Zavrieť

Porady

Pokuta z Vodárenskej spoločnosti

Dobrý deň, rada by som sa na Vás obrátila s prosbou o radu v tejto veci. Mám 27 rokov a žijem v rodinnom doma s mojimi rodičmi. Tento dom im aj patrí. Jedno ráno u nás zvonili asi traja páni s tým, že sú z vodární a chcú si opísať stav vodomeru. Odpovedala som im nato, že som sama doma, tak ich nebudem vpúšťať na pozemok, že by mohli prísť vtedy, keď bude doma oco. Jeden z nich bol zjavne dosť rozčúlený a odpovedal, že tak teda zavolajú policajtov. Odvetila som ok a ďalej som s nimi nekomunikovala. Asi za 5 minút zvonili pri bránke aj s mestskými policajtmi. Kedže policajti boli pre mňa dôveryhodní, vodárov som bez problémov vpustila na pozemok, odpísali si čo potrebovali a odišli. Dneska, asi tri týždne po incidente, nám prišlo oznámenie o uložení pokuty vo výške 166€ od Vodárenskej spoločnosti zato, že sme vodárom nemožnila vstup na pozemok. Je to v poriadku napriek tomu, že potom ako prišli v sprievode mestských policajtov som im vstup bez problémov umožnila? Ďakujem za odpoveď.


Tak pokuta bola včera zrušená a faktúra stornovaná. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli konštruktívnym názorom a radou. Tí, ktorí sa sem prišli vyvŕšiť a zvyšovať si ego síce nepomohli, ale aspoň pobavili....
Naposledy upravil ...mirka : 26.08.14 at 07:32
mareko Preukázali sa ti pri prvom kontakte preukazmi alebo inými dokladmi o tom, že sú skutočne z vodární?
...mirka nie, žiadny preukaz mi neukazovali...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    logo
    Ladislav Pejko
    Ako precedens sa dajú uviesť podobné prípady riešené políciou a dostatočne medializované s upozornením polície pre občanov o dôkladnom overovaní si identity cudzích osôb pred vpustením do súkromia...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vodári majú právo vstúpiť na pozemok, pretože sa tam nachádza ich zariadenie. Ovšem - odkaz, že sú z vodárni nie je dôvodom na to, aby si vynucovali vstup. Každý pracovník vodárni má mať pri sebe preukaz, vizitku, označenie, že je zamestnancom. Inak to môže byť akýkoľvek podvodník.
    Takže odpíš vodárňam (alebo rodičia), že pracovníci si drzo vynucovali vstup na pozemok BEZ PREUKÁZANIA sa - bola teda dôvodná obava z podvodu, alebo inej trestnej činnosti týchto osôb. Ďalej ich oboznám, že vstup v sprievode MsP bol umožnený. Upozorni vodárne, že ich pracovníci porušili základné pravidlo - preukázať sa/ identifikovať a žiadaj od vodárni anulovanie pokuty a naopak - prísne potrestanie pracovníkov pre nevhodné a drzé správanie sa, porušenie zákona 442/2002 §20 ods.1a, ods.2.
    Naposledy upravil misoft : 24.08.14 at 14:52
    22 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    panamaus Softík.

    Myslím, že taká 27 ročná žabka zabudla napísať, že
    - jej ukazovali nejaký preukaz
    - ona to vedela prečítať
    - ale nevedela pochopiť
    - netušila na čo majú takéto (distribučné) organizácie právo
    - tak ich radšej vyhodila vyhodila.

    Tak ako možno tato vyhodí 166 evri

    a následne žabku z domu
    misoft No - už som sa stretol s tým, že prišli "Sme z vodárni....." a nič neukázali, žiadne lajstro - nič. Pre mňa by v tom prípade to boli cudzie osoby, ktoré nemajú čo na pozemku hľadať.
    A vodár nemá byť čo rozčúlený - okrem toho - zákon 442/2002 niečo vraví. Je dobrým zvykom, že sa zverejnia oznámenia o odpočtoch!
    ...mirka Presne to si myslím aj ja... Žiadny preukaz mi neukazovali. Neviem teda, na základe čoho by som mala troch cudzích ľudí vpúšťať do dvora. Obzvlášť keď sa ešte chovajú neprimerane. Príde mi to úplne absurdné!
    panamaus To nerozoznáš vodára od podvodníka ?
    misoft A ty rozoznáš? Kopa ľudí nemusí rozoznať. A @mirka urobila dobre, že nevpustila cudzích ľudí na pozemok - pokiaľ sa nepreukázali. Uplatnila základný štátny zákon - ústavu.
    panamaus Ja rozoznám = dám kontrolnú otázku (ja som ENR ) :

    Štanglovičová sa má ako ?

    a je to

    ak nevedia, že cca pred 3 rokmi odišla do dochodku, nie sú to vodári
    misoft Aha, takže poznáš všetkých zamestnancov všetkých vodárenských spoločností..... tvoj komentár je o ničom!
    panamaus Trullko = softík

    Ja bývam tu !!

    Preto mi stačí poznať zvakárku zo Šale
    robila tam zo 30 rokov
    misoft I tak - irelevantné - zadávateľka nemusí byť zo Šale - takže tvoja rada = hodnota 0 bodov!
    panamaus Mulo.

