Zavrieť

Porady

Výber ponorného čerpadla do vŕtanej studne

Do záhrady sme si dali vyvŕtať studňu. Záhrada má dĺžku 100 m a šírku 40 m. Hĺbka vŕtanej studne je 21 m. Studňa je vyvŕtaná úplne na kraji v rohu. Prosím Vás vedeli by ste mi poradiť aké ponorné čerpadlo (najlepšie aj konkrétny typ) by som si mala kúpiť, lebo keď som sa spýtala v jednom obchode tam mi povedali, že stačí 250 eurové a v druhom, že minimálne 800 eurové. Ide mi o to, aby malo dostatočný výtlak na 21 m studňu a 100 m hadicu prípadne uvažujeme dať aj rozprašovače, ktoré by mali dostreknúť minimálne 15 - 20 m. ďakujem
bodliak Ešte treba vedieť:
1. priemer vŕtanej studne ?
2. v akej hĺbke je vodná hladina ?
3. výdatnosť studne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nepotrebujete sa riadiť konkrétnym typom, ale predovšetkým výkonovou krivkou čerpadla (=dodávané množstvo vody pri danom výtlaku). Podľa spotreby vody a tlakových strát si potom vyberiete čerpadlo, ktoré tieto parametre spĺňa.
    Ak chcete použiť rozprašovače, tak je vhodné zistiť ich spotrebu a a potrebný tlak pri tejto spotrebe, ďalej je potrebné vedieť, či rozprašovače spustíte naraz alebo postupne.
    Jeden parameter - spotreba sa počíta pomerne ľahko (= odber rozprašovača).
    Potrebný výtlak čerpadla sa vypočíta ako súčet tlakových strát v potrubí a potrebného tlaku na rozprašovači. Vzhľadom ku vzdialenosti od studne by bolo vhodné do zeme zakopať hadicu DN32, aby sa straty v potrubí minimalizovali.
    Na konkrétnu odpoveď sú však potrebné ďalšie info.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a myslíš, že odpoveď dostaneš o to skôr o čo viac identických otázok zadáš?
    EKO-HAUS to nie len som nevedela do ktorej oblasti táto otázka patrí
    willma stačí si vybrať a zadať raz - moderátori to prípadne zaradia, tú druhú tému zmaž ak môžeš. Ak nie požiadaj moderátorov. Pri príspevku máš trojuholníček, ktorým sa to dá realizovať
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Ako problematickú vidím dĺžku kábla. Len 15 m do 21m studne ? To tam spustí aj predlžovačku ?
    nunenko Aký problém? ja mám v studni predlžovačku 6 metrov nad vodou.
    misoft Panstvo - zle čítate dáta. Max hĺbka ponoru 15m. Ale dĺžka kábla je 50m.
    bodliak Technické údaje:
    Dĺžka kábla 15 m

    Copy paste...


    K Extolu sa nemienim ani vyjadrovať. Šmejd.
    nunenko máš s Extolom osobnú skúsenosť?
    bodliak Dostal sa mi do rúk asi 4x. Dvakrát invertor,raz čerpadlo a nejaká príklepovka. Všetko pokazené, že čo s tým...
    Vnútri odfláknuté.
    Asi ako predlžovačka spustená do studne...
      zbaliť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    V prvom rade potrebuješ vedieť aká je výdatnosť studne čerpacou skúškou. Bez tohto údaja je všetko ostatné veštenie z gule a môže priniesť viac škody ako osohu.
    Na predavačov v obchode sa nespoliehaj. Ak si chceš niečo o tom naštudovať kukni
    http://www.ostavbe.sk/ako-som-robil-zavlahy-t1033.html
    Naposledy upravil Ferdosondo : 04.09.14 at 11:03

    Výber ponorného čerpadla do vŕtanej studne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.