Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
evuš
taiko
Peggynka
taiko
Peggynka
Ja tipujem na útek z domu...dohodli sa,že nejdú domov (z nejakého dôvodu).Ale to sa už nedozvieme.Je tam asi nejaký problém v rodine...a niekto by si mal spytovať svedomie.Hlavne,že sa našli zdravé.
eeejha, ale si to rozanalyzovala. Aj vinnika uz pomaly mame A nemohlo to byt tak, ze v rodine je vsetko v poriadku, len sa statili po ceste od novej kamosky? Alebo tak, ze...... . Alebo tak ze,........ .
Deväťročná ? Nemyslím...Ale však názor mať môžem,nie?
pravdaze, pravdaze. Nazor mozeme mat vsetci
Tai, mne sa to zdá celé čudné tiež.... uvidíme, čo sa z toho ešte vykľuje...
Keď sa pozrieš na mapu,kde ich našli;z jednej strany dedina,z druhej strany dedina a halda ľudí hľadá a ony skryté v kríkoch - pes ich našiel.Blízko cesta,proste celé divné.V noci že až -5°C,no hrôza. A našli ich až pred obedom.Skrývali sa tam...pred kým ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Peggynka
evuš
taiko
Peggynka
taiko
Peggynka
Ja tipujem na útek z domu...dohodli sa,že nejdú domov (z nejakého dôvodu).Ale to sa už nedozvieme.Je tam asi nejaký problém v rodine...a niekto by si mal spytovať svedomie.Hlavne,že sa našli zdravé.
eeejha, ale si to rozanalyzovala. Aj vinnika uz pomaly mame A nemohlo to byt tak, ze v rodine je vsetko v poriadku, len sa statili po ceste od novej kamosky? Alebo tak, ze...... . Alebo tak ze,........ .
Deväťročná ? Nemyslím...Ale však názor mať môžem,nie?
pravdaze, pravdaze. Nazor mozeme mat vsetci
Tai, mne sa to zdá celé čudné tiež.... uvidíme, čo sa z toho ešte vykľuje...
Keď sa pozrieš na mapu,kde ich našli;z jednej strany dedina,z druhej strany dedina a halda ľudí hľadá a ony skryté v kríkoch - pes ich našiel.Blízko cesta,proste celé divné.V noci že až -5°C,no hrôza. A našli ich až pred obedom.Skrývali sa tam...pred kým ?
jaaaaj, zeny ja som len chcel naznacit, ze na akekolvek nazory (ci dokonca urcenie vinnikov) nema nikto z nas informacie. Mohol ich po ceste vystrasit opilec, pes, tulak, tak sa schovali. Kokso ved nehante den pred vecerom
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Tai, a také deti by mrzli celú noc kvôli ožranovi, či psovi ??? Eeee, tu mi niečo nevonia...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Utek nikdy nie je len tak....nezvestnost maloletej osoby je mimoriadna udalost......
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kde sa nám stratila alaya?Postrádam pohľad psychologa.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vyhodnocuje.....
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

vyrezte si tekvicku,urobte si selfie a zajtra daky strasidelny kostym a sup na party aby ste boli in
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Checheche.... selfie s tekvicou. Nepotrebujem. Pozriem sa na seba do zrkadla a zľaknem sa sám seba......
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Toto je prepis matkinej výzvy v miestnom rozhlase :
"Ahojte Anitka a Sabinka, tu mama. Anitka, ak ste tu na Staškove kdesi so Sabinkou schované, tak sa nebojte, príďte domov. Čakám vás tam, všetci vás čakajú a ak uvidíte nejakých ľudí a svetlá, kľudne choďte k tým ľuďom, oni vás dovezú domov, keby ste sa báli. Čaká na vás aj babka, prišla z Nemecka, tak sa na vás všetci tešíme a ozvite sa čo najrýchlejšie!"
Takže nie stratené,ale schované... treba komentár? Asi nie...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

otazka preco sa schovavali
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Peggynka
Toto je prepis matkinej výzvy v miestnom rozhlase :
"Ahojte Anitka a Sabinka, tu mama. Anitka, ak ste tu na Staškove kdesi so Sabinkou schované, tak sa nebojte, príďte domov. Čakám vás tam, všetci vás čakajú a ak uvidíte nejakých ľudí a svetlá, kľudne choďte k tým ľuďom, oni vás dovezú domov, keby ste sa báli. Čaká na vás aj babka, prišla z Nemecka, tak sa na vás všetci tešíme a ozvite sa čo najrýchlejšie!"
Takže nie stratené,ale schované... treba komentár? Asi nie...
Hmmm, tak toto uz je akasi informacia navyse, to treba priznat, ale aj tak by sme si mali pockat. Stale nevieme co je to za rodinu, aka tam je situacia. Okrem toho to ze sa schovali stale neznamena, ze sa schovali pred niekym z rodiny. A v zasade je to aj jedno.

