Zavrieť

Porady

Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva...budem potrebovat na to prevadzku?

chcel by som si zriadit horeuvedenu volnu zivnost ..konkretne:8.3.1.1
Výroba rezbárskych výrobkov, sošiek a ozdôb, architektonických modelov pre rôzne účely (makety), drevených krabíc na šperky, drevených kvetináčov...ale nechcel by som mat prevadzku-dielnu ,,da sa to bez toho,len tak v garazi....ci na tuto cinnost uz treba mat prevadzku riadne vybavenu coz by sa mi vobec nevyplatilo nakolko neplanujem sa s tym zivit...len take hobby ale akotak legalne...vdaka za reakcie
3 komentárov     zbaliť
lujza.j vux....možem si niečo potom kúpiťči už....
vulxy samozrejme...posli 20cku za zoznam
buchač Fujtajbl...to sem se lek, že mi budeš do kapusty liezť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    wiki - delenie remesla /činnosti/ podľa kritérií
    - Podľa platnej legislatívy

    remeselné – je výberom remesiel u ktorých musí byť získané príslušné oficiálne vzdelanie.
    viazané – podmienkou je odborná spôsobilosť získaná inak
    voľné - na výkon činnosti nie je potrebné príslušné vzdelanie (výučný list, vysokoškolský diplom...), ale je potreba registrácie činnosti
    domáca výroba – má svoju právnu špecifikáciu, ale inak sa na ňu nevsťahujú výraznejšie požiadavky. Slúži na vlastnú potrebu, spotrebu prípadne aj predaj prebytkov. Častou motiváciou je osobný záujem (koníček, hobby) bez potreby výraznejšieho pracovného výkonu a tvorby zisku. Preto sa na takúto činnosť nevzťahujú odvody a nie je potrebná ani registrácia činnosti.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Nemohol by si to zapasovať do tejto činnosti? Ale to by si sa musel držať striktne ľudových tradícií. Čo by nebolo až také zlé. Každý kvetináč na okne z plastu, žiadny rýdzo krajový, ostatné úžitkové predmety detto, varešky z Ikey, drevené točené misky, svietniky, podložky, a pod. Je toho veľa. Informovať na ÚĽUV. A skús ev. osloviť dizajnéra pre návrhy. Malo by sa ti to vrátiť. Dnes letí vintage štýl, tak niečo na slovenský spôsob.
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/sta...-remesla/36094
    Neviem aké výhody by ti z toho plynuli.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vulxy joj zlato ...dakujem za linxs ale mna skor zaujima "ci ,,co,, ako"ze ci poterbujem stalu pevadzku, ci sa o da nejako inac....lebo pri mojom plavanom obrate 1,2,50 -14€za mesiac....
    kopretinka s takými príjmami neutiahneš živnosť.........nezarobíš ani na odvody
    misoft Hele - rob to ako príležitostný, nepravidelný príjem..... pri takých malých cenách je to i zbytočné niekam evidovať.....
    korela Za opýtanie nič nedáš http://www.uluv.sk/sk/web/servis-pre...-pre-vyrobcov/, aspoň zistíš, aké majú ich výrobcovia podmienky, či sa líšia od ZČSO. Dielňa a pod.
    korela Ktovie ako babky štrikujú.
    misoft ...no istotne dielne nemajú.....
    lujza.j by som chcela vedieť aké majú úluve "výkupné"ceny...lebo ovčia koža tam teda cena a od baču na vinobraní....parádny rozdiel....
    korela Asi ich ešte štát nestihol podchytiť. Štrikujúce babky.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://www.podnikajte.sk/start-podni...sti-2014.xhtml
    V žiadosti musíš uviesť miesto podnikania a tým bude tvoje bydlisko (musíš označiť).S garážou predpokladám to je tak,že by si musel požiadať o zmenu účelu stavby (náročný proces),ale over si,či to nie je potrebné vtedy,kedy by si chcel náklady dávať do daní.Lebo aj energie v podnikaní majú inú sadzbu (!).Určite by som sa radšej informovala na inú formu zlegalizovania,pokiaľ to máš ako koníčka a nebudeš to robíť vo veľkom,len príležitostne a s malým príjmom.
    Preštuduj si toto: http://www.juls.savba.sk/dokumenty/autorsky_zakon.html
    Na základe tohto zákona dostaneš povolenie na predaj svojich výrobkov na trhoch a je to definované ako povolenie na predaj... autori ľudových umeleckých predmetov bez podnikateľského oprávnenia.
    Majú to vo VZN mestá,ktoré mávajú trhy.
    Naposledy upravil Peggynka : 15.08.14 at 08:00 Dôvod: doplnenie
    kopretinka 13.08.14 19:22 odstránil(a) z Porady

    Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva...budem potrebovat na to prevadzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.