Zavrieť

Porady

MRP účt.program

Je tu niekto, kto účtuje v MRP účtovnom programe? Potrebovala by som poradiť ako sa uhradzajú faktúry, ked mam vystavenu zalohovu fakturu, jej uhradu urobim cez BU, ale tym padom mi ostava vysiet klasicka dosla faktura v zozname faktúr ako neuhradená. čo robím zle?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Bambi23
    Je tu niekto, kto účtuje v MRP účtovnom programe? Potrebovala by som poradiť ako sa uhradzajú faktúry, ked mam vystavenu zalohovu fakturu, jej uhradu urobim cez BU, ale tym padom mi ostava vysiet klasicka dosla faktura v zozname faktúr ako neuhradená. čo robím zle?
    V PÚ si to predkontuj : MD 321/A/D 314/A úhradu konečnej na zálohovú, veď ak si uhrádzala preddavkovú tak si nemala účet 321/A ale 314/A, a
    v JÚ si to uhraď cez DD, príď na konkrétnu faktúru, stlač "S" a ako doklad tam uveď doklad platby zálohovej faktúry.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    uctovne, co sa tyka zostatkov mi to sedi, mam to cez 314, ale ja neviem ako davat v MRP uhradu faktury - programovo, aby mi neostavala v zozname faktur poznamka neuhradene. Predtym som robila v inom uctovnom programe a tam to bolo uplne inac. v MRP si vyberiem fakturu, dam uhradit a da mi moznost len pridat doklad z pokladne alebo interny, ale nie uhradu z BU. takze to robim cez uctovny dennik, pridam bankovy vypis ale tym padom mi ostane fa v zozname ako neuhradena. toto neviem ako spravit. Ak mi s tym mozes pomoct, neviem ci to vysvetlujem dost zrozumitelne, pretoze sama z toho neviem vyjst, tento uctovny program este dobre neovladam

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    uctujem v MRP v podvojnom uctovnictve pod Win, cez S mi tam nic nejde, ak to dobre hladam.
    Asi by som potrebovala prejst cely postup zadavania dokladov a uhrad, ale neviem sa k tomu nikde dostat, skusam to sama, z ich prirucky neviem absolutne vyjst.
    Najprv pridaj predfakturu, sumu len celu, nie aj rozdelenie DPH, 321/314. Potom si pridam samostatne fakturu, tam uz davam rozcutovanie aj DPH. 501/321 a 343/321. Uhradu predfaktury z BU davam 314/321. Uctovne je to dobre, ale v tom zozname mam stale fakturu vedenu ako neuhradenu, nech skusam cokolvek, naozaj na to sama neviem prist. dufam, ze to neznie blbo, ale tak to je
    vie mi s tym niekto poradit?

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Bambi23
    uctujem v MRP v podvojnom uctovnictve pod Win, cez S mi tam nic nejde, ak to dobre hladam.
    Asi by som potrebovala prejst cely postup zadavania dokladov a uhrad, ale neviem sa k tomu nikde dostat, skusam to sama, z ich prirucky neviem absolutne vyjst.
    Najprv pridaj predfakturu, sumu len celu, nie aj rozdelenie DPH, 321/314. Potom si pridam samostatne fakturu, tam uz davam rozcutovanie aj DPH. 501/321 a 343/321. Uhradu predfaktury z BU davam 314/321. Uctovne je to dobre, ale v tom zozname mam stale fakturu vedenu ako neuhradenu, nech skusam cokolvek, naozaj na to sama neviem prist. dufam, ze to neznie blbo, ale tak to je
    vie mi s tym niekto poradit?
    Pridáš si z ponuky - pridať predf., typ DPH 39 - neúčtuješ nič
    Cez Úhrady zaúčtuješ úhradu predf. , zaradiť úradu do účt.denníka, na základe výpisu BU - účt. 314/221
    Príde daňový doklad - postavíš sa na danú predf. a cez Uhradiť vybetrieš z ponuky - Vytvoriť faktúru (daňový doklad) a povolíš učtovanie.
    Daňový doklad ti ostane uhradený a zároveň preúčtovaná aj záloha, skontroluješ správnosť nákladového účtu.

    Lenik je offline (nepripojený) Lenik

    Lenik
    Som rada, že som našla tento príspevok a odpoveď od Zlaty. Ja som vytvorila predfaktúru, postupovala som presne podľa návodu, až na to vytvorenie faktúry cez úhradu predfaktúry. Bála som sa, že niečo pokazím. Ja som faktúru zaevidovala a dala som ju uhradiť interným dokladom 321/314. Idem vyskúšať nový spôsob.
    Ďakujem

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    Ja by som sa chcela opytat, ako mam predefinovat ciselniky, lebo v nastaveni ich mam, ale pri uctovani dokladov, napr. pokladna musim ho nahodit. Da sa to vobec? A nie je tu nahodou niekto z Popradu, kto ten softwer MRP pouziva? Diky.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Dá. Ak ideš napr. cez účtovný denní, potom dolu v účtovných zápisoch, ak máš predkontáciu s 211 tak sa ti v riadku doklad (klikni na riadok 2x) ponúkne posledný VD (napr. V-23). Klikni a zapíše ti ďalší (V-24) To isté urob v 2 riadku a tiež ti tam dá V-24. Keď to celé potvrdíš, tak nabudúce ti ponúkne posledný V-24 a zadá ti V-25. Skús to, funguje to.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Milí poraďáci, práve planujem zakúpiť program MRP na podvojné účtovníctvo pre školu /príspevková organ./ prosím poraďte mi aké maté skúsenosti s týmto programom? Či sa ho oplatí zakúpiť, alebo viete poradiť niečo lepšie a cenovo dostupne. Pekne ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.