Zavrieť

Porady

Volkswagen passat 3BG/AVF/SG6, 96kw

Ahojte, chcem sa spytat, nase autičko je rocnik 2002, najazdenych ma 245 000 km, viem, je to veľa, ale je na nom menene vsetko, co sa po motorickej stranke tyka fakt vsetko, od kolies po disky, spojku prevodovku, ziadna hrdza, proste vsetko pekne urobene, coz urcite tí ktorí sa tomu rozumeju vedia, ze pri volkswagene to niesu male polozky,,, pred tyzdnom sme mali nehodu kde do nas v plnej rychlosti naburalo auto zo zadu, bol tu znalec a ten nam auto vyhodnotil na totalku,
a my sme z toho zufali, smutní, uz len z toho hladiska kolko sme do toho auticka investovali uz len kuppou nehovoriac o opravach aby nam pekne jazdilo,
Viete mi povedat, ako to poistovna berie v prípade totalky, alebo aku hodnotu mam za auto ocakavat???
Dakujem krasne za kazdu odpoved.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tak to je blbé. Zostatková hodnota podobných áut je okolo 3000 EUR, ale poisťovňa môže vypočítať +-1000 (takže môžete dostať od 2500 do 4000).

Totálka znamená, že oprava auta je nerentabilná pre poisťovňu, teda oprava by stála viac, ako kúpiť podobné, alebo rovnaké auto s tým istým ročníkom výroby. Ak píšeš, že je celý zadok rozbitý, tak to bude asi navyše neopraviteľné (pravdepodobne bude aj samotný rám krivý). Keby to boli len plechy, tak vám poisťovňa vyplatí zostatkovú hodnotu a ty si ho môžeš opraviť na vlastné náklady (trebárs diely z vrakoviska).

Asi sa nevyhnete kúpe druhého auta. Bohužiaľ.

Ešte aby vám zo zostatkovej hodnoty neodpočítali hodnotu použiteľných dielov (napr. kolesá, motor, prevodovku a podl). Ak tieto predáte na súčiastky, trochu si prilepšíte na nové auto.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Poistovne tieto vraky davaju do drazby...Mozno by to bolo vyhodnejsie....
0 0
marienka252 marienka252

marienka252 je offline (nepripojený) marienka252

ano co sa tyka zadnej strany, stlpiky su uplnu posunute- nedaju sa otvorit ani zadne dvere,,nehovoriac o kufri, ktorý je aj s rezervou skoro pri zadnom sedadle,, bola to rana, ako viem, stavaju sa horsie veci, ale zamrzíííí to ((((
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No je to stare auto vela penez necakajte....
Hej zamrzi a velmi poznam....nedobrzdil a este ma posunul do auta predomnou...takze aj predok som mala
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Nam takto ohodnotili na par eur aj ovela novsie auto, ale vrak sme si mohli nechat a ten sme predali este za dalsie peniaeze... ale teda neviem, ci by niekto potrebvoal nieco z toho vasho... mozno na diely ak ste ich menili, ked pises ze ste vela investovali do opravy. A hlavne nesmutte... hlavne ze sa nikomu nic nestalo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať