Zavrieť

Porady

Vinnik dopravnej nehody

Dobry den, mala som nehodu, odbocovala som na krizovatke z hlavnej cesty na vedlajsiu, uz som stala a mala vyhodenu smerovku, ked som sa este pred tym presviecala cesta bola volna, no ked som zabocila (vlavo) tak vozidlo za mnou ma zcalo obiehat a nasledne mi narazilo do boku auta, policajti uviedli ako vinnika nehody mna...Viem mala som sa lepsie presvedict ci mozem odbocit, len pred ty bola cesta volnaa mala som stale vyhodenu smerovku nemyslela som zeby ma niekto medzi tym zacal obiehat....Moze ma niekto obehnut aj ked mam uz vyhodenu smerovku v lavo ?
Naposledy upravil Iveta93 : 02.09.14 at 15:12
bbb.png  
12 komentárov     zbaliť
ivka70 vozidlo pred tebou ta zacalo obiehat? odkial islo? obiehalo ta snad zprava?
Chobot Skús nakresliť tú križovatku a umiestnenie a pohyb vozidiel. Z tvojho popisu si neviem predstaviť, ako sa to stalo. (prečo si stála, keď si bola na hlavnej - ako ťa mohlo obehnúť vozidlo, ktoré bolo pred tebou...???)
lujza.j Asi jej odbochovaci manever trval tolko,ze ju "opalilo" ine auto....
Iveta93 pardon zle som sa vyjadrila, Odbocovala som z hlavnej na vedlajsiu, bocila som vlavo a to druhe vozidlo ma obiehalo nasledne do mojej lavejstrany auta narazilo... ....
kopretinka ale potom ten za tebou je riadny pako,ako to,že nevidel,že máš smerovky zapnuté? ako môžeš byť ty na vine?
buchač Vidím situáciu rovnako ako lui...

Boh vie, kedy zadrela smerovku čaja.
Boh vie, ako rýchlo šla.
Boh vie, ako rýchlo išlo predbehujúce auto.

Lebo ak čajočka bola zlepená, šla 40-60-kou,dala neskoro smerovku a henten zo zadu doletel 100-kou?
Všetko sa začalo pred križovatkou a skončilo v križovatke.
Iveta93 ja som stala a potom som normalne zabocila, vozidlo ktore do mna nasledne narazilo, sa ani nedla zistit ako rychlostou islo lebo tam nebola ziadna brzdna draha ani nic, vodic druheho auta tvrdil ze nmal cas na zabrdenie
buchač Nechcem poddžubovať...
ALE
ak číslo v nicku je rok narodenia, tak 21 ročná čaja situáciu proste nezvládla.

CITUJEM :
.." ja som stala a potom som normalne zabocila"...

ODPOVEDÁM:
Keď nešlo nič oproti, tak prečo si STÁLA ?????

Lebo šofér od zadu šiel pri predbiehaní do protismeru, tudíž mu nešlo nič oproti !
misoft Až sa to bude ešte riešiť - policajti síce uviedli ako vinníka JU, ale to sa môže obrátiť, ak sa preukáže, že tá "odbočka" bola na miesto mimo cesty riadne značená (dopravné značenie zvislé i vodorovné) a ten čo narazil do nej, porušil zákon 8/2009 §15 ods.5 písm.g. A vtedy je vinníkom on!
A ak by Iveta mala guráž - dala by prešetriť postup policajtov Inšpekcii MV.
jaroskr Zastavila mohol si myslet,že jej došiel benzín
misoft Nech upresní miesto - pozrieme cez Streetview - ako je to tam značené.....
buchač misoft

Neblázni, toto nezverejní, tomu neverím...
Na to nemá odvahu.
Skôr je presvedčená o svojej nevine.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ty si to cierne auto a ten, kto do teba vrazil je to modre auto, tak vinnikom je ten vzadu.
    1. nesmie predbiehat v krizovatke
    2. nesmie obiehat odbocujuce auto, ke, tak mal ist zprava, ale zlava nesmie

    kazdopadne pozerat sa do spatneho zrkadla pred akymkolvek manevrom sa silno odporuca
    Iveta93 ano ja som to cierne,bola to odbocka na parkovisko pred supermarket, pocita sa to za krizovatku ? ciera na ceste nebola plna ale prerusovana...

