Zavrieť

Porady

Obťažovanie obvineniami proti občianskemu spolunažívaniu

Dobrý deň, prosím o radu ako mám brániť a postupovať, keď som viackrát bola vyzvaná na podanie vysvetlenia k priestupku proti občianskemu spolunažívaniu a uskutočnil sa výkon štátneho stavebného dohľadu zo strany suseda. Jeho konanie už považujem za obťažovanie.Ešte v roku 2012 a následne v roku 2013 som podala vysvetlenie vo veci priestupkov. Po uskutočnení výpovede na Mestskej polícii som nedostala žiadnu zápisnicu ani žiadne rozhodnutie, či došlo k zastaveniu, odloženiu, príp. inému vybaveniu konania. V oboch prípadoch sa jednalo o susedské vzťahy a sused požadoval niečo, na čo nemá nárok. Spor je spojený so záhradou, ktorej som vlastníkom.
Sused dnes opätovne atakoval moju mamu, hoci už v minulosti som ho upozornila, že vlastníkom nehnuteľnosti som ja a teda sa má obrátiť na mňa. Dokonca jedno podanie z jeho strany bolo voči mojim rodičom, ktorí k danej nehnuteľnosti nemajú žiadny právny vzťah. Štátny stavebný dohľad zaslal vyjadrenie, že veci nie sú tak ako ich uvádza navrhovateľ a bol odporučený tento spor riešiť dohodou, resp. v občianskoprávnom konaní. Do dnešného dňa sa tak nestalo.
Sused na mňa, resp. na moju mamu útočí stále s tými istými a žiadnym dokladom nepodloženými tvrdeniami.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Obťažovanie obvineniami proti občianskemu spolunažívaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.