Zavrieť

Porady

buchač Najprv si OPRAV ZADANIE !
Tým chcem povedať, že ten pravopis sa nedá proste čítať.

Potom doplň aj nejaké bližšie info............

P.S.:
Slovo " CHCEM " je ( nazvem ) neslušné.
Čo všetko by som ja chcel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Ak ste pri dopravnej nehode neboli na vine, škoda na vašom MV bude uhradená z PZP vinníka nehody.

    Ak ste však na vine boli a pod pojmom základnej poistky máte na mysli iba PZP, budete musieť vlastníkovi vozidla (lízingovej spoločnosti) uhradiť škodu, ktorú ste na jeho majetku (MV) spôsobili, tj. auto opraviť na vlastné náklady a ak je neopraviteľné, ste povinný doplatiť zostávajúcu časť z lízingu alebo po dohode s lízingovkou pokračovať v splátkach až do konca splátkového kalendára aj napriek tomu, že auto reálne už užívať nebudete.

    Na uspokojenie pohľadávky voči lízingovke môžete použiť aj finančné prostriedky z odpredaja vraku vozidla v prípade totálnej škody (peniaze si v žiadnom prípade nenechávajte pre seba do doby, kým lízingovka nie je uspokojená úplne, mohlo by sa jednať o spreneveru!).

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    citaj zmluvu s lizingovkou, urcite tam je uvedeny aj sposob riesenia tejto situacie
    a predpokladam, ze havarijne poistenie je sucastou lizingovych splatok
    buchač Nepredpokladaj...to si PÍŠ !

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Treba kontaktovať lizingovku, ak je to na leasing, tak by malo byť havarijne poitenė.
    právnik-probono staršie autá sa už havarijne poisťovať nemusia (lízingová spoločnosť na tom netrvá), čo bude zrejme jeho prípad keďže uvádza že má iba základné poistenie.
    Chobot Tak potom má smolu a zaplatí lízingovke zvyšok hodnoty leasingu.

    predvcerom som havaroval na aute a chcem,aby ste mi poradili co mam robit, je to na lizing auto a je na srot a mam zakladnu poistku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.