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    V takejto situácii je dosť podstatné, či bola križovatka označená dopravnou značkou križovatky alebo nie. Ak nebola tak platí v podstate to ako pri obiehaní vozidla - ak dáš smerovku, máš sa presvedčiť v späťáku, či neobieha niekto Teba, ak si bola v riadne označenej križovatke, nesmie ťa obiehať.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ivetka pri odbočovaní vľavo musíš dať prednosť vozidlám idúcim vo vedľajšom jazdnom pruhu. Nerozlišuje sa, či vozidlo vo vedľajšom pruhu ide oproti, alebo Ťa predbieha. Ak však vyhodíš smerovku a zaradíš sa k ľavej strane svojho jazdného pruhu, vtedy nesmie ten za Tebou začať predbiehať.
    U nás je jedna takáto križovatka, kde sa zhruba raz za mesiac hrkli do seba autá takýmto spôsobom. Vždy bol uznaný vinný ten kto odbočoval vľavo. Tiež so bol prekvapený, ale je to tak.Odkedy namaľovali plnú čiaru pred touto križovatkou je pokoj.
    SERVIS Presne toto sa stalo môjmu kolegovi, v križovatke dal smerovku doľava a vletela do neho motorka ktorá ho išla predbehnúť.. on bol vinník, mal jej dať prednosť..
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Všeobecne pre vodiča, ktorý odbočuje platí, že je povinný dať znamenie o zmene smeru jazdy, dbať na zvýšenú opatrnosť a zároveň si počínať tak, aby svojim odbočovacím manévrom neohrozil vodiča idúceho za ním.

    Vodič idúci za vozidlom, ktoré odbočuje zas musí dbať na zvýšenú opatrnosť a svojou jazdou nesmie ohroziť vodiča odbočujúceho vozidla.

    Podľa §19 ods. 4 zákona o cestnej premávke v platnom znení je vodič ktorý vykonáva manéver odbočenia vľavo povinný mimo iného dať prednosť v jazde protiidúcim motorovým vozidlám i nemotorovým vozidlám, električkám idúcim v oboch smeroch a chodcom prechádzajúcim cez vozovku.

    V zadaní otázky popisujete priebeh udalosti z vášho pohľadu, z ktorého je zrejmé, že oproti vám žiadne vozidlo nepremávalo, pričom pred započatím odbočenia ste preverili aj situáciu za vami a taktiež ste žiadne vozidlo nevideli a tak ste manéver odbočenia započali aj so znamením o zmene smeru cesty. Počas odbočenia však vozidlo idúce za vami (ktoré ste predtým nevideli) do vás narazilo.

    Z vášho zadania zatiaľ nevyplýva žiadna informácia, ktorá by svedčila v to, že nesiete vinu na udalosti vy. Ak popisujete všetko pravdivo, s najväčšou pravdepodobnosťou vinu na udalosti nesie vodič vozidla idúceho za vami, pretože neprispôsobil svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam (s najväčšou pravdepodobnosťou premával príliš rýchlo a z tohto dôvodu ste ho nevideli a on nevedel adekvátne na váš odbočovací manéver zareagovať).

    Polícia, ktorá na mieste vykonávala šetrenie udalosti bola povinná podľa brzdových stôp aj určiť predbežne rýchlosť vozidla idúceho za vami. Či tak učinila alebo nie, neuvádzate.

    Ďalej neuvádzate, či ste Políciou kvalifikovanú vinu na udalosti na mieste rozporovali, alebo ste s ňou súhlasili a tak s najväčšou pravdepodobnosťou Polícia udalosť prejednala na mieste ako škodovú udalosť a uložila vám v blokovom konaní sankciu pokuty.

    V prípade ak ste na mieste s vinou nesúhlasili, nemohli vás dopravní policajti prejednať v blokovom konaní a tak spísali správu o objasnení priestupku a vecou sa ďalej bude zaoberať v správnom konaní dopravný inšpektorát, ktorý bude povinný skúmať všetky typové znaky daného dopravného priestupku, všetky dostupné dôkazy a svedecké výpovede a zároveň ako účastník konania budete mať právo na návrhy na doplnenie dokazovania (napr. znaleckým posudkom, alebo odborným vyjadrením) a až následne vo veci rozhodne.
    Naposledy upravil právnik-probono : 03.09.14 at 09:37
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iveta93 Uz sa s tym asi neda nic robit, nakolko som zplatila ulozenu pokutu na mieste...
    misoft Nuž.... týmto si uznala priestupok.....
    právnik-probono dá sa, je potrebné podať tzv. "správnu" žalobu na súd. Môžete pre zaujímavosť udať, že aká pokuta vám bola uložená, ale predpokladám, že max. do sumy 50eur (vychádzam z toho, že to bola iba škodová udalosť) a tak tam by ste sa súdili viacmenej o princíp ako o peniaze.
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    § 15
    Predchádzanie

    (1) Predchádza sa vľavo. Vpravo sa predchádza vozidlo, ktoré mení smer jazdy vľavo a ak už nie je pochybnosť o ďalšom smere jeho jazdy.

