Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

to mal manzel, ked mal sportiak- dal si na biele auto ciernu strechu, tvrdili mu, ze je to OK, no mala si vidiet, ked ho jeden tiiiipek zastavil, sa realizoval ako nepricetny. Moj je kludas, ja som len predychavala, lebo by som mu bola nieco povedala, no netrufala som si. tato si asi trufla a dopadla.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
nikde som sa nedočítala alebo som slepá alebo....prečo ich vlastne zastavili......lebo neviem o tom,že by PMJ-čkari len tak z prče zastavovali...alebo sa niečo zmenilo?!
Logika dáva,že sa rozmohli polepy na autách a nikto to nerieši ,pretože ani zákon v tomto nie je jednoznačný - jedni tvrdia,že polepom sa nemení farba,iní,že sa mení (s čím ja súhlasím;je úplne jedno,akou technológiou sa to deje),ide o identifikáciu farby auta na pohľad,takže pre policajtov je to takmer sichrovka,že to nebude OK a môžu sa realizovať .Pri pohľade na niektoré autá,by aj mňa zaujímalo,akú farbu majú napísanú v TP.Ja som kúpila favorita v 89-tom roku a v TP mal napísané,že šedá pastel .Auto bolo biele a na slnku malo nádych ružovej farby.Zastavili ma policajti a krútili hlavami ,že šedá pastel ( v škodovke boli asi farboslepí ).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
pavol- ale neviem, asi nechapes, o com som napr. ja pisala. neide o priestupok aky urobili, ide o sposob, akym sa ten policajt realizoval. mal im dat aj neviem aku pokutu, ale takto fyzicky inzultovat zenu, co mala nieco okolo50 kil a ako ho ona mohla ohrozit, vravim podla seba- nepatri k tej praci, ktoru robi, nezvlada stresove situacie- mozno je aj paranoik, ked si mysli, ze na neho kazdy utoci. A tych 44 staznosti- hovori za vsetko.
videli sme čo sme videli, to všetko sú naše názory na predložené vizuálne a zvukové materiály, bola by sranda keby tak v amoku skočila pod iné auto to by bolo hneď rečí "prečo ju ten policajt neobmedzil na osobnej slobode". Stále tvrdím že závery robíme len z toho čo nám predloží mainstream ale nevideli sme od začiatku ako to bolo.
mne takto prišiel na pole chlapík tiež bol dobručký milučký a bral si čo sa mu zapáčilo, aj s policajtmi sa rozprával, ale odísť odmietol, to si mala vidieť aký bol zrazu chudák keď mu išli nasadiť putá aby ho vyviedli a len len že neskončil pod autom na blízkej ceste a ten rev krik akoby išiel na popravu a tí čo išli okolo skoro mňa vinili že pre jednu papriku a pár rajčín pripravím o život človeka. ale keby nebolo senzácie o čom by bola debata
1 2
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
alaya1
to mal manzel, ked mal sportiak- dal si na biele auto ciernu strechu, tvrdili mu, ze je to OK, no mala si vidiet, ked ho jeden tiiiipek zastavil, sa realizoval ako nepricetny. Moj je kludas, ja som len predychavala, lebo by som mu bola nieco povedala, no netrufala som si. tato si asi trufla a dopadla.
V tvojom prípade nebol problém na streche,ale v policajtovi...o čo išlo v Ba,môžme sa len dohadovať,ale jeho reakcia nezodpovedá tomu,ako by sa mal chovať policajt (slabé nervy).
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol- mam na zasah policajta iny nazor, nie na okolnosti, co mu predchadzali, tie neposudzujem, posudzujem len jeho zakrok, ktory som videla a je neodskiepitelne, ze bol neadekvatny fyzickym dispoziciam zeny.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pavol54
alaya1
pavol- ale neviem, asi nechapes, o com som napr. ja pisala. neide o priestupok aky urobili, ide o sposob, akym sa ten policajt realizoval. mal im dat aj neviem aku pokutu, ale takto fyzicky inzultovat zenu, co mala nieco okolo50 kil a ako ho ona mohla ohrozit, vravim podla seba- nepatri k tej praci, ktoru robi, nezvlada stresove situacie- mozno je aj paranoik, ked si mysli, ze na neho kazdy utoci. A tych 44 staznosti- hovori za vsetko.
videli sme čo sme videli, to všetko sú naše názory na predložené vizuálne a zvukové materiály, bola by sranda keby tak v amoku skočila pod iné auto to by bolo hneď rečí "prečo ju ten policajt neobmedzil na osobnej slobode". Stále tvrdím že závery robíme len z toho čo nám predloží mainstream ale nevideli sme od začiatku ako to bolo.
mne takto prišiel na pole chlapík tiež bol dobručký milučký a bral si čo sa mu zapáčilo, aj s policajtmi sa rozprával, ale odísť odmietol, to si mala vidieť aký bol zrazu chudák keď mu išli nasadiť putá aby ho vyviedli a len len že neskončil pod autom na blízkej ceste a ten rev krik akoby išiel na popravu a tí čo išli okolo skoro mňa vinili že pre jednu papriku a pár rajčín pripravím o život človeka. ale keby nebolo senzácie o čom by bola debata
