Zavrieť

Porady

Ako sa stať asistentom učiteľa/pedagóga? V našom regióne pracujú v ZŠ len rómski asistenti.

Mám ukončené SŠ ekonom. Chcela som sa rekvalifikovať, ale nie sú kurzy pokiaľ nie ste zamestnancom v školstve. Za Vaše rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Pedagogickym asistentom moze byt osoba, ktora ma uplne stredoskolske vzdelanie. Tychto Pg. zamestnancov si vybera vedenie skoly,

    Tuto pracu vykonavaju aj osoby romskeho povodu, nakolko vedia komunikovat
    s detmi v 0-tom, ci 1-rocniku ich materinskym jazykom a poznaju pomery odkial deti prichadzaju.

    Pg asistenti su plateni cez UPSVaR - z EU fondov.
    Ziskat adekvatne vzdelanie mozes aj v Metodicko-pedagogickom centre, kde organizuju vzdelavanie asistentov.

    Irona je offline (nepripojený) Irona

    Irona
    Kvalifikačné predpoklady na asistenta pedagogického zamestnanca (asistenta učiteľa, asistenta vychovávateľa a asistenta majstra odbornej výchovy) sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z. v prílohe č. 1, časť XVII. Pedagogický asistent.

    Ako sa stať asistentom učiteľa/pedagóga? V našom regióne pracujú v ZŠ len rómski asistenti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.