Zavrieť

Porady

Ako na sprostredkovanie predaja softwaru?

Dobry den, prosim vsetkych o radu. Mam sro a nie som platca DPH. Chcem rozbehnut sprostredkovanie predaja softwaru na internete. Plan je takyto: Autor (Autor = hocikto z celeho sveta, sukromna osoba aj firma) vytvori software a ja ho Zakaznikovi predam (Zakaznik = hocikomu z celeho sveta, ci osoba alebo firma) a necham si za to percentualnu proviziu. Chcem aby vsetky platby isli cezomna.

Priklad: Zakaznikovi predam software od Autora za 100 eur. Necham si proviziu 30 eur a 70 eur poslem Autorovi.

Otazka znie - ako by toto cele mohlo fungovat z uctovneho pohladu? Viem poslat fakturu Zakaznikovi na 100 eur. Neviem ale ako dalej vyuctovat tych -70 eur, ktore posielam spat autorovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Odmenu autorovi na základe s ním uzavretej zmluvy.
    iiigo Diky za tip. Viete mi k tomu prosim napisat nejake blizsie informacie co vsetko by to malo obnasat? Je mozne takuto zmluvu uzatvorit aj so sukromnou osobou? (Este upresnim ze nejde o vyrobu softwaru na zakazku ale o genericky, uz hotovy software)

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    zivnost > poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom

    Ako na sprostredkovanie predaja softwaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.