...mala ju moja mama na starej desatrocnej

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Je pračka nova? Tak volať servis! - zbytočne by som do nej určite nevŕtala, aby neboli porušené záručné podmienky! Tu na porade tú práčku asi nikto neopraví....
    A pri rýchlom praní - 2 - 3 veci do 1 kg by si ani nemala vedieť, že nejaká práčka je zapnutá.....

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Z fyzikálneho hľadiska, keď dáš do pračky jeden kúpelňový koberček, tak logicky pôsobí na bubon práčky nerovnomerná odstredivá hmotnosť a bubon práčky nie je vyvážený, preto pri odstreďovaní búcha. Najlepšie je dávať do práčky minimálne dve veci, aby sa podľa možnosti rozložili v bubne symetricky - zvoliť program na polovičnú dávku, navoliť nižšie otáčky odstreďovania. Mimochodom, práčky plnené zvrchu sú silne náchylné na vibrácie pri odstreďovaní, pretože majú malú podstavu voči výške, čiže ťažisko je vysoko, takú práčku by som si nekúpil. Technika volať je podľa môjho názoru zbytočné.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Norushka ale, ako vravim, pred tym som pouzivala tiez whirlpool, 4rocnu pracku, typ presne uz neviem, plnena zhora....mohla som dat vyprat rovnake mnozstvo a pracka to zvladla bez problemov... myslim, male mnozstvo..vtedy som sice koberceky neprala, ale zvladla by aj to si myslim.....ja koberceky pred pranim rozlozim.....su dostatocne uzke, cize sadnu na dno....nie su ani pevne zo spodu, su ohybne........moja sestra dava prat tkane koberce, ovela hrubsie, tazsiue a jej pracka tak nevystraja ako moja....
    evuš ..volaj servis...máš ju v záruke....
    Norushka zarucny list este nemam ani potvrdeny...mala som ju pouzivat dva tyzdne a dat potvrdit.....no ale som este nebola potvrdit, kedze sa sprava ako sa sprava
    misoft Nevadí - máš doklad o zaplatení? Tak záruka beží......
    evuš Tak im to povedz a nerieš viac....uvidíš ako sa k tomu postavia...
    Norushka zajtra pride este brat co robi vo whirlpoole, a som zvedava co povie on a uz to fakt musim riesit...... cloveka to stve, leob je to nova nie lacna vec.....nechcel ju poskodit naschval...
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Zavolaj si servisáka... a máš po probléme... v záruke za to nezaplatíte nič. Ja mám teda práčku dobrú a drahú. má už cca 5+rokov aviem, že málo prádla = väčší hukot, ale žeby to bolo také katastrofické ako opisuješ, tak to teda nie.. podľa mňa sa tam niečo poškodilo.. zavolaj si toho servisáka a uvidíš čo povie. Možno je na krivom povrchu a preto tak skáče, alebo zle zapojená...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Norushka ale to by nezvladla ani plnu davku....sak by mi vyskocila z izby...... zial musim ju mat pri linke, o to viac sa desim,ked zacne buchat,aby neposkodila stenu, a kuchynsku linku....
    fortunka plny bubon je ťažší, čiže keď tam dáš viac prádla rozloží sa tam a nebude tak skákať... zbytočne tu budeš riešiť niečo čo iba servisák vie vyriešiť... práčka ti nemôže skákať ako besná a ani robiť takýto hurhaj. Čim skôt to vyriešiš tým lepšie... ešte ju môžeš aj reklamovať/vrátiť/vymeniť
    Norushka no to si nie som ista....zhodia vinu na mna, ze sme ju zapli, ked bola zasrubovana.....ale sueda tak prala so zasrubovanou aj cely cyklus a nic.....
    fortunka tak im to nepovedz, povezd ze si to odstránila tak ako si mala a hotovo... bucha zatlkat servisakovi.. on je aj tak palteny iba za opravu, jemu je to jedno... opravi, odide a posle fakturu predajcovi
      zbaliť
    ​Ahoj uz ste to vyriesili?my sme tiez zabudli dat tie sruby
    Norushka nie, bol tu aj technik....povedal,ze musim pozorne zvolit spravny program prania vzhadlom na vahu pradla.....ale obcas este trepne.....

    stpalko je offline (nepripojený) stpalko

    stpalko
    aj nám búchala s skákala. Príčina bola v uložení pružín na bubne. Pružiny boli zarezané do plastu a preto bol bubon položený nižšie - viď. červená šípka na obrázku. Odrezal som z trubky 10mm púzdra a dal som ich do pôvodných dier.
    ArdoP.PNG  
    ArdoL.PNG  
    1/1
    Chobot Síce je to stará téma, ale musím uznať, že chytré kutilské riešenie. Opravár by určite navrhol vymeniť celé plastové uchytenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.