Zavrieť

Porady

Olymp-doplatok do min.mzdy.

Prosím vás kto robíte mzdy v Olympe, dopočítava vám u mesačnej mzdy doplatok do minimálnej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ESTER
    Prosím vás kto robíte mzdy v Olympe, dopočítava vám u mesačnej mzdy doplatok do minimálnej mzdy?
    u mesačne odmeňovaných ešte Olymp sám nedopočítava doplatok do minimálnej mzdy, osobne si to dopočítavam ručne

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja som volala do krosu a tam mi povedali, že dopočítava automaticky. mala som prípad, že zamestnanec má HM 6900,- ale v mesiaci mal dovolenku a vyšla mu HM nejakých 6850,- a olymp to nedopočítal, a v krose mi povedali, že je to správne lebo ja som mu vlastne za tie dni ktoré robil dala minimálnu mzdu a ostatné je podľa dovolenkového priemeru. no a teraz som z toho pako. neviem či to bolo správne.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Určite je to správne, program to vie usledovať. Keď Ti nedopočítal, znamená, že je to správne, lebo mal dovolenku a za tie dni keď pracoval, mu minimálna mzda vyšla.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ok, skúste si nasimulovať prípad, že mu tá minimálna mzda nevýjde a či to Olymp sám vypočíta ... mne to nepočíta

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    mne to dopočítava dokonca aj u tých,ktorí majú kratší prac. čas a musím to rušiť

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    no práve som si nasimulovala prípad, že som dala zamestnancovi HM 6800,- a mzdu som vygenerovala a tých 100,- mi dalo kódom 950 ako doplatok do min.mzdy. takže to počíta aj pre mesačne odmeňovaných pracovníkov.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Mne Olymp dopočíta do minimálnej mzdy.Zistila som to tak,,že pracovníčka bola zaradená v 2.pracovnej triede,mala 8000.-plat a program jej dopočítal do minimálnej mzdy.Pretože v 2.triede je cez osemtisíc korún.
    Dúfam že som to dobre napísala,lebo ma strašne bolí hlava(mimo témy.)

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    dan
    Mne Olymp dopočíta do minimálnej mzdy.Zistila som to tak,,že pracovníčka bola zaradená v 2.pracovnej triede,mala 8000.-plat a program jej dopočítal do minimálnej mzdy.Pretože v 2.triede je cez osemtisíc korún.
    Dúfam že som to dobre napísala,lebo ma strašne bolí hlava(mimo témy.)
    Dan prosím ťa a kde by som našla tie pracovné triedy? ďakujem

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Valke,klikni na číselníky a uvidíš platové triedy.Myslím,že tie sú prednastavené.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Takže bude to chyba ak nevypočítam ručne doplatok do minimálnej mzdy, nakoľko marec mal viac ako 21,74 dní? Poruší sa tým zákonník práce ale odvody budú do SP a ZP správne, nie?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Prosím, vás ja mám nejakú blbosť v olympe nastavenú. &Pri mesačnej mzde 10 000 mi dopočítava do minimálnej mzdy 42 000. Neviem to odstrániť. Možno je chyba práve v tých číselníkoch v platových triedach, mám tam vpravo len v prvom riadku sumu 7600 a v ostatných riadkoch nemám nič. Je tak správne? Neviete niekto pomôcť? Ďakujem

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Paula Pozri príspevok
    Mne v poslednej verzii tiež vyskakuje čudo....pri hodinovej mzde mi namiesto 202,- dopočítava 1853,-. predtým dopočítavalo správne. Dík za pomoc.
    A čo s tým budeme robiť? Veď to sa nedá ani ručne opraviť. A mne to dosť súri, poradí niekto?!??

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    tonkat Pozri príspevok
    A čo s tým budeme robiť? Veď to sa nedá ani ručne opraviť. A mne to dosť súri, poradí niekto?!??
    Ďakujem , už som si to vyriešila, resp. zistila na hotline. Zlyhal ľudský faktor - ja. Treba si skontrolovať dlžku pracovného týždňa v personalistike, na pracovnej zmluve a v kalendári. Potom to už ide. A tiež mzdový stupeň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.