Vsak oni nam to vsetko na TV Hnoj a TV Narkoza vysvetlia a rozoberu aj do tretieho kolena. To budu mat zase krimi noviny sledovanost
0 0
jefff jefff

jefff je offline (nepripojený) jefff

a tu môžme do štvrtého kolena...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ta,i máš pravdu, ja veru nezapnem...bujná fantázia? Skrat? A potom strach má veľké oči a rastie jak obluda...vždy sa usmejem keď vidím Heribanku - vykladala tuším v Anjeloch, ako si štvor- či šesťročná zbalila batôžtek a išla do sveta
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Lui, tie dokonalé hviezdičky kúpené m.r. na sashe, pošlem link v ss.
A nedávajte tu škaredé obrázky, kto sa má na ne pozerať? Aj v humore, bŕŕ.
Naposledy upravil kukučka : 30.10.14 at 16:28
cica2.jpg  
fešanda z Peru.jpg  
papagáj.jpg  
1/1
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dostávali materskú v tisíckach eur. Od januára je takýmto praktikám koniec
Dnes 15:41

BRATISLAVA - Po šikovnej dohode so zamestnávateľom mohli mať ženy na materskej aj 6-tisíc eur. Na dieru v zákone upozornil bývalý minister práce, poslanec Jozef Mihál (SaS). Uvedená finta tak od roku 2015 neplatí.
Že biedna materská? Niektoré mamičky vedeli presne ako na to.

Rozprávková materská

V praxi to malo fungovať tak, že žena sa posledný deň v roku, teda 31.decembra 2014 zamestná. Aby bolo všetko ako má, zamestnávateľ ju riadne prihlási do Sociálnej a zdravotnej poisťovne. Za tento prvý deň dostane odmenu napríklad 40 eur.

S nástupom nového roka žena v práci pokračuje. Mihál predstavuje alternatívu, keď napríklad v septembri 2015 ide žena na materskú, v októbri 2015 sa jej narodí potomok. Ako dohodár s pravidelným príjmom má aj nemocenské poistenie.

A dostávame sa ku koreňu veci. Podľa súčasného zákona o sociálnom poistení platí, že ak nemocenské poistenie vzniklo v predchádzajúcom roku, tak takzvané rozhodujúce obdobie, na základe čoho sa vyratúva výška nemocenskej, materská, je stanovené ako obdobie odo dňa vzniku nemocenského poistenia do konca predchádzajúceho roka.

Keďže dohoda, a teda i nemocenské poistenie, začala 31. decembra 2014, rozhodujúce obdobie je práve tento jeden jediný deň.

Žena zarábala prvý deň 40 eur a materská je 65 percent z vymeriavacieho základu, to je 26 eur na kalendárny deň. Keď si to rozmeníme na drobné, materská sa poberá 34 týždňov, čo je 238 dní. Po prerátaní, celková materská činní rozprávkových vyše 6-tisíc eur.

Áno, k takému balíku stačilo podpísať pracovnú zmluvu v správny čas a s dobrým zárobkom. A nebudeme tvrdiť, že sa to dnes nedá. Mihál hovorí, že o tejto diere v zákone vedeli viacerí a zo Sociálnej poisťovne tak ťahali stotisíce eur.

Na rovnakom princípe funguje nemocenská. Tí chytrejší si vďaka nemocenskej nielen vedeli predĺžiť obdobie, keď sú na dávkach zo Sociálnej poisťovne, ale ešte aj dobre zarobiť.

Pozmeňovací návrh , ktorý podal poslanec k zákonu o sociálnom poistení získal podporu všetkých 132 prítomných poslancov. Uvedená finta tak od roku 2015 neplatí.

http://aktualne.atlas.sk/dostavali-m...tm_campaign=hp
------------------------------------------
Otázku/y by som položil inak.
1. Vedel exminister o týchto praktikách už dávnejšie ?
2. Prečo sa neangažoval už dávno, povedzme za éry svojho pôsobenia ako minister ?
3. .......atď
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm....Počiatek, či počiatok a či začiatok.
Počiatek spočiatku počítal, no po prepočítaní si spočíta, že nie je počiatok ako Počiatok.
Aj počítať by Počiatok mal vedieť.

http://ekonomika.sme.sk/c/7468230/po...e.html?ref=trz
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ja ani neviem, ci ma to potesilo, ci zarmutilo, ci co vlastne
http://komentare.hnonline.sk/komenta...n-penty-634215
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak je toto reálny scenár JH.... príde 4. krok - sprivatizovanie Slovenska - bude patriť JH.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A k tomuto:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...ospela-aj-j-t/
len skonštatujem.... čínske lampióny miesto úsporiek....
Naposledy upravil misoft : 31.10.14 at 09:44 Dôvod: oprava textu
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misoft
Ak je toto reálny scenár JH.... príde 4. krok - sprivatizovanie Slovenska - bude patriť JH.
Slovenskóóó....Slovenskóóó...gŕŕŕŕŕŕc. ..
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať