Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975
Petra Nová
Stanko, keby si bol napísal, že ťa strážilo 10 karabinierov alebo, že ťa tam ovievalo 100 brušných tanečníc zo Sardínie, ja ti to bez miknutia oka uverím.
A tak Peti, ja nazvyknem klamať, lebo potom si nepamatám, čo som kedy povedal, takže nezvyknem klamať, u mňa si možu byť všetci istý že tak na 95% hovorím, píšem pravdu :-))))
Pokoj, Staník! Borisovi Filanovi verím tiež každé slovo a ani by mi nenapadlo zamýšľať sa nad tým, či trochu nevymýšľa.
Hovoriť pravdu je dobrá zásada. Ja sa jej tiež držím, ale pripúšťam, že niekedy nie je rozumné povedať celú pravdu.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No veru, veru, niektorí si neuvedomujú, že na svete nežijú sami a že sú ľudia aj iného zmýšľania ako tí, čo si myslia, že len tá ich pravda je tá pravá. A vedia, že nie tí, čo udávajú Smer u nás, sú páni sveta.
V tých príspevkoch by to chcelo trocha tolerancie k iným názorom, než tým červeným.
1 3
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tweety
No veru, veru, niektorí si neuvedomujú, že na svete nežijú sami a že sú ľudia aj iného zmýšľania ako tí, čo si myslia, že len tá ich pravda je tá pravá. A vedia, že nie tí, čo udávajú Smer u nás, sú páni sveta.
V tých príspevkoch by to chcelo trocha tolerancie k iným názorom, než tým červeným.
Ako Robur, že?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Stanislav 1975
Inak , čo sa týka Maxa Robespierra, chlapec to nemyslel zle, to nebol hlúpy človek, len ako v každej revolúcii, sa jednota začala štiepiť , lebo každý tam mal svoje osobné priority a tie presadzovali na úkor dobra celku..., začal to Dante ....
Revolúcie z minulosti posúvali spoločnosť skokmi vpred. V dobrom, alebo zlom. Ich obludnosťou bolo to, že boli vždy krvavé a z pôvodných revolučných ideí sa uplatnilo len málo čo.
2 0
Petra Nová Petra Nová

A teraz niečo zo súčasnosti. Na Slovensko zavíta Angela Merkelová. Vraj luteránka. No, hneď mi bola sympatickejšia.
Len ma zarmútil jej bývalý stranícky šéf, ktorý sa hrdil tým, že ju vraj "vymodeloval". Teraz, už ako starý plesnivý dedko ju v nejakej knihe ohovára, že nevedela jesť príborom. Asi ju našiel v džungli. Ak je to pravda, ona sa tým príborom naučila jesť, ale on zostane v histórii zapísaný ako ten, čo ten príbor používal od rána do večera a potom sa mesiac týral hladovkou, aby sa trochu podobal na človeka.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Môžem ???

Petra Nová
Revolúcie z minulosti posúvali spoločnosť skokmi vpred. V dobrom, alebo zlom. Ich obludnosťou bolo to, že boli vždy krvavé a z pôvodných revolučných ideí sa uplatnilo len málo čo.
Viď "Nežná revolúcia"... :
-komunisti sú stále pri moci
-demokracia niekde v teplej zašitá
-kradne sa ešte viac, ako za socíku
-protekcia tiež nepoklesla
-úplatky sú ešte vyššie
-sudcovia púšťajú na slobodu tých zločincov
-najväčší zlodeji sedia na rozhodujúcich miestach
- etc ...
6 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Petra Nová
Stanislav 1975
Inak , čo sa týka Maxa Robespierra, chlapec to nemyslel zle, to nebol hlúpy človek, len ako v každej revolúcii, sa jednota začala štiepiť , lebo každý tam mal svoje osobné priority a tie presadzovali na úkor dobra celku..., začal to Dante ....
A dôvod? Ak nebol, na čo boli? Na skoky, vred ...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Bojovník proti džihádu.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tweety
v poslednej dobe sa javí byť kritériom tolerancie s inými názormi drbnúť neužitočné. Mal som v práci akože kolegu ktorý z princípu so mnou nesúhlasil, síce väčšinou bol prijatý môj názor resp. návrh ale už sa všetci kolegovia z neho a jeho postoja smiali,
3 2
pavol54 pavol54

Petra Nová
Stanislav 1975
revolúcia vždy bola aj bude zmena skokom , evolúcia je postupná kontinuálna zmena, vždy sú spojené s filozofickými párovými kategóriami "obsah a forma". krvavé boli len spoločensko ekonomické revolúcie,
1 1
pavol54 pavol54

Petra Nová
A teraz niečo zo súčasnosti. Na Slovensko zavíta Angela Merkelová. Vraj luteránka. No, hneď mi bola sympatickejšia.
Len ma zarmútil jej bývalý stranícky šéf, ktorý sa hrdil tým, že ju vraj "vymodeloval". Teraz, už ako starý plesnivý dedko ju v nejakej knihe ohovára, že nevedela jesť príborom. Asi ju našiel v džungli. Ak je to pravda, ona sa tým príborom naučila jesť, ale on zostane v histórii zapísaný ako ten, čo ten príbor používal od rána do večera a potom sa mesiac týral hladovkou, aby sa trochu podobal na človeka.
Inak sa jej ani veľmi nedivím, koľkokrát mala za socíku možnosť či potrebu jesť kompletným príborom ( lyžica, vidlička nôž nie je kompletný príbor)
2 1
Petra Nová Petra Nová

Možno to bola obdoba toho, ako sa naši porevoluční politici obliekali. Na stretnutia s diplomatmi chodili v červených sakách a krátkych bielych ponožkách. Ale naučili sa...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Petra Nová
Inak sa jej ani veľmi nedivím, koľkokrát mala za socíku možnosť či potrebu jesť kompletným príborom ( lyžica, vidlička nôž nie je kompletný príbor)
Poznám jednu dámu, ktorá keď prišla ku svojim budúcom svokrovcom na prvú oficiálnu návštevu, tak skoro odpadli, ona údajne fakt používala iba lyžicu. Pritom tatko slušné postavenie, inteligencia v rodine normálne zastúpená u všetkých členov rodiny. Už roky vedie jednu spoločnosť intelektuálov, keby vedeli niečo podobné z jej minulosti, neverili by.
Čiže je to možné.
0 0
korela korela

Petra Nová
Možno to bola obdoba toho, ako sa naši porevoluční politici obliekali. Na stretnutia s diplomatmi chodili v červených sakách a krátkych bielych ponožkách. Ale naučili sa...
Stačí si spomenúť na Sulíka. Čo nebolo až tak dávno. Nekonvenčnosť áno, ale odtiaľ potiaľ.
0 0
korela korela

buchač
1romanz
korela
Nakoniec u nás manžel kúpil na Vianoce synovi asi v 18. r. fakt dobré zimné topánky za 5 tis. Sk a k tomu sekeru Fiskars do hory. Tiež sme pozerali na tú sekeru ako vyjavení, pretože ostré predmety sa nemávajú darovať. Ale chodieval rád do hory a najradšej sám, aby si užil atmosféru, niekedy aj prestanoval noc. Takže užitočná bola. Muž je maniak na nástroje.
Prečo by sa ostré predmety nemohli darovať ?
Východná symbolika ...

„Nič nezabíja priateľstvo rýchlejšie ako ostré predmety, pretože medzi vás vrazia klin“
Číňania veria tomu, že keď obdarujeme kohosi nožom alebo iným ostrým predmetom, prinesie mu to smolu a nepríjemnosti v živote.
Ja to mám od svokry. Nič ostré, nič pichľavé a vreckovky. Ani šitíčko sa nesmie darovať za pár drobných. Zrejme to mala zo slovenskej povery. Každý špendlík som musela vrátiť.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Stanislav 1975
willma
Roman citovať Ťa nejdem - dal si názornú ukážku ako čítať medzi riadkami , A tiež mám niekedy pocit, že táto téma sa niekedy na chvíľu stáva súkromným chatom Petry a Stana. Asi by bolo od nich múdrejšie buď zdvihnúť telefón alebo sa osobne stretnúť , prípadne prejsť do súkromných správ.
Willma, ty si uvedom sle že Porada, nieje tou Poradou, čo bola pred ešte cca. 2 rokmi- Porada je už len pokec a vylievanie si svojích vlastných agresivít poniektorých jedincov...- Porada je už mrtvá....
Čo sa týka rady mňa a Petry a tvojho odporúčania- áno, s Petrou sa plánujem stretnúť, však do Nitričky to nieje až tak ďaleko- priznávam, že je to moja vina, naslubujem hory doly a skutek utek :-)))- ale ja sa polepšííím :-)
Stanko to ja viem, že Porada išla dolu vodou a veľa členov, vrátane mňa sem chodí len z nostalgie. Neber to v zlom ani Ty a ani Petra, aj keď tá odpísala trochu ostrejšie , ono tie Vaše príspevky sa skutočne niekedy navrstvia jeden za druhým a preto bola moja reakcia taká aká bola
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
)

Na policajta sa sťažovalo 44 ľudí, napriek tomu slúžil ďalej

Hmaty a chvaty, ktoré používal na svojich súperov pri športových súťažiach, neváhal uplatňovať aj v službe pri bežných cestných kontrolách. O praktikách policajta Ľuboša T., známeho z videa, kde drsne zatýka vodičku v Bratislave, tušila aj polícia, napriek tomu v nej slúžil ďalej. Veď za 11 rokov jeho služobného pomeru prišlo naňho 44 sťažností, z toho 34 na nevhodné konanie a správanie.

Pravde to potvrdila krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová: „Na menovaného policajta eviduje sťažnosti odbor kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Kontrola zo 44 sťažností iba šesť vyhodnotila ako opodstatnené a prijala voči nemu disciplinárne opatrenia.“ Aké, to už Kurucová nespresnila.
neviem si prestaviť keby kontroloval mňa, moje decko...moju matku keby bola šoférka....moja matka rodený "generál"....ak by jeho chovanie bolo od začiatku smerujúce z jeho strany do konfliktu...tak si neviem predstaviť ako by sme dopadli.....
moje decko som už upozornila,že keby .....nech si kusne radšej do jazyka......
...inak hanbím sa za neho....aj iných......
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Známy má kameru v aute. A používa ju i pri "kontrolách" policajtov. Ak ho zastavia, len ju otočí. Reakcia policajtov je typická "Vypnite si kameru!"
Jeho odpoveď: "Nevypnem, mám právo vás nahrávať!"
A odrazu policajt sa inak správa.
Preto by bolo fakt dobré, aby policajti pri zásahoch (a nie len PMJ-čkári) mali kamery, ale tak, aby nemohli záznamy mazať, upravovať. Možno by vyšlo najavo, ako sa v skutočnosti správajú....
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
neviem si prestaviť keby kontroloval mňa, moje decko...moju matku keby bola šoférka....moja matka rodený "generál"....ak by jeho chovanie bolo od začiatku smerujúce z jeho strany do konfliktu...tak si neviem predstaviť ako by sme dopadli.....
moje decko som už upozornila,že keby .....nech si kusne radšej do jazyka......
...inak hanbím sa za neho....aj iných......
Rektorka akadémie Lucia Kurilovská sa včera vyjadrila, že postup policajtov má byť primeraný ku všetkým okolnostiam ...
Henteten dilino ale použil neadekvátne chvaty a hmaty na ženskú...a to aj v prípade, že by mal akúkoľvek pravdu.
No nechce sa mi veriť, že by bola až taká sprostá a začala doň strkať...možno bola múdra (video ukazuje len ten zákrok), možno si otvorila ústa. Lenže to sa asi chlapcovi veľmi nepáčilo, tak vyprovokoval a
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

MOTIVÁCIA

http://www.sme.sk/c/7443370/saudska-...mi-autami.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať