Zavrieť

Porady

Kde/ako nájsť obchodného zástupcu pre startup?

Zdravím,
vedel by mi niekto poradiť kde nájsť skúseného obchodníka pre startap novej firmy? Po 6 rokov pôsobenia ako živnostník v obore 3D grafického designu som sa rozhodol, že rozšírim svoje podnikanie a založím si vlastné grafické štúdio. Keďže nemám patričný kapitál rozhodol som sa nájsť investora. Využil som k tomu služby portálu busyman na sprostretkovanie investora pre startup. Po dvoch týždňoch sa našiel prvý potencionálny investor ktorému som predložil podnikateľský zámer. Nápad sa mu páčil a rád by moj projekt investoval za podmienky, že v týme budem mať obchodného zástupcu pre aktívne vyhľadávanie klientely a zakázok. Aktuálne pôsobím v Brne a chcel by som tu mať aj štúdio, ale vo svojom okruhu známych nemám žiadného obchodníka. Niesom personalista, dokážem si vybrať do týmo vhodného grafika, ale vyhľadávanie obchodníka už nieje také jednoduché.
Ako teda nájsť správneho obchodníka do startupu novej firmy? Prehľadával som inzertné a pracovné portály ale mám ten dojem, že na miestnom trhu je veľný nedostatok schopných obchodníkov. Ak by ste vedeli o spôsobe ako a kde nájsť dobrého obchodníka alebo ak poznáte niekoho konkrétneho dajte mi vedieť. Budem vďačný za každú odpoveď. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  profesional je offline (nepripojený) profesional

  Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
  Zadaj si inzeraty na vhodne pracovne portaly.. A ak nedokazes vhodného cloveka vybrat sam, tak sa porad s ludmi co vedia ako na to.. sice ta to bude stat nejake drobne, ale urobia ti pohovory za teba..
  Richard 25.08.14 08:16 priradil do Porady

  Kde/ako nájsť obchodného zástupcu pre startup?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.