Zavrieť

Porady

Naša radostná RTVS

ten, čo už nemusí do roboty
Niet programu, pred ktorého začiatkom by nás RTVS neupozornila na to, s akou radosťou plní naše právo sledovať televízne programy bez reklamy. Tým ako keby sa chcela robiť lepšou v porovnaní s komerčnými televíziami. Lebo tie to svojou produkciou dotiahli až tak ďaleko, že v podstate už prerušujú reklamu samotným programom, nehovoriac o skutočnosti, že viac ako úspešne prznia slovenský jazyk anglicizmami, bohemizmami a vymýšľaním rôznych slovných a slovesných patvarov.
Z tohto pohľadu sa preto na prvý pohľad javí konanie RTVS ako nanajvýš cnostné. Avšak také konanie nemožno nazvať inak, ako z núdze cnosť. Krátky slovník slovenského jazyka vysvetľuje toto slovné spojenie ako predstieranie dobrovoľnosti rozhodnutia. Ak si však ale pozorne prečítame zákon č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii, konkrétne ustanovenie § 35 odsek 6, dozvieme sa z poslednej vety tohto ustanovenia zákona, že vysielateľ televíznej programovej služby na základe zákona nesmie zaraďovať reklamu ani telenákup počas vysielania programov! No a v zmysle ustanovenia § 2 tohto zákona nie je vysielateľom televíznej programovej služby na základe zákona nik iný ako RTVS, ako vyplýva z odkazu na zákon č. 532/2010 Z. z. o Rozhlase a televízii Slovenska. Takže nejde o žiadnu cnosť ale iba falošnú kalkuláciu s neznalosťou príslušnej legislatívy zo strany širšej verejnosti, jednoducho povedané, drzosť. Nevedno, koľko RTVS zaplatí ročne za retransmisiu a na koľko teda príde odvysielanie takéhoto hlúpeho šotu. Ten, kto túto hlúposť vymyslel, mal by ju zaplatiť z vlastného vrecka a ani verejné ospravedlnenie sa divákom by bolo nezaškodilo!
Či už sa to volalo Československá Televízia, Slovenská televízia alebo dnes RTVS, vždy to bola a aj v súčasnosti je obyčajná politická prostitútka.
Súčasnej Českej televízii RTVS nesiaha ani po päty a o iných zahraničných ani nehovorím. Keď pánboh rozdával profesionalitu, tak tí z RTVS tam boli poslední...
Blbosť si priniesli už so sebou aj bez pánbožka.
Takže vážený pán Mika, nerobte z nás blbcov!
Naposledy upravil Excise Duty : 19.08.14 at 08:03
Usporiadat
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Peggynka
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov
Tu nejde len o ten kšeftík, tu ide hlavne o to, že RTVS z nás robí blbcov!
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Eh ... veľká vďaka, že existuje. Hlavne bývalý druhý program a archív STV. Inak by som musel buď nepozerať, alebo nasávať ten mainstreamový jed z Markízy. Alebo do zúfania pozerať súdnu sieň. Na druhom programe príchod Miku až tak necítiť a orientácia kanála na Slovensko a zašlé časy aspoň osvieži spomienky.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Excise Duty
Peggynka
Ak je len malá šanca priklepnúť spriaznenej duši kšeftík,netreba to premeškať A o to tu ide - výroba šotu a mädlíme si ruky.Tak treba míňať poplatky koncesionárov
Tu nejde len o ten kšeftík, tu ide hlavne o to, že RTVS z nás robí blbcov!
Však podaj podnet na NKÚ,prestanú
http://www.nku.gov.sk/sk/web/nku
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Zásadne pozerám len ČT 1.
Primu - ak je tam česká komédia. Toť moje pozeranie TV :-)
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
misoft
Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
Dve posledné sa vôbec nedajú pozerať, i keď ide niečo dobré (vždy si pozriem TV program), tak ani neľutujem, že nepozriem, nemám totiž chuť na reklamy.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Janiela
misoft
Ja pre zmenu Discovery, History, Animal Planet, Nat Geo, Zoom - tam sa aspoň niečo dozviem... Roleta a Hnoj - nič moc (i keď niekedy i motyka vystrelí a dajú niečo nové - inak stále dookola Premiéra toho istého).
Dve posledné sa vôbec nedajú pozerať, i keď ide niečo dobré (vždy si pozriem TV program), tak ani neľutujem, že nepozriem, nemám totiž chuť na reklamy.
A v sobotu sa do jednej z nich pohrnie pol Slovenska na deň otvorených dverí a budú vykladať, ako vstávali o štvrtej ráno, aby to stihli...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Excise Duty
A v sobotu sa do jednej z nich pohrnie pol Slovenska na deň otvorených dverí a budú vykladať, ako vstávali o štvrtej ráno, aby to stihli...

U mňa nehrozí...... až taký tupý nie som (a mám to ďááááálekóóóó....)
0 0
Mishok Mishok

Mishok je offline (nepripojený) Mishok

Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac
https://sk-sk.facebook.com/OdmietamP...kePoplatkyRtvs
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať