Zavrieť

Porady

zaradenie budovy

Prosím vás, vysvetlí mi niekto, kedy mám zaradiť budovu do majetku, keď kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 14.3.2006 a zápis v katastri je urobený k dnešnému dňu čiže 21.4.. Môžem budovu zaradiť už v marci?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    teraz uz neni u budovy z hladiska uctovnictva dolezity zapis do katastra. ak bolo kolaudacne rozhodnutie vydane 14.3. zaradil by som ju do marca, samozrejme mi si vypisujeme este aj interny doklad o uvedeni do prevadzky.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Presne to som si potrebovala utvrdiť. Dík za odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Presne to som si potrebovala utvrdiť. Dík za odpoveď.
    Opatrenie MF 23054/2002-92- postupy účtovania § 2, deň uskutočnenia účtovného prípadu je deň prevzatia nehnuteľnosti nadobúdateľom.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Nejedná sa o kúpu nehnuteľnosti, ale o výstavbu dodávateľsky, aj vo vlastnej réžii, preto bola kolaudácia. Čiže aj tak si myslím, že dňom nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Nejedná sa o kúpu nehnuteľnosti, ale o výstavbu dodávateľsky, aj vo vlastnej réžii, preto bola kolaudácia. Čiže aj tak si myslím, že dňom nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia.
    Kolaudáciou sa budova preberá do užívania. Takže ten dátum kolaud. rozhodnutia je dátumom účtovného prípadu.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kalkulka
    Prosím vás, vysvetlí mi niekto, kedy mám zaradiť budovu do majetku, keď kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 14.3.2006 a zápis v katastri je urobený k dnešnému dňu čiže 21.4.. Môžem budovu zaradiť už v marci?
    Pozrite túto tému:http://www.porada.sk/t21120-kolaudacia.html

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Denda, tak to si ma teda zneistila, ale je na tom niečo. Potrebujem to dobre zaradiť, ide totiž o majetok čiastočne financovaný z fondov EÚ a ŠR. Teraz rozmýšľam, keď mám výpis z katastra pred sebou, že na ňom je iba dátum vyhotovenia a to sa mi teda nezdá, aby bol smerodajný 20.4.2006. Ale dole na výpise je pod titulom nadobudnutia tit. zápis stavby - rozhodnutie MsÚ číslo atď. z.d. 22.3.2006. Nie je tento dátum na výpise z katastra smerodajný? Pýtam sa už ako talianka, ale rozmýšľam, či sa tohto dátumu nemôžem chytiť?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    moc to riesite. do nejakeho roku /neviem, ci 2003/ to bolo tak, ze uctovny pripad nastaval pri zapise do katastra. od roku 2004??? nastava uctovny pripad dnom ODOVZDANIA. Nie sú tu ale celkom zosúladené účtovné postupy z daňovými. Ale štatu neurobite prakticky ziadnu skodu, pretoze danove odpisy su aj tak rocne, takze aj keby ste ju zaradili po tom zapise do katastra. Lenze do uctovnictva vchadzaju uctovne odpisy, a tie musia plynut od marca, kedze vtedy bolo vydane kolaudacne rozhodnutie...
    stojim si 100 % za tym, ze uctovny pripad nastava dnom odovzdania do uzivania.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nandrolon
    Lenze do uctovnictva vchadzaju uctovne odpisy, a tie musia plynut od marca, kedze vtedy bolo vydane kolaudacne rozhodnutie...
    stojim si 100 % za tym, ze uctovny pripad nastava dnom odovzdania do uzivania.
    V prípade novostavby realizovanej vo vlastnej réžii sa nestotožňujem s týmto názorom z dôvodov uvádzaných v pripnutom linku ...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kalkulka
    Denda, tak to si ma teda zneistila, ale je na tom niečo. Potrebujem to dobre zaradiť, ide totiž o majetok čiastočne financovaný z fondov EÚ a ŠR. Teraz rozmýšľam, keď mám výpis z katastra pred sebou, že na ňom je iba dátum vyhotovenia a to sa mi teda nezdá, aby bol smerodajný 20.4.2006. Ale dole na výpise je pod titulom nadobudnutia tit. zápis stavby - rozhodnutie MsÚ číslo atď. z.d. 22.3.2006. Nie je tento dátum na výpise z katastra smerodajný? Pýtam sa už ako talianka, ale rozmýšľam, či sa tohto dátumu nemôžem chytiť?
    Výpis z LV nie je smerodatný. Smerodatný je dátum na pečiatke: VKLAD POVOLENÝ DŇA ... tento dátum je podstatný pre účely vzniku účtovného prípadu (ak sa jedná o spomínanú novostavbu realizovanú vo vlastnej réžii s prvým zápisom na LV a nie o kúpu nehnuteľnosti).

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem za odpovede, pomohli ste mi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.