Pali, tu treba komplet reformovať policajný zbor, lebo toto niueje demokracia čo tu máme, to tu je ANARCHIA, ako si može dovoliť niekto strčiť do policajta bezdovodne? A ludia sa neboja, lebo vobec tu nepracuje na treste po krivom obvinení- ako to, že Hedviga Malinová behá po slobode, ako to, že po tom čo narobila zla , pekla sa spokojne usmieva do kamier ? Dávno mala byť v lochu za krivé obvinenia- ale vidíš, všetko sa ututlalo...., je to smutné čo sa v tomto štáte už deje....
4 7
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stanislav 1975
Misoft- že brutálny zákrok ???? S tým si ma šokoval, nebolo tam nič brutálného, ruku za chrbát to je to najmenej ....- vieš čo by s ňou porobili velké poraďácke vzory USA, resp. policajti USA ? V lepšom prípade by ju šlahli dolu kaserom, to určite, prípadne by jej hlavu otrieskali o zem...., Však oni nemajú problém zastreliť chuďáka černocha ,neozbrojeného chlapca....a nič sa nedeje- černoši na týždeň výjdu do ulíc a je klud potom....- to sú tie Poraďácke- KISKO- BUTOROVSKE- USA vzory....
Ten Tiefenbach mi pripadal ako násilník dosť nevieryhodne....
Písal som niekde "brutálny"?
Keď už - čítaj lepšie, alebo si kúp okuliare!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
lujza.j
nikde som sa nedočítala alebo som slepá alebo....prečo ich vlastne zastavili......lebo neviem o tom,že by PMJ-čkari len tak z prče zastavovali...alebo sa niečo zmenilo?!
Logika dáva,že sa rozmohli polepy na autách a nikto to nerieši ,pretože ani zákon v tomto nie je jednoznačný - jedni tvrdia,že polepom sa nemení farba,iní,že sa mení (s čím ja súhlasím;je úplne jedno,akou technológiou sa to deje),ide o identifikáciu farby auta na pohľad,takže pre policajtov je to takmer sichrovka,že to nebude OK a môžu sa realizovať .Pri pohľade na niektoré autá,by aj mňa zaujímalo,akú farbu majú napísanú v TP.Ja som kúpila favorita v 89-tom roku a v TP mal napísané,že šedá pastel .Auto bolo biele a na slnku malo nádych ružovej farby.Zastavili ma policajti a krútili hlavami ,že šedá pastel ( v škodovke boli asi farboslepí ).
no kedže viem,že je silne vysadený na platnú STK a ostatok...hej iba toto mi dáva logiku.....no a potom...ak je auto polepené -propagujúce niečo z čoho by mal po privretí oka osoh....ešte aj pre toto sa to môže diať.....
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=101769
V prípade, že k zmene farby vozidla dôjde nalepením fólie, čo navonok pôsobí dojmom inej farby, než je pôvodná farba, tak v tomto prípade možno konštatovať, že sa jedná o zmenu farby vozidla, a je potrebné vykonať zmeny v evidencii vozidiel a vykonať zápis zmeny farby do dokladov vozidla. Nie je pri tom podstatné, či k zmene farby vozidla dôjde napr. trvalým prestriekaním základnej farby vozidla, alebo nalepením fólie. Z hľadiska policajnej praxe je rozhodujúce, ako vyzerá vozidlo z celkového vizuálneho hľadiska, čo je dôležité pre plnenie úloh Policajného zboru, nakoľko farebné vyhotovenie vozidla sa používa aj ako jeden z dôležitých identifikátorov vozidla v systéme pátrania po vozidlách........................................ ........
Čiastočná zmena farby napríklad olepenie kapoty alebo strechy vozidla nemožno považovať za trvalú zmenu farby vozidla, ale iba za zmenu údajov na vozidle, nakoľko nedochádza k trvalej zmene farby vozidla a pôvodná farba vozidla sa nemení, mení sa len doplnková farba. Držiteľom vozidla doporučujeme požiadať orgán Policajného zboru o zmenu doplnkovej farby vozidla (v tomto prípade nie je potrebné predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla).
Dôležitý je fakt: bola zistená zmena farby vozidla! STK preto nemohlo udeliť spôsobilosť, udelilo dočasnú do doby opakovanej STK a odstránenia nedostatku. Ak by vodička do opakovanej STK toto nevykonala, je vozidlo vyradené, TP by bol odobratý.
Toto mala v protokole napísané. Policajt má právo odobrať TP a odoslať vozidlo na STK. O odobratí by mal vydať doklad.
Problém na STK by však bol, pretože tam potrebujú TP (no a ten je na DI) - teda začarovaný kruh. Potrebuješ STK a k tomu TP, ale TP nemáš, lebo nie je STK!
Naposledy upravil misoft : 19.10.14 at 10:48
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Stanislav 1975
Som z niektorých ludí velmi velmi smutný, napriek tomu,že svedkovia sa jednoznačnuje vyjadrujú, že začali tie dve arogantné , hysterické indivíduá, napriek tomu tu obhajute takéto odpady....Ak začali ako všetko tomu nasvesvdčuje ony, tak ten zákrok bol dokonca podľa mňa až velmi mierny- to že je niekto žena, ju ešte nepredurčuje robiť výtržnosti....

Som z poniektorých z Vás smutný, lebo toto je ako bol dávno dávno hon na čarodejnice- niekto na niekoho ukázal a všetci hrrrrrrr ,poďme ich zabiť, upáliť, bez dokazov , bez všetkého- pritom z videa je jasne vidieť,že agresorky sú tie indivídua....
Ja som Stanislav smutna z teba. Prehltla som bez reakcie, ako sam seba tu nazyvas legendou, bossom Porady a ine bludy, ktore svedcia o niecom, ale je to tvoja vec, ako sa snazis zaujat a prezentovat. Asi mas dobre psychobussines cvicenia za sebou. Ale ked obhajujes cloveka, ktory sposobom nevhodnym takto zasiahne proti zene vedomy si toho, ze je natacany na kameru, svedci tiez o niecom.

Nezelam ti to, ale verim, ze nezmenis svoje stanovisko, ked tento "policiajt" ochranca obcanov, podobne zasiahne proti zenskej casti tvojej rodiny, lebo nikdy nevies.



A zvyraznene len svedci o tvojej vysokej ludskosti a empatii.
Naposledy upravil alaya1 : 19.10.14 at 11:03
8 4
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
a som Stanislav smutna z teba. Prehltla som bez reakcie, ako sam seba tu nazyvas legendou, bossom Porady a ine bludy, ktore svedcia o niecom, ale je to tvoja vec, ako sa snazis zaujat a prezentovat. Asi mas dobre psychobussines cvicenia za sebou. Ale ked obhajujes cloveka, ktory sposobom nevhodnym takto zasiahne proti zene vedomy si toho, ze je natacany na kameru, svedci tiez o niecom.

Nezelam ti to, ale verim, ze nezmenis svoje stanovisko, ked tento "policiajt" ochranca obcanov, podobne zasiahne proti zenskej casti tvojej rodiny, lebo nikdy nevies.



A zvyraznene len svedci o tvojej vysokej ludskosti a empatii.
Možno nezmení, možno bude posl(r)ancom...... bude kasta!
Naposledy upravil misoft : 19.10.14 at 11:06
5 2
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
Peťa nemôžem nič iné len s tebou SÚHLASIŤ
1. Zákon 524/2004 § 23 a §52 platí pre každého. obsahom technickej kontroly podľa §48 ods. 4 uvedeného zákona(je tam 9 bodov čo sa pri akejkoľvek technickej kontrole hodnotí) nie hodnotenie či je vozidlo čisté špinavé či má štetkovú metalízu a pod. Inak na STK A EK vozím autá zablatené tak ako prišli z poľa len zo slušnosti oklepem blatníky, a nátery sú také akú farbu "dielňa dala". VŽDY SOM PREŠIEL.
a bez OP si nedovolím zobrať nikoho do auta. Takže policajti boli podľa zákona 8/2009, oprávnení toto vyžadovať a podľa toho istého zákona je vodič povinný POLICAJTA rešpektovať.
Dočasné oprávnenie oprávňuje len na cestu do miesta odstránenia závady a nie na špacírovanie sa hore dole.
neriešim ďalší postup policajtov za hľadiska tvrdosti postupu
Ako vidím tak ťa pre tvoju politickú názorovú orientáciu opľul kto mohol a kto sa veci rozumie ako hus do piva, alebo sa mu to hodí radšej nič nevidieť nevedieť len urobiť správny pľuvanec. A potom my sme tí "agresívni červení".
Aj keď mám pravdu tak dostanem spústu neužitočných ale je to pre mňa vyznamenanie že ma ten (tí) dotyční čítajú
Pavol, priznám, prekvapil si ma. Aj ty si si povedal, že tých dvadsať strán o ničom je viac než dosť? Nový čas nahodil tému, ostatné média prevzali, sociálne siete sú zavalené príspevkami analytikov na videá, ktorí ako z vešteckej gule presne vedia, čo sa tam stalo. Tak, ako to bolo v prípade Cervanová. Stačila jedna hríbo-lampovina.
V tvojom príspevku sedí každé slovo, takže niet k tomu čo dodať. Hádam len taká malá rečnícka otázka. Kto od koho sa naučil pľuť? Ťavy od ľudí alebo ľudia od tiav?
1 2
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-7)
+ zobraziť viaczbaliť
misoft
alaya1
a som Stanislav smutna z teba. Prehltla som bez reakcie, ako sam seba tu nazyvas legendou, bossom Porady a ine bludy, ktore svedcia o niecom, ale je to tvoja vec, ako sa snazis zaujat a prezentovat. Asi mas dobre psychobussines cvicenia za sebou. Ale ked obhajujes cloveka, ktory sposobom nevhodnym takto zasiahne proti zene vedomy si toho, ze je natacany na kameru, svedci tiez o niecom.

Nezelam ti to, ale verim, ze nezmenis svoje stanovisko, ked tento "policiajt" ochranca obcanov, podobne zasiahne proti zenskej casti tvojej rodiny, lebo nikdy nevies.



