Zavrieť

Porady

Pes-zaúčtovanie

Kúpili sme stražného psa. Ako mám zaúčtovať v PU tento nákup ?

Našla som, že by to malo byť 124/211.
Ak by to bol účet 124, ako dostanem do nákladov nákup psa ? Dali sme zaň 3000,00 Sk.

Nevie niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Yvetta, síce nemám s týmto žiadnu skúsenosť, ale myslím si, že na tento účet by si nemala účtovať psa, iba ak by išlo o nejakú chovnú stanicu. Zrejme ide o strážneho psa?!

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Dakedy dávno sme tiež účtovali o strážnom psovi a zaradili sme ho do "drobného a krátkodobého majetku " (to bolo už strane dávno!!!). Ale možno by to mohol byť drobný hmotný majetok? A tiež si nemyslím, že 124 je správny účet.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Áno, tiež si myslím, že by to mohol byť DHM.
    Trošku odľahčím diskusiu, škoda, že nestál ten pes dákych 31.000,- Sk mohli by ste ho aj odpisovať

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Takže si myslíte, že môžem nákup strážneho psa dať priamo na 501 ?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja si to myslím, ale ho treba evidovať v operatívnej evidencii, aby sa mohli dávať bez problémov náklady na neho.

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Ja som tiež riešila problem zo psom. Týkalo sa to psa, ktorý bol zatúlaný,
    a naši psa na závode prijali, kúpili mu obojok, žrádlo, zaplatili poplatok.
    A aby sme na psa mohli mať náklady, musela som zaúčtovať psa do drobného majetku.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Jana, odkazujem "vašim", že im ďakujem, že sa ujali toho chudáčika-psíka. Stále ma poteší, keď vidím, že ešte sa nájdu ľudia, ktorí majú dobré srdiečko.Dúfam, že mu bude u Vás dobre :-))

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Beata
    Áno, tiež si myslím, že by to mohol byť DHM.
    Trošku odľahčím diskusiu, škoda, že nestál ten pes dákych 31.000,- Sk mohli by ste ho aj odpisovať
    ...a takto ešte že vraj krátkodobý majetok...

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    jana
    A aby sme na psa mohli mať náklady, musela som zaúčtovať psa do drobného majetku.
    A aký je ten pes veľký, keď je len ??drobný?? majetok a ??krátkodobý???
    Chúďa pes.

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Ja som to účtovala na 548 - nákup psa/ kúpnopredaj.zmluva /a náklady na psa účtujem 501

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Toho psa som viedla ako majetok v učtovnictve neevidivaný, jednoducho som urobila inventúr.súpis a prešlo to v roku 2004 daň.kontrolou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj já mám strážneho psíka vlčiačika , ale v JÚ . Do výdavkov dávam granule, očkovanie , poplatok za psa , ošetrenie keď je choručký a prešiel aj kontrolou . Čo nedávam , tak odpočet DPH . To je len z mojej vôle a opatrnosti .

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Zitka a čo Ti stráži? Prevádzku, alebo rodinný dom /teda kde máš písanú živnosť?/

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nám audítorka vravela, že keď chceme účtovať o psovi, musíme mestu dedine zaplatiť poplatok (za evidenciu). Ináč 501xxx.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    My to robíme ako Braňo 501xxx a poplatok za psa musí byť uhradený.
    Starostlivosť tiež na 501 -zverolekár, granule.... a daňáci boli OK.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Luba2
    Zitka a čo Ti stráži? Prevádzku, alebo rodinný dom /teda kde máš písanú živnosť?/
    Ľubka stráži prevádzku / sídlo firmy /a poplatok za rok platím 200,- Sk . Tento rok sme ešte nedostali šek , ale určite to bude už vyššie .

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Dobry den,

    tiez som dostala podklad na zauctovanie poplatku v JU - za psa - a neviem kam to zauctovat. Poradi niekto? Vdaka.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    jonnie Pozri príspevok
    Dobry den,

    tiez som dostala podklad na zauctovanie poplatku v JU - za psa - a neviem kam to zauctovat. Poradi niekto? Vdaka.
    výmer z MsÚ - záväzok, úhrada záväzku - prevádzková réžia

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jonnie Pozri príspevok
    Dobry den,

    tiez som dostala podklad na zauctovanie poplatku v JU - za psa - a neviem kam to zauctovat. Poradi niekto? Vdaka.
    Sme v téme PÚ.
    V JÚ je to, VOZD-réžia.

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    pardon, okruh som si vsimla neskoro - ospravedlnujem sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.