Zavrieť

Porady

reklamacia eshop

Nieco vyse roka som kupil cez eshop posilovaciu vezu. Teraz sa 2 kladky takmer rozpadli a lanko sa zacina poskodzovat - ocelove vlakna miestami pretrhli obal lanka a vytrcaju von. Zatial to este funguje, ale dokedy...

Stroj bol normalne pouzivany, kladky su z plastu, tak sa nedivim ze nevydrzali - este su sice vyuzitelne, ale kryt loziska sa pomaly rozpada a kladky robia "osmicky" - zatial len 2 asi z desiatich/.

Problem:
Kontaktoval som eshop, ci nemaju nahradne diely. I ked je stroj v zaruke, som ochotny zaplatit za nahradne diely - lanka a kolieska. Napisali mi, ze tento typ sa uz nevyraba nevedia zohnat nahradne diely. Potom mi este ich servisny technik napisal, ze nemaju ziadne nahradne diely, ze pripadne nech to reklamujem na predajni.. (netusim ktorej, ked som to kupoval cez eshop).

Viete poradit, co robit? Ak by som to chcel reklamovat, musel by som ten obrovsky stroj cely rozobrat, a tu obrovsku vahu aj so zavaziami neviem akym sposobom a do coho zabalit a poslat za nemale naklady nejakou prepravnou spolocnostou, co nie je ziadna sranda to vlacit hore dole. 30 dni by som bol bez stroja a ak by sa potom vyjadrili, ze neprijimaju reklamaciu (napr. odpovede a la bezne opotrebenie kvoli nizkej kvalite prevedenia modelu stroja), tak mi to poslu naspat a mozem zas skladat..stratil som mesiac casu a peniaze a nervy pri skladani/rozoberani. A to vsetko kvoli 2ks kladkam a jednemu lanku co sa nedaju NIKDE zohnat.

Ako by ste tuto situaciu riesili? Keby som niekde vedel zohnat nahradne lanko ci kolieska, nebol by ziaden problem, vymenim a stroj je plne funkcny minimalne na dalsi rok-dva. Nemusel by som nic riesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Skús pozrieť v Baumaxe - majú aj oceľové lanká rôznych hrúbok a k nim príslušenstvo (očká, úchytky). Taktiež majú aj rôzne kladky, možno niektorá bude pasovať.

    Tieto stroje sú väčšinou vyrábané v Číne masovo, bez následného servisu. Podobne sme dopadli so steperom a nie jedným. Za necelý rok sa niečo pokazilo a bolo to akurát tak na vyhodenie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Informuj sa u predajcu o moznosti reklamacie. Predajcovia vacsinou pri objemnejsich tovaroch riesia reklamacie na mieste,v byte klienta. To, ze sa nahr.diely uz nevyrabaju,nie je dovod na odmietnutie reklamacie. Ked tovar predavaju,musia mat zabezpeceny servis,aspon pocas zarucnej doby
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan nj, budem ich kontaktovat ked sa dostanem domov... opravit sa to neda, len vymenit, ale kedze nemaju nahradne diely, tak s tym nic nenarobia ani na mieste...tak uvidime
    kopretinka no pokiaľ nebudú schopní to opraviť,máš nárok na nový stroj....prípadne vrátenie peňazí,tie peniaze si ale nemôžeš nárokovať,ak budú ochotní dať ti iný stroj.
    Chobot NEmyslím, že má nárok na druhý stroj. VAdy, ktoré by reklamoval sú spôsobené opotrebením, nie výrobnou chybou. A ako dokáže, že to opotrebenie nastalo pri bežnej prevádzke? To je môj názor.
    kopretinka je to v záručnej dobe.predsa si nekupujem drahý stroj na jeden rok....či?
    Wotan no musim suhlasit s Chobotom... je to cinska vyroba, plastove kolieska, dalo sa cakat ze po case sa zacnu kazit... je to v zarucnej dobe, ale ako pise Chobot, nie je to vyrobna chyba, ako dokazem ze som to pouzival spravne a normalne? Inak... hladal som ale trochu na nete, a nasiel som vyrobcov plastovych koliesok s loziskom roznych rozmerov a dokonca aj ocelovych... ak by sedel rozmer, casom by som vymenil plastove za ocelove, no a to lanko tiez by sa snad dalo niekde zohnat... ale to bude vacsi problem, nakolko na konci su specialne ocka a prichytky... Zial v dnesnej dobe vsetko vyrabaju tak, ze vydrzi zarucnu dobu a potom sa pokazi...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.