Zavrieť

Porady

koeficient pre dph

tiež riešim koeficient pre dph ako sylvia, vystavila som dnes faktúru českej firme platcovi dph v čechách, faktura je vystavena bez dph za nájom na území Bratislavy, sme mesační platcovia dph, fakturu som vystavovala do augusta ešte, to znamená,že za august musím dph prepočítať koeficientom? koeficient vynosy za celý rok/vynosy z ktorých sa odpočítava dan? použijem do vzorca vynosy z danového priznania roku 2013? som z toho paf, čitam príspevky na internete a čím viac čítam,tým sa mi to zdá zložitejšie, na základe vzorca mi vyjde koeficient,ktorý budem používať do konca roku 2014? a idú do výnosov i dotácie,ktoré berie firma,ktorú účtujem, sú to dotácie na dobytok účtujú sa na účte 648, alebo výnosy sa chápu len ako tržby z predaja? na konci roku musím urobiť ročné dph ,kde za celý rok použijem koeficient? viem,že sa vám tie moje otázky zdajú čudné, ale prvýkrát mám dph a koeficient a bojím sa toho...prepáčte za tolko otázok, ak sa nájde niekto ,kto mi dokáže poradiť,budem rada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    koeficient použiješ z minulého roka. Ak prvý raz sú oslobodené služby v tomto roku, môžeš si určiť koeficient sama. Odporúčala by som koeficient 1, teda nekrátiť DPH na vstupe, podľa všetkého ide o malý výnos z nájmu v porovnaní s tržbami. Vyrovnáš to na konci roka.
    Ak by však výška nájmu bola významná, tak sa môže stať, že na konci roka ti vyjde po prepočte vysoka DPH.
    Dovtedy si to naštuduješ, čo je obrat, môžeš sa vyhnúť koef. ak vieš presne určiť vstupy, ktoré sa týkajú toho nájmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.