A zvyraznene len svedci o tvojej vysokej ludskosti a empatii.
Možno nezmení, možno bude posl(r)ancom...... bude kasta!
Za mesiac zo Stana možno bude poslanec a čo bude z misofta o mesiac?
3 7
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanko, nabudúce si sem dones prilbu. Lebo povieš názor a rozbijú ti hlavu.
4 5
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová
Stanko, nabudúce si sem dones prilbu. Lebo povieš názor a rozbijú ti hlavu.
Peti, už som nejaký odolný, rezistentný, zvyknutý :-), volakedy ma to hnevalo, ale už to so mnou nerobí vobec nič.... :-)
1 2
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975
Petra Nová
Stanko, nabudúce si sem dones prilbu. Lebo povieš názor a rozbijú ti hlavu.
Peti, už som nejaký odolný, rezistentný, zvyknutý :-), volakedy ma to hnevalo, ale už to so mnou nerobí vobec nič.... :-)
Stando, nie je to práve najlepšie........
2 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanko, aj veľký boss a legenda potrebuje občas nepriestrelnú vestu a inú ochranu. Ja by som prežila akúkoľvek stratu odtiaľto, ale bez teba by tu zostala len Sahara bez púštneho kvetu. Tak bacha!
1 3
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

niekedy si uz myslim, ze je to 2v1....a nemam daleko od pravdy.
4 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja iba k tomu vlastnému zákroku, keď je dali putá. Možno mali prečo, aj žena nízkeho vzrastu dokáže vysokému chlapovi vyškriabať oči a zjazviť tvár. Ktovie, aké mala pazúry. Vtedy by som sa mu nečudovala, že sa rozhodol nasadiť putá.
Video som neštudovala, načo? Ani k ostatným podkrkovým chmatom sa nevyjadrujem. Ale keby na neho siahala, ako píšem, je to síce púha domnienka, mal ju slušne spacifikovať, nasadiť putá ak ho ohrozovala a mal sa zachovať profesionálne.
Dnes je toľko ľudí labilných s rozcukanými nervami ako nikdy. Tak sa treba na reakcie pripraviť. Ľudia majú už všetkého plné zuby. A ešte sa dopujú škodlivým obsahom TV programov masovo a každodenne. Násilie všade okolo nás, od susedských vzťahov, po psíčkarov, v MHD, v kolónach, u lekárov a hlavne ich sužuje každodenný boj o prežitie. Najnovšie sa máme ocitnúť ešte aj v Moslimskom štáte http://tn.nova.cz/clanek/svet-podle-...msky-stat.html.
http://tn.nova.cz/clanek/vypalime-te...y-magazin.html
V tejto situácii existencie väčšiny ľudí pri nedostatočnej a nekvalitnej výžive a všadeprítomného strachu, by už mal štát povinne pomaly takmer všetkým pichať B12.
(Dúfam, že som poskytla odborníčke priestor na moje dg označenie paranoičky.)
Štatisticky stúpanie psychických porúch sa začalo hneď po revolúcii a to násobne. Už sa s tým v správach prestali zaoberať v súčasnosti. Aspoň tým. Ktovie, aká je dnešná skutočnosť.
.
Stanislav, a ten výrok o odpadoch si si mohol skutočne odpustiť. Ešte nesedíš na poslaneckej stoličke a uvažuješ, akoby si tam pôsobil roky. Nebyť rôznych oraganizácií a ľudí ako napr. Anton Srholec a pod., tí ľudia (bezdomovci) by už boli možno dávno po smrti. Pri ňom sa vracajú dokonca aj do pracovného procesu. To sa nedá očakávať ani od poslancov miest a obcí, nieto od parlamentných.
Snáď si ešte niekto pamätá, koľko bezdomovcov zamrzlo počas Radičovej vlády. Vďaka jej výroku. Ženy, matky, predsedkyne vlády.
Naposledy upravil korela : 19.10.14 at 15:42
2 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na odľahčenie, že aj po smrti musíme myslieť na zákony.
Jdou se dvě kostry vozit na motorce a jedna povídá: "Počkej chvíli."
Za chvíli se vrátí a v ruce má náhrobní kamen.
"Co to má znamenat ?" ptá se druhá.
A první na to: "Přece nebudu jezdit bez papírů !"
3 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať