Zavrieť

Porady

nedostala som vypoved po materskej dovolenke

Dobry den.potrebovala by som poradit.pracovala som ako predavacka dva roky.po dvoch rokoch som isla na matersku dovolenku.medzi tym firma zanikla a neposlali mi vypoved.dna 25.8.2014 mi skoncila rodicovska dovolenka.volala som byvalemu majitelovi aby mi poslali vypoved a on mi povedal ze po zruseni firmy boli este v kurze dva roky, ale ze teraz uz s tym nic nema a nevie mi pomoct s vypovedou.chcem sa spytat ako sa dostanem k vypovedi a ci mam narok na odstune.dakujem Bačová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prever si na pobočke sociálnej poisťovne či tvoj pracovný pomer vo firme trvá, resp. k akému dátumu zamestnávatel zanikol a bola si zo soc.poistenia odhlásená
    Tweety Odhlásená bez skončenia PP?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ak boli, či sú v konkurze, tak sa spýtaj, kto bol ich správca. Na neho prešli všetky povinnosti, čo sa týka pracovníkov (aj ked osobne nemám dobré skúsenosti) . Dá sa zistiť aj v Obchodnom vestníku podla názvu firmy a potom čísla konkurzu, čo čo je to za číslo, ale velmi zle sa to vyhladáva, tj. lepšie od zamestnávatela. Kolegyna dostala výpoved od správcu a ja som tiež všetky tieto veci s ním riešila (no všetky mzdivé veci som zistovala, vyplnala a odnášala na SP ja, on len dal pečiatku a podpis), tj. ešte tam máš šancu. Nárok na odstupné samozrejme zo zákona máš, ale čo ti to pomôže, ak nebude s tebou nik spolupracovať. Držím päste.
    Nárok na odstupné sa dá uplatniť aj v soc.poistovni z garančného poistenia ale na to sú určité lehoty odo dna vzniku platobn. neschopnosti (kedy bol podaný návrh na konkurz na súd= dátum pečiatky doručenia) alebo odo dna ukončenia prac.pomeru. A ak to budú robiť dodatočne spätne, ked už náhodou firma zanikla (neviem, či sa tak dá), tak už by ti to nemuselo vychádzať (neviem už teraz, či je to 60dní, či viac).
    A ešte odporúčam riešiť to písomne, tj. mať dokaz, kedy a čo si správcovi doniesla. tj. napísať, že si zamestnancom od xx.xx.xx a od .. si na md a následne rd., zobrať si so sebou dôkazy, (prac.zmluvu, ak máš aj kopiu žiadosti o materské ...) a dostavila si sa do zamestnania (či ti končí), tj. žiadaš o informácie..... (to snád niekto lepšie poradí...)
    Naposledy upravil brčko : 26.08.14 at 18:03

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najjednoduchšie sa vyhovoriť, že teraz už s tým nič nemá. To je jasné, že teraz už nie ale mal to riešiť vtedy, keď firma končila. Veď určite musel vedieť, že má zamestnankyňu na MD a musí jej PP nejako niešiť, rovnako ako riešil ostatných zamestnancov. Možno, že len prevádzka zanikla a firma ako taká nie. Skús sa na neho obrátiť, možno to aj tak bude.

    nedostala som vypoved po materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.