    neexistuje aby bol za vinnika oznaceny odbocujuci vodic, ak ten mal zapnutu smerovku, stal na stredovej ciare alebo uz zacal odbocovat ...
    ak by policia takto oznacila za vinnika mna, mala by problem so súdom ...

    otazka je, preco tam STALA, ked v protismere nic neslo (keby ano, tak to by asi nebola predbiehana inym vodicom) ... ale ani to statie so zapnutou smerovkou nic nemeni na tom, ze za nou iduci vodic mal povinnost predbehnut ju SPRAVA

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    ***vymazane, povodna otazka bola uplne zmenena.*** Preco bolo v povodnom prispevku, ze narazilo do teba auto, ktore bolo pred tebou, a odbocovala si vpravo? Podla mna si v pruhu zastala uplne v pravo a bez smerovky si zacala odbocovat vlavo.
    Naposledy upravil jelalim : 02.09.14 at 17:19

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    A ešte nám prezraď,na akom základe si ty vinníkom nehody;smerovka fungovala?
    Aký zákon si porušila podľa policajtov?
    Naposledy upravil Peggynka : 02.09.14 at 17:32

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vinníkom je pravdepodobne auto, ktoré ťa predbiehalo.

    Píšm pravdepodobne, lebo je možné, že si spravila niečo, čím si nehodu spôsobila ty. Napr. keby si zastavila na krajnici a zrazu si sa rozhodla odbočiť - to auto za tebou ťa v takom prípade nepredbiehalo, ale iba obchádzalo prekážku na krajnici a ty si pred vybočením z krajnice mala dať prednosť.

    Ak si ale bola jednoznačne vo svojom pruhu, dávala si znamenie o smere jazdy a ten, čo ťa predbiehal, bol pri predbiehaní v ľavom pruhu, tak bol na vine on. Treba vedieť všetky okolnosti, ktoré predchádzali nehode.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Vsetky okolnosti sa asi nedozvieme....nechcem sa zastavat fízlov...je medzi nimi hodne myslitelov....ak ma dievca pochybnosti....nech poda staznost....
    zuhlak No ja som po "spracovaní" dokumentov bol vinný neskor iba podozrivý a po debate so znalcom u vyšetrovateľa (spracovateľ tam už nerobil)sa vinník nedal určiť
    Iveta93 nie nestala som na krajnici, odbocila na krizovatku zo svojhu pruhu...
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ak si odbočovala riadne ako sa ma (a teda nematurovala si pred krizovatkou, zaradena uplne pri krajnici a podobne speciality ake vidim ja osobne pravidelne), pozrela si sa na cestu a mala si vyhodenu smerovku (nie len si dva krat blikla, ze planujes odbocit - co tiez vidim bezne), tak by si nemala byt vinnikom. Ak sa necitiis na to byt vinna, tak proste si za tym stoj a hotovo... Ak ale si cokolvek porusila, budu sa toho chytat,... neriesila by som to teraz za horuca, ak sa to stalo dnes, nepodpisala by som sa pod ich verdikt ani nahodou a pockala si kym ma pekne pozvu na pohovor na policiu, moze to skoncit aj uuuplne inak ) ak by mi to za to stalo...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Parkovisko a cesta netvoria križovatku. To by znamenalo, že predbiehajúci nepredbiehal v križovatke, čo je zakázané. Vina resp. spoluvina závisí od toho, či zadávateľka začala odbočovať až vtedy, keď ju už iné vozidlo predbiehalo. To by ukázal znalecký posudok.
    Peggynka ...ja som stala a potom som normalne zabocila...jej vyjadrenie.Celé je to čudné;stojím,smerovka zapnutá a on predbieha,brzdná dráha žiadna a vodič tvrdil,že nestihol zabrzdiť; koľko išiel?

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Na tvojom mieste by som ziadala (alebo si dala vyhotovit) znalecky posudok. Taketo nehody su narocne na dokazovanie pretoze treba urcit rychlost pohybu oboch vozidiel, ich postavenie v dobe zrazky, moznost alebo nemoznost reagovania na situaciu, vyhlad, sposob a techniku jazdy v case nehody a mnoho dalsich faktorov.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    ak platí, že to bola križovatka v zmysle dopravnej vyhlášky, tak v križovatke a v jej blízkosti je obiehanie zakázané - prečo ste platili pokutu??????? Skúste vec prejednať s nadriadeným policajtom - nesprávny úradný postup

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prosím Ťa a ako ťa môže obiehať vozidlo, ktoré je pred Tebou? Som akosi nepochopila
    Indeed asi začal cúvať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.