Zavrieť

Porady

Polievky

...ja mam velmi rada polievky...rozne...ale bohuzial ich neviem varit, tak ak mate nejaky dobry, osvedceny, jednoduchy recept na chutnu polievocku prosim podelte sa s nim. Dakujem.
Usporiadat
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

wagner Pozri príspevok
Smotana na varenie - aspoň ja takú dávam
diky
0 0
zjv zjv

zjv je offline (nepripojený) zjv

Pridam jeden recept na celkom rychlu a fakt dobru "bielu" polievku:

Nakrajanu korenovu zeleninu (mrkva, petrzlen, kalerab, zeler - ked sa veeelmi ponahlam, dam aj mrazenu) oprazime v hrnci na roztopenom masle. Posolime, dame trochu vegety (davam light), trochu podlejeme vodou a nechame podusit. Po chvili zalejeme cca 1,5l vody. Chvilku nechame povarit a potom pridame na male kocky nakrajane 2-3 zemiaky. Kym sa nam zemiaky uvaria pripavime si: asi 3dcl mlieka, 2 dcl smotany na slahanie (alebo na varenie), asi 3 PL hladkej múky a 1 syr Bambino (cerveny). Vsetko spolu dobre vyslahame a ked su zemiaky uvarene, prilejeme do polievky. Ked polievka zovrie, mozeme ju vypnut. Nakoniec pridame este kukuricu. Polievku vzdy na konci dochutim solou a vegetou. Pre vonu pridame trochu susenej salvie a medovky. Tiez mozeme pridat oprazene kocky chleba alebo tie prazene gulicky do polievky, co sa bezne predavaju.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Rýchla fazuľová:
na oleji opražíme cibuľku do sklovita, pridáme lyžičku mletej červenej papriky, krátko opražíme aby nezhorkla, zalejeme vodou, pridáme na kocky nakrájané zemiaky, zeleninový bujón, čierne mleté korenie.
Keď sú zemiaky polomäkké, pridáme jednu konzervu fazule v rajčinovej omáčke, na kocky pokrájané diétne párky a povaríme.
Potom prilejeme smotanu na varenie zmiešanú s 1 lyžicou hladkej múky. Všetko spolu uvaríme. cca 10 minút po uvarení pridáme za lyžicu octu.

Rýchla rajčinová:
na oleji opražíme na kocky nakrájanú cibuľu, pridáme na kocky nakrájanú šunku 10-15 dkg, ktorú tiež trošku opražíme. Zalejeme 1 litrom rajčinového džúsu, okoreníme, trošku osolíme a necháme prejsť varom. Potom môžeme, ale aj nemusíme, pridať asi 1dcl šľahačkovej smotany. Podáva sa so strúhaným syrom.

Tieto dve sú moje asi najobľúbenejšie, pretože s nimi nie je veľa roboty...
Dobrú chuť!
0 0
sawana sawana

sawana je offline (nepripojený) sawana

ja som sa tiez prednedavnom naucila robit zopar polievok a velmi chutnych. pridavam recepty:

Brokolicová polievka
Brokolicu na kusky uvarime spolu so zemiakmi, ked su uvarene, dolejem vody, rozmixujem ponornym mixerom ( predtym zopar kuskov brokolice vyberiem, aby mohol otec dat nieco velke do ust), potom pridam smotanu a prevarim.

Porova polievka so syrom
Por osmazim na masielku ( kto chce, moze aj so zemiakmi),opat ho rozmixujem a na koniec sa prida taveny syr. cim viac, tym lepsie. ja davam tak 3-4 kusky trojuholnickov. velmi dobra polievka

Zeleninova - moj vymysel
na masle osmazim mrkvu, por. zalejem vodou a dusim do makka. potom dolejem vodu, dochutim a na zaver robim take moje halusky. je to polohruba muka s vodou a trochou soli. nerobim to cez klasicku haluskaren, ale rozprestriem si trochu cesta na drevenu dosku, a s nozikom odkrajujem take sulanceky. nahradzujem tym zemiaky. tuto polievku si oblubili bratove deti a tak isto aj rodina.

s varenim zacinam, ale hladni neostaneme, ked mam varit obed
1 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Dobry den

V teme" čo dnes na obed" píšete čo varíte. Čo takto sem dať recepty=postupy na tie vynikajúce polievky?

Ďakujem

S pozdravom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Sekerková ...

Sekerka s bukovým poriskom
Voda
Cibuľa
Múka
Mlieko
Zemiaky
Cesnak
Šmalec
Korenie - soľ , peper , paprika........

Urobíme zápražku .
Pridáme koreniny.
Zalejeme vodou .
Šmaríme jednu sekerku , môže byť aj hrdzavá ( kvôli farbe ) .
Ak je sekerka uvarená , dáme zemiaky .
V prípade , že je málo hustá a máme kvalitné porisko , môžeme z neho nestúhať pár íverčokov ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať