Zavrieť

Porady

Kupa vozidla bez DPH a nasledne zrusenie zivnosti

Ahojte, buduici mesiac sa musim povinne zaregistrovat ako platca DPH. Chcem tuto nemilu povinnost vyuzit aspon tak, ze si kupim na zivnost nove auto, avsak este koncom maja planujem danu zivnost zrusit, musim potom doplatit DPH, alebo normalne si auto necham bez nutnosti platit DPH? Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    eoneon
    Ahojte, buduici mesiac sa musim povinne zaregistrovat ako platca DPH. Chcem tuto nemilu povinnost vyuzit aspon tak, ze si kupim na zivnost nove auto, avsak este koncom maja planujem danu zivnost zrusit, musim potom doplatit DPH, alebo normalne si auto necham bez nutnosti platit DPH? Vdaka za odpoved.
    Ak ti vzniká povinnosť registrácie zo zákona, môžeš si auto kúpiť, pri úžitkovom si dokonca musíš DPH odpočítať, ale pri ukončení živnosti ju MUSÍŠ vrátiť.

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    Vdaka za odpoved. Neda sa to nejako urobit tak, aby som ju nemusel vratit? Cize ak ma firma hocico kupene bez DPH, pri zruseni musi za vsetko zaplatit DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    poor na bod 14 etikety Porady !!!!!!!!!!!!

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    hmm, pytam sa len na legalne moznosti, nie nelegalne, cize je to naozaj tak, ze ked firma skonci, pre vsetko, co mala v majetlu kupene bez dph, musi zaplatit statu dph?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    eoneon
    inak, kde najdem tu etiketu? nemozem tu nic take najst
    Hore na lište klikni "Hľadať" otvorí sa okienko ,kde vypíš ETIKETA PORADY, zobrazia sa témy a tam to budeš mať .

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám.

    este raz opakujem, pytam sa na legalny sposob, nie ako to urobit nelegalne, podla teba by asi aj snaha o legalne znizenie zakladu dane bola v rozpore s etiketou prosim o odpoved, ak niekto vie ako na to v sulade so zakonom, ak to nejde, tak prosim o odpoved, ze to nejde

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Teraz je 19.apríl,chceš sa zaregistrovať a v máji 06 zrušiť platiteľstvo dph?Tak to ani nerob,budeš mať len zbytočné papierovanie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    upozornila som na Etiketu v súvislosti s Tvojimi slovami....
    .............Neda sa to nejako urobit tak, aby som ju nemusel vratit?....
    takže je to tak, ak ukončíš živnosť, musíš o.i. vrátiť registráciu DPH, určia ti posledné zdaňovacie obdobie, a vtedy vysporiadaš DPH pri majetku, kde si si DPH odpočítal.
    HM... ledaže by si ten majetok vložil ako nepeňažný vklad do s.r.o., ktorá by bola tiež platiteľom.

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    velka vdaka za odpoved, naozaj som nevedel, ako to chodi, nie som zatial platca DPH, tak mam v tejto oblasti medzery...

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    este ma napadlo, co keby som namiesto zrusenia zivnosti tuto len pozastavil? aj vtedy by som musel tu dph vysporiadat?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to je polročný odklad,....načo ti to je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.