Zavrieť

Porady

Dedičstvo

Delenie dedičstva medzi dedičov zo zákona. Milí poraďáci, prosím o radu, sú 4 dedičia nehnuteľnosti, z toho jeden väčšinový (rodič). Ďalší traja (deti) uvažujú takto - jeden si chce ponechať svoj podiel a ďalší dvaja sa chcú svojho podielu vzdať v prospech rodiča. Prosím o radu, aké môže mať dôsledky ponechanie si menšinového dedičstva:
- bude zapísaný v liste vlastnícva? asi áno
- môžem zabrániť vstupu dvoch menšinových dedičov na danú nehnuteľnosť z titulu návštevy rodiča/starého rodiča?
- môže svoj podiel použiť ako záložné právo pri úvere?

Ďakujem za rady.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Len na upresnenie - v prvej skupine dedí manžel a deti - každý rovnakým dielom.

Dohodu môžu uzavrieť priamo pri DK - ako oni uznajú za vhodné - ako sa chcú podeliť (lenže dohoda je od slova dohodnúť sa).
No a brániť spoluvlastníkovi, aby ho mohli navštíviť vlastné deti - to hádam nemyslíš vážne (aj keď sa to bohužiaľ často deje)
Naposledy upravil Katy a R : 18.08.14 at 18:40
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Po smrti manžela sa najskôr rozdelí BSM a dedí sa 1/2 z neho (manželov podiel). Manželov majetok sa zo zákona dedí manželkou a deťmi rovnakým dielom. Dedičskou dohodou sa však môže dediť aj inak, musia však súhlasiť všetci účastníci.

Ak nehnuteľnosť zdedia viacerí, budú na liste vlastníctva zapísaní všetci, každý bude mať napísaný aj veľkosť jeho podielu.
Každý spoluvlastník môže užívať celú nehnuteľnosť, ak sa nedohodnú na inom reálnom užívaní. Každý môže prijímať aj návštevy.
So zákožným právom musia súhlasiť všetci spoluvlastníci.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať