Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi účtami 323,326 a 381

Mám na vás otázočku?
Aký je rozdiel medzi účtami 323, 326 a 381? Kedy ich používam? Napr. keď mi nepríde faktúra, ktorú očakávam, účtujem cez ktorý účet?
ďakujem veľmi pekne. Mám z toho chaos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    Mám na vás otázočku?
    Aký je rozdiel medzi účtami 323, 326 a 381? Kedy ich používam? Napr. keď mi nepríde faktúra, ktorú očakávam, účtujem cez ktorý účet?
    ďakujem veľmi pekne. Mám z toho chaos.
    323-Krátkodobé rezervy- sú záväzky s neurčitým časovým vymedzením alebo výškou. 326-Nevyfakturované dodávky-dodávky, ktoré boli prevzaté ale nevyfakturované.
    381-náklady BÚ- výdavky bežného obdobia, ktoré sa týkajú nákladov BO.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    Dobre som to pochopila? Takže keď mi nepríde faktúra napr. za energiu, účtujem to cez 323. Keď zaplatím predplatné, účtujem cez 38.. A povedzte mi príklad na 326?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    Dobre som to pochopila? Takže keď mi nepríde faktúra napr. za energiu, účtujem to cez 323. Keď zaplatím predplatné, účtujem cez 38.. A povedzte mi príklad na 326?
    1. 502/326, 2.správne, 3. napr. máte dodací list na tovar, ale faktúra nepríde, naúčtuješ to na 132/ 326.
    Na 323- napr. rezerva na nevyčerpané dovolenky-552./323.
    Naposledy upravil Tweety : 20.04.06 at 06:36

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    A keď nemám dodací list, len viem, že napr. príde fa. za telefón, nájomné, daňové služby... ,ale ešte mi neprišla, a mesiac musím mať uzatvorený do 8 dní nemôžem to robiť cez 323 - krátkodobé rezervy? Alebo to musím cez326?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    A keď nemám dodací list, len viem, že napr. príde fa. za telefón, nájomné, daňové služby... ,ale ešte mi neprišla, a mesiac musím mať uzatvorený do 8 dní nemôžem to robiť cez 323 - krátkodobé rezervy? Alebo to musím cez326?
    Vtedy použiješ 323.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    A účtujem to 518, 502.../323? A ten účet 381 môžem robiť aj medzi mesiacmi? Alebo len preklenutie medzi rokmi? Napríklad zaplatené poistné na štvrťrok za auto: 381/221? Mám z toho trošku menší chaos.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moke
    A účtujem to 518, 502.../323? A ten účet 381 môžem robiť aj medzi mesiacmi? Alebo len preklenutie medzi rokmi? Napríklad zaplatené poistné na štvrťrok za auto: 381/221? Mám z toho trošku menší chaos.
    Takto účtuješ. 381 môžeš použiť aj medzi medzi mesiacmi, keď potrebuješ.

    Rozdiel medzi účtami 323,326 a 381

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.