Zavrieť

Porady

Dá sa opraviť auto s poškodeným B-stĺpikom

Ahojte, mala som haváriu, auto zostalo pojazdné ale má zničenú pravú stranu, hlavne zadné dvere a ako v service zistili, poškodený je aj B-stĺpik. Vraj sa dá vymeniť. Kolega mi ale hovorí, že nech sa toho auta zbavím, lebo B-stĺpik sa vraj nedá opraviť ani vymeniť, že sa mi môže stať, že na dialnici to auto prestane poslúchať, stane sa neovládateľným. Niečo také ma desí, ale zase niekto iný mi hovorí, že ten stĺpik sa dá vymeniť a auto bude v poriadku. Chcem sa spýtať niekoho, kto sa v tom vyzná ako to naozaj je. Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

jelalim
osobne by som to dal opravit... B stpik sa pri burackach meni casto. Uplne bezna oprava po havari... Navyse ak je auto pojazdne, nemas co riesit.

panamaus je offline (nepripojený) panamaus

Vylúčený člen panamaus
Ak "B" stĺpik znamená to, čo v nemeckých TUV normách "B diel", tak je to diel, ktorý može ovplyvňovať bezpečnosť cestujúcich (taký potom má glejt od zlievárne až po nalakovaný výrobok = má presne definovaný materiál a tým aj vlastnosti)

predáva sa to potom za 3-4 násobnú cenu (oproti funkčne a v normálnych situáciách aj bezpečnostne rovnakým dielcom vyrobených inými výrobcami ) ako "originálne náhradné dielce"

ale ako všetko, tak aj tento je projektantom predimenzovaný do extrémnych situácií

obrazne
ak dal projektant extrém 5-6g a silu 1000, tak v bežnej prevádzke to bude pod g1 a sila pod 100 - - pri normálnej jazde sa NESTANE nič

PS
Kedže sa v tom trošku vyznám, mám otázku :
1,
Ten B stlpik je stlpik pri zadných dverách ?
Čo majú potom zadné dvere spoločné s ovládaním auta ???????
2,
Ak by ten B stlpik napríklad držal volant / tyč riadenia, aj tak platí to o projektantovi
misoft No nevjem, ale B stlpik v jej prípade je v strede. Je súčasťou rámu karosérie, jeho poškodenie sa musí opraviť v špecializovanom servise. B stlpik totiž zdržuje prípadne tlaky zhoda a z boku pri nárazoch. Na ňom sú upevnené panty zadných dverí a úchyty zámku predných dverí. Taktiež sa tam umiestňuje úchytný bod bezpečnostných pásov.
Takže má veľa s bezpečnosťou a dokonca i zo zadnými dverami. A poškodený B stlpik pri náhlom kolapse (dôsledkom poškodenia) môže byť i príčinou neovladatelnosti alebo havárie.
S týmto sa nežartuje!

sosak je offline (nepripojený) sosak

sosak
Auto bude v poriadku, ak autorizovaná opravovňa vykoná opravu za použitia autorizovaných metód opráv technológiami predpísanými výrobcom vozidla.
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/10006...vasom-preziti-

Dá sa opraviť auto s poškodeným B-stĺpikom

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.