    Ona sa predsa nebude pýtať na Štanglovičovú

    a ak nie je ENR, tak ani nikoho menovite (a overiteľne) nepozná

    Može sa ale opýtať odborne o vodomeroch / vode
    (nepredpokladám, že by podvodníci študovali, či je lepší vodomer Kaplanov alebo Keplerov )

    A ak ani to nevie, tak sa opýta na preukaz

    PS
    A vo voľnom čase si prečíta otcovu zmluvu
    k čomu sa vodárom zaviazal jej podpisom
    a nemusí sa pýtať nás
    misoft Ty si to doteraz nepochopil. Nie je jej povinnosťou študovať zmluvu. Tá len určuje, kto je dodávateľom vody!
    Ak príde pracovník, má sa preukázať! Ani policajti nevstúpia bez povolenia (a majú na to iné pravidlá) na cudzí pozemok! Nieto ešte nejaký hejpočkaj....
    panamaus Ty si fakt dobrý mulo.

    V zmluve sa napr. zaviažeš, že budeš dávať pozor na ich majetok = vodomer.

    Načo kecáš o zmluve, keď ani netušíš, čo v nej može byť

    Vo veľkoodbere napr

    koľko vypustíš za rok
    ako často budeš kontrolovať znečiastenie vypúšťanej
    ako može byť znečistená
    koľko ti naprší do kanalizácie
    misoft Rodinný dom - je to veľkoodberateľ?
    Na výpočet vodného a stočného sú iné koeficienty pre podniky a pre domácnosti....
    A ostatné - je to v zákone (i tá "starostlivosť o vodomer)! A toto je pevnou súčasťou KAŽDEJ zmluvy - odkaz na zákon.
    Ty nerieš veľkoodberateľa - riešime postup vodárov - vstup na pozemok bez PREUKAZANIA sa a bez OHLÁSENIA! I o tom zákon pojednáva! A zákony platia pre obe strany!
    panamaus Problém je v tom, že miesto toho, aby si žabka vypýtala preukaz, tak ich vyhodila

    PS
    Prečo by sa ti mali ohlasovať
    //////////////////////////////////
    Milý Softík.

    Budúci týždeň budeme mať poruchu a prídeme k tebe zavrieť šupák.

    Okolo 12. budeš doma ?
    ////////////////////////////////////////////
    misoft Ak je to potrebné - tak musíš umožniť vstup - lebo to OZNÁMILI!
    Ale ty si to stále nepochopil.... prečítaj si zákon....
    Gabhus Dušan, v rodinných domoch - aspoň u nás neoznamujú nič. Skrátka zazvonia.... Väčšinu chlapov čo chodia už poznáme ale je fakt, že majú preukzy a keď človek pýta, ukážu. Rozčúlení nebývajú, pohoda.
    panamaus Gabhus (zaujímavé spojenie Gab. + hus )

    Naňho musíš pomaly

    Softík je bývalý

    "vojak z povaľovania"

    preto potrebuje oznámenie / rozkaz
    aby nemusel rozmýšľať

    PS
    A predpokladám,
    že mali veľa odčítať
    a rozčúlili sa IBA keď im 27 ročná žabka začala mudrovať a ZDRŽIAVAŤ
    misoft Možno - ale to "povaľovanie" by som ti odporúčal - inak by si tu písal. Ale čo možno očakávať od takého, ktorý uniformu videl v armyshope a zbraň pozná z obrázku z Google.
    @gabhus: pokiaľ poznáš - nepýtaš, ale ak nie, mali sa preukázať ako prví ONI. A tu je ten problém - myslia si, že môžu všetko.
    panamaus Softík

    V tomto máš pravdu " myslia si, že môžu všetko "
    a nie iba vodári
    to si nerozprával
    so ZSE Distribúcia ?
    s malou opicou na úradoch ???????????????
    misoft Mal som česť s VSE..... a nepochodili u mňa......
    Ale na druhej strane - chodia tzv. odpočtári na plyn a vodu - a div sa svete - všetci, čo prídu k mojim dverám, majú pripnutú visačku a dokonca s tel. číslom!
    Elektrikári (okrem jedného prípadu) tiež majú aspoň preukaz.....
    panamaus Softík

    " čo možno očakávať od takého, ktorý uniformu videl v armyshope a zbraň pozná z obrázku z Google "

    týmto iba dokazuješ pravdu o IQ furťákov

    - po 3 mesiacoch som vedel všetko, čo som mal na (plánovanú) funkciu kapitána - technika v AD PrTZu vedieť
    - akurát ma nechceli pustiť bdomov, že ešte 3x toľko aby som tam zabíjal čas
    misoft Takže asi to moje IQ nie je také nízke. Viď - ako to dopadlo! Presne tak, ako som navrhoval!

    P.S. možno ho mám väčšie ako ty, ale sa tým nechválim.....
      zbaliť

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    pqnamaus vid problém je v tom, že miesto toho, aby si žabka vypýtala preukaz, tak ich vyhodila
    a ja vidím problém v tom, že žabka nemá žiaden zmluvný vzťah s vodármi.
    ZMLUVU podpísal majiteľ nehnuteľnosti. Ak zo zmluvy, či zákona vyplýva, že osoba prítomná v nehnuteľnosti je povinná vpustiť vodárov, vtedy môžu uplatňovať zákonnú, či dohodnutú sankciu.
    Ak sa predpokladá, že za vpustenie vodárov je zodpovedná každý svojprávny plnoletý člen domácnosti bývajúci v nehnuteľnosti (majiteľa, či nájomcu) a zmluva, či zákon umožňuje udelenie sankcie, po zistení totožnosti osoby v nehnuteľnosti,ktoré učinil privolaný policajt je možné sankciovať majiteľa.. Je to môj skromný názor

    Pokuta z Vodárenskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.