Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka, dieťa v škôlke a práca na dohodu

Dobrý deň, matka sa stará o dieťa vo veku do 6 rokov, chcela byť dať dieťa do školského zariadenia v zmysle § 11 zák. o zdr.poistení t.j. na 4 hodiny. Počas toho keď bude dieťa v škôlke by vykonávala prácu na dohodu o PČ na 2 hodiny denne. Je toto možné?

1. ako je to potom so zdravotným poistením? Za dni keď bude vykonávať prácu na dohodu bude za ňu platiť zamestnávateľ? a ostatné dni štát?
2. odhlási sa zo soc. poisťovne z dôchodkového poistenia?
3. vyplýva nejaká povinnosť voči ÚPSVaR?

Ona mi totiž tvrdí, že je to možné iba pri "platenej" RD, že ona by musela zrušiť starostlivosť, nahlásiť sa na úrad práce a potom by mohla pracovať na dohodu.

prosím o radu.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. Dieta moze ist do skolky aj na cely den, nemusi ist len a 4 hodiny, ZP bude platene z dohody. - podla typu dohody, ak bude pravidelna denna praca, tak za cely mesiac, ak nepravidelna, tak len za dni, kedy pracu vykonanava, v tomto pripade mi to vychadza na cely mesiac.
    Ak by islo o nepravidelnu pracu, musela by sa stale prihlasovat a odhlasovat, ak by neslo o pravidelnu pracu.
    2. ak nejde o predlzenu RD z dovodu zleho zdravotneho stavu dietata, myslim, ze od 3 rokov dietata uz dochodkove poistenie nema
    3. nie, okrem oznamenia, kto sa o dieta stara (to ma ale vseobecne, od urciteho veku)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucinka23 Ďakujem
    ivka70 Tak upravujem, to DP platene je, pokial matka dietata nepracuje.
    Lucinka23 Volala som na SP, áno musí sa ísť odhlásiť, lebo bude dôchodková poistená z titulu dohody
      zbaliť

    Rodičovská dovolenka, dieťa v škôlke a práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.