Zavrieť

Porady

Mám právo požiadať úrad o zaslanie originálneho papiera (vysvedč.) poštou?

Na jednom úrade som omylom predložil originál papiera namiesto kópie. Originál potrebujem späť, na úrade som bol 3x (úrad mám dosť "od ruky") a raz mala pani, ktorú potrebujem, dovolenku, raz bola zaneprázdnená, resp. vždy bol nejaký problém a k papieru som sa nedostal. Aby som tam (ďaleko) nechodil ako na klavír, môžem ju požiadať, aby mi ho poslala poštou, resp. vyhovie mi?
Naposledy upravil graupel : 22.08.14 at 11:44
Katy a R hádam si oprav ten názov - lebo hocijaký originál "papiera" kúpiš v každom papierníctve
luja5 Nemáš chybičku ...si cool...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    požiadať môžeš, či ti vyhovie, neviem - ak jej zo zákona nevyplýva povinnosť vrátiť originál tak nemusí, ďalšia vec sú náklady na poštovné a zodpovednosť, že sa originál cestou stratí ... okrem toho, ten originál už môže byť popísaný (zaznamenané číslo prílohy k spisu)

    zavolaj jej a dohodni sa s ňou
    clen niektore urady si môžu vyhotovovať overené kópie, čiže doklad by ti mohli vrátiť. Je to stále tvoje vlastníctvo, skús požiadať poštou a zdôvodni.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    mne vrátili zo súdu,posielali to na podpis,napísala som iba email do podateľne,za dva dni som to mala doma.

    Mám právo požiadať úrad o zaslanie originálneho papiera (vysvedč.) poštou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.