Zavrieť

Porady

Daňové priznanie DPH

Prosím poradte mi. Som platcom DPH od roku 2004. Platila a podávala som štvrtrocne DPH. Moj príjem bol za rok 2005: 180 000,- Sk. Za rok 2005 som v združení a účtovníctvo vedie druhá strana podáva aj priznanie DPH. Na konci roka som podávala daňové priznanie a tam som moj príjem zrátala s príjmom zo združenia a ten sa vyšplhal nad 500 000,- Sk. Teraz mám podávať daňové priznanie DPH, každý mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, mesačným platiteľom DPH sastanete, ak bude obrat 10 mil. Sk za rok.
    Ten limit 500000 Sk si mýlite s preddavkami na daň z príjmu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    baba07
    Prosím poradte mi. Som platcom DPH od roku 2004. Platila a podávala som štvrtrocne DPH. Moj príjem bol za rok 2005: 180 000,- Sk. Za rok 2005 som v združení a účtovníctvo vedie druhá strana podáva aj priznanie DPH. Na konci roka som podávala daňové priznanie a tam som moj príjem zrátala s príjmom zo združenia a ten sa vyšplhal nad 500 000,- Sk. Teraz mám podávať daňové priznanie DPH, každý mesiac?

    Nie , mesačný plátca sa stávaš pri prekročení ročného obratu nad 10 000 000Sk.

    Zrátavajú sa Tvoje ročné príjmy + ročný príjem združenia , a ak presiahol hore vypísaný obrat , tak sa stávaš mesačným plátcom DPH. Inak nie .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    baba07
    Prosím poradte mi. Som platcom DPH od roku 2004. Platila a podávala som štvrtrocne DPH. Moj príjem bol za rok 2005: 180 000,- Sk. Za rok 2005 som v združení a účtovníctvo vedie druhá strana podáva aj priznanie DPH. Na konci roka som podávala daňové priznanie a tam som moj príjem zrátala s príjmom zo združenia a ten sa vyšplhal nad 500 000,- Sk. Teraz mám podávať daňové priznanie DPH, každý mesiac?
    Podľa §77 zákona o DPH sa mesačným platiteľom stáva daňovník ak za predchádzajúci rok dosiahne obrat 10 000 000, pričom obrat je :
    §4
    9/ Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
    .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Podľa §77 zákona o DPH sa mesačným platiteľom stáva daňovník ak za predchádzajúci rok dosiahne obrat 10 000 000, pričom obrat je :
    §4
    9/ Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
    .

    Súhlasím ,avšak pri združení sa načítavajú tak ako som písala hore vyššie .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no majú z nás radosť, ako sa predbiehame v odpovediach... ešte že sa zhodujeme.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Súhlasím ,avšak pri združení sa načítavajú tak ako som písala hore vyššie .
    Z otázky som pochopila, že zadávateľka to vie...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    evina
    Z otázky som pochopila, že zadávateľka to vie...
    aj ja som pochopila, že zadávateľka to vie a pýtala sa len na obrat.

    Daňové priznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.