Zavrieť

Porady

Prečo mi pri zapnutí PC nenaskakujú hneď priečinky na ploche?

Musím čakať po zapnutí a naskočení prázdnej plochy asi 3 minúty a až potom mi naskočia priečinky .Problém sa týka aj pomalého vypínania PC.Proste sa pomalšie vypína a zapína. Skúšal som už aj CCleaner a nič.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nábeh OS má svoje zákonitosti. Napíš do príkazového riadku msconfig [enter] a potom v záložke Po štarte si zistíš, čo všetko ti spúšťa.... často je zapnutá kontrola antivírusu pri spustení (teda kontroluje pri štarte všetky položky na HDD) a to tiež zdržiava.
    Ďalej môžeš mať riadne defragmentovaný HDD - musí hľadať po celom disku. CCleaner len preverí a prečistí nepotrebné, vyprázdni miesto, ale neupraví nábeh systému.
    Ak máš pochybnosti o disku - HDtune - skontrolovať. Ak máš pochabnosti o "zdraví" - Malwarebytes. A skús defragmentovať disk. OS má na to nástroj.

    kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

    kozlíček
    Ja mám tiež takýto problém.Mne trvá 4 min. pokiaľ mi všetko nabehne.Chcel by som poprosiť,Ja mám "po štarte" povolené toto: vid. foto.Treba niečo zakázať?Ďakujem!
    Bez názvu+.png  
    Bez názvu.png  
    1/1
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Máš tam kopu procesov, ktoré nie sú nevyhnutné na počiatočnú prácu. Hlavne zvukové a Update. Tieto nemusia byť aktívne ihneď po štarte. Takže zakázať/vyhodiť (ako uznáš).
    http://www.porada.sk/album.php?album...hmentid=136944
    KoxXxo všetko povypínaj a máš pokoj
    vlado 33 Máš tam napríklad ICQ, to používaš?
    misoft V mojom obrázku som mu to vyškrtol - nepotrebné (a kopa ďalšieho). Napr. i dve kamery....
    vlado 33 Prejdi na avast free, avira je slabá a spomaľuje systém.
    vlado 33 Zbalený obrázok tam je, asi muška zlatá se vloudila.
    misoft Obrázok je z albumu Porady - kliknúť na link a otvorí sa.
    vlado 33 Mne vyskakuje toto: http://www.porada.sk/album.php?album...hmentid=136944 nefunkčná album.
    vlado 33 kozliíček, s vistou dieru do systému neurobíš aj keby si vypol všetky programy spúšťané pri štarte. Na 2 gb ram ktoré máš, použi Win 7 home basic. Pôjdeš určite oveľa rýchlejšie ako doposiaľ. Keďže sa do starého NB neoplatí investovať, zver ho niekomu zručnejšiemu. OS sa mení na pľaci ako ponožky.
    kozlíček jedná sa o skoro nový book na ktorom je nainštalovaný Win 7 home basic.Pol roka išiel dobre a toto sa mi začalo vyskytovať asi pred 2 týždňami.
    kozlíček aj mne to píše, "nefunkčný album"
    kozlíček Pomohlo jedine preinštalovanie Windowsu.
    kozlíček dokonca mi teraz oznámili,že je poškodená celá tabuľka diskov.
    "Len keď ju skúsime nanovo vytvoriť, vymažeme vstavanú obnovu systému".
    Dá sa prosím vás niečo s tým urobiť?Ďakujem!!!
    misoft Skús:
    V príkazovom riadku: cmd [Enter¤
    A potom:
    C:\\windows\ system32 >bootrec /rebuildbcd
    C:\\windows\ system32 >bootrec /fixboot
    C:\\windows\ system32 >bootrec /fixmbr

    Práve to mbr - Master Boot Record - je ten zavádzací sektor, ktorý presne vie, kde čo je. Takže aj tabuľky diskov.
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Master_boot_record
    Ak to nezaberie - potom uvažuj o reinštale....
      zbaliť

    Prečo mi pri zapnutí PC nenaskakujú hneď priečinky na